Gönderen Konu: Türk Kurdu  (Okunma sayısı 7313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Türk Kurdu
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2011, 21:42:20 »
Ben ne kadar sınıflandırılması hakkında bir şeyler bilsem de köy de falan görmedim. İşin açıkçası pek bulunmadım da doğada. Ama bana da düz kurt gibi geldi bunlar.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Türk Kurdu
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2011, 08:58:57 »
Affınıza sığınarak, bir halt bilmeyen adamlar nasıl "hoca" olup çıkıyor, anlamıyorum.

"...nasıl Sibirya Kurdu varsa, Alman Kurdu varsa...". Pek muhterem hocam bir zahmet edip bakınsaydı, bu gibi isimlerin halk arasında geçtiğini, bahsettiği köpeklerin Husky, Alman Çoban Köpegi gibi isimleri olduğunu, kurt-köpek melezi köpekler hariç hiçbir köpeğe de "kurt" adı verilmediğini öğrenebilirdi.
iyide kardeşim  hoca zaten halka  anlatıyor  halk dilinde konuşmasında ne fenalık var? herkez köpekler hakkında senin kadar bilgiye sahip değilki huskyi  alman çoban köpeğini anlasın.

Çevrimdışı heruamarth

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Kurdu
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2011, 15:26:52 »
Affınıza sığınarak, bir halt bilmeyen adamlar nasıl "hoca" olup çıkıyor, anlamıyorum.

"...nasıl Sibirya Kurdu varsa, Alman Kurdu varsa...". Pek muhterem hocam bir zahmet edip bakınsaydı, bu gibi isimlerin halk arasında geçtiğini, bahsettiği köpeklerin Husky, Alman Çoban Köpegi gibi isimleri olduğunu, kurt-köpek melezi köpekler hariç hiçbir köpeğe de "kurt" adı verilmediğini öğrenebilirdi.
iyide kardeşim  hoca zaten halka  anlatıyor  halk dilinde konuşmasında ne fenalık var? herkez köpekler hakkında senin kadar bilgiye sahip değilki huskyi  alman çoban köpeğini anlasın.

Hocam anlıyorum da, adam çıkmış "Türk Kurdu" geliştiriyoruz diyor. "Kurt" adında ırk yok ki, Türk versiyonu olsun bunun. Safkan Türk Köpeği geliştiriyoruz dese, Kangal var, Akbaş var, Çatalburun var, tüm bunların ıslahı ve korunması için çok ciddi çalışmalara ihtiyaç var. "Anadolu Çoban Köpeği" diye tek bir ırk olduğu düşünülüyor bunların yurtdışında, asıl uğraşacaksak bunlara odaklanmamız gerekmez mi?