Gönderen Konu: Türk Hava Kuvvetleri Envanteri  (Okunma sayısı 107102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türk Hava Kuvvetleri Envanteri
« Yanıtla #30 : 13 Nisan 2012, 20:32:12 »
Türkiye güçsüz bir ülke değil F-16 ları aldığımızdan beri toplam sadece 10 F-16 mı ne kaybettik Türk Hava Kuvvvetlerinin sitesinden ulaşabilirsiniz. Türkiye dünyada 2. en büyük f-16 filosuna sahip (1. amerika  ::) ) Avrupada envanterinde en çok uçak bulundurun ülke konumundayız. Türkiye Amerikanın uçaklarının yazılımını metallerinin birleştirimini fln yapıyor F-35 Lighthing II nin zaten çoğu parçası Türkiye de üretilcek.     Her zaman havacılıkı araştırırım tutkumdur  ;D amacımda Işıklar askeri hava lisesi ALLAH ın izniyle oraya gideceğim . F-35 lerle beraber ilk yerli savaş uçağıda gelcekmiş projeleri fln yapılmaya başlandı biliyorsunuz ilk yerli helikopter t-129 atak ilk insansız uçak Vestel Karayel , Anka. Yarı yerli f-35 lighthing II ALLAH ın izniylede %100 yerli savaş uçağı gelecek  ::)

Hoşgeldiniz. F-16 kayıplarımız belittiğinizden çok daha fazla malesef...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı cracker66

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 14 Nisan 2012, 18:47:03 »
Kusura bakma ama hava savunmamız tam bir kara delik savunan 3-5 hawk zaten stingerlarla uçaklar zor vurulur hava savunman iyi olmazsa istediğin kadar uçak olsun ne fayda şahsi kanatim bu yönde başkaları ne der bilmem

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #32 : 14 Nisan 2012, 19:10:07 »
Kusura bakma ama hava savunmamız tam bir kara delik savunan 3-5 hawk zaten stingerlarla uçaklar zor vurulur hava savunman iyi olmazsa istediğin kadar uçak olsun ne fayda şahsi kanatim bu yönde başkaları ne der bilmem

Hava savunması iyi olmazsa istediğin kadar uçak olsun ne fazyda demek de ne demek. O uçakların görevi sadece bombardıman değil ki! Onlar da hava savunmasının bir parçası...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı cracker66

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 14 Nisan 2012, 22:17:47 »
Elbette hava savunmasının bir parçası fakat benim demek istediğim o uçaklardan eğer iyi bir verim almak istiyorsak iyi birde hava savunmamızın olması gerekiyor demek istiyorum zaten f-16nın görev tanımı av-bombardıman değil mi yani işte hava savunmasının önemini anlatmak için bu şakilde söyledim yoksa uçakların hava savunmasının bir parçası olduğunu bende biliyorum :D

Çevrimdışı sentetik

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 28 Haziran 2012, 10:59:17 »
Hava savunması belli bir bölgeyi korur sadece. Ne yaparsan yap o bölgenin dışına çıkamazsın. Hava Kuvvetleri ise savunmanın belkide en önemli kısmını oluşturur. Yapılan en iyi savunma saldırıdır. Bu da düşman topraklarında başlar. Kalkıpta milyar dolarları yerinden kımıldamayan sistemlere harcarsan düşmanın(ların) başına üşüşmesini beklersin. Onun yerine nokta operasyonlar düzenleyerek yapılacak saldırıyı daha başlamadan bitirirsin. Bu da cephenin en ön safında olur.

Hava savunması gerekli mi? Evet hemde inanılmaz gerekli. Ama kalkıpta sadece hava savunmasına güvenirsen vay haline o zaman :)

-The truth is out there

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #35 : 28 Haziran 2012, 11:37:13 »
Şimdi kesin bir bilgim yok ama ABD nin Deniz, hava, kara, Deniz piyade ve Ulusal Muhafızlar dahil yekün aktif uçak sayısı sayısı 5000  rakamının üzerinde eğitim vsairei çıkark sağlam rezervler hariç hemen cepheye süreceği savaş uçağı sayısı yekünü 4000+ dır tahmini söylüyorum.

1973 yom kipurda suriye SAM leri 66/1 isabet sağlarken Nike ve Hawk lar 6/1 isabet sağladılar aradan 40 yıl geçti ama görece elektronik harp kabiliyetleri düşük bir rus SAM potansiyeli var sonuçta her attıoğını vuramazsın yani gelişen tekneolojinde olsa sana 10000 küsür sam füzesi lazım bu rakam ingiltere için rusya için veya rusya için ya da türkiye için değişir ki dünyada bu potansiyele sahip ülkeler olsa olsa rusya ve çindir

yani demek istediğim eğer hava gücün baskın ise karşı tarafı daha pistlerinde ezersin ve böylece hava savunmana gerek kalmaz çünkü savaş senin hava sahan da olmaz

Dolayısıyla güçlü bir hava kuvveti en güçlü hava savunmasınndan kat ve kat daha evladır.

Çevrimdışı icoolmar

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 29 Haziran 2012, 22:04:59 »
TÜRK HAVA KUVVETLERİ 2012 ENVANTERİ (S&H 25. yıl özel sayı)
Muharip Uçaklar
F-16 C/D Blok 50 M  30 adet
F-16 C/D Blok 50     72 adet
F-16 C/D Blok 40     101 adet
F-16 C/D Blok 30     37   adet (+1 adet Milli Aviyonik Modernizasyonlu)
F-4E 2020               46 adet
F-4E PhantomII        30 adet
F-4E TM                  16 adet
RF-4E PhantomII       10 adet
RF-4E/TM                  5 adet
RF-4E/TMG               12-1=11 adet (1 adedi Suriye tarafından düşürüldü)
F-5 A/B 2000            43 adet
TOPLAM  286 adet gelişmiş, 89 adet kullanıma elverişli ve Kesif amaçlı 26 adet olmak üzere 400 adet savaş uçağımız bulunmakta.

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #37 : 30 Haziran 2012, 01:08:29 »
Hava savunması belli bir bölgeyi korur sadece. Ne yaparsan yap o bölgenin dışına çıkamazsın. Hava Kuvvetleri ise savunmanın belkide en önemli kısmını oluşturur. Yapılan en iyi savunma saldırıdır. Bu da düşman topraklarında başlar. Kalkıpta milyar dolarları yerinden kımıldamayan sistemlere harcarsan düşmanın(ların) başına üşüşmesini beklersin. Onun yerine nokta operasyonlar düzenleyerek yapılacak saldırıyı daha başlamadan bitirirsin. Bu da cephenin en ön safında olur.

Hava savunması gerekli mi? Evet hemde inanılmaz gerekli. Ama kalkıpta sadece hava savunmasına güvenirsen vay haline o zaman :)

Sayın sentetik  , Hava Savunması Dendiğinde İlk Akla Gelen Evet Uçaklara Karşıdır Diye Oluyor Ama Bizim İçin Hava Savunma İhtiyacımız Malisef Bölgemizin Bir Füze Cenneti Olmasından Dolayı Füzelere Karşı Sistemlerdir , Buna  Ne  S-300 Ne S-400  Nede Patroit Cevap Verebilir (  Durumumuz Ve Konumumuz İtibariyle )  Bize İsrail'in SM-3 Üzerinden Geliştirdiği Arrow 2 Yahut Bence Dünya'nın En İyi Sistemi Olan Thaad Gibi Sstemler İhtiyacımızı Karşılar , Sadece Uzun Menzilli Değil , Yine Alçaktan Uçan Seyir Füzelerine Karşı Bilinen En İyi Kara Konuçlu Sistemde Tor-1'Dir
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: Türk Hava Kuvvetleri Envanteri
« Yanıtla #38 : 19 Şubat 2015, 13:04:43 »
 2015 itibari ile 238 kadar f-16 var kuvvetin elinde +- 2-3 diyelim

Ama bakıyorum uçar durumda kaç f4 var belli değil 44 de var nerdeyse 90 na dayanan rakamlarda
şu an itibari ile kuvvetin elindeki aktif f4 sayısını yaklaşık bilen varımdır

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türk Hava Kuvvetleri Envanteri
« Yanıtla #39 : 19 Şubat 2015, 23:56:14 »
uçak sayısının yanında harbe hazırlık oranlarıda önemli özellikle f4 lerde sıkıntılı olabilir.