Gönderen Konu: Çin askeri süper güç olma yolunda  (Okunma sayısı 30310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin askeri süper güç olma yolunda
« Yanıtla #90 : 07 Kasım 2022, 02:11:52 »
Ilgınc, F-23 ve SU-34 karması mı olmuş biraz. Ancak o ön gövde, burun çok abartılı değil mi? Yandaki gibi film karakteri sanki

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #91 : 07 Kasım 2022, 10:57:45 »
Airshow China.

#ZhuhaiAirShow2022

Şöyle bir canavar yapaydık iyidi.  8) ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #92 : 07 Kasım 2022, 11:03:31 »
Cin de bir numara yok aslında. Bizi çok etkileyen şey Çin in kendi soğuk savaşı motivasyonundan daha sıyrılamamış olması. Amarika Rusya kendi soğuk savaşında 60 larda 70 lerde bile bugünkü Çin i ona katlıyordu silah üretme konusunda. Çin bugün Amarika ile yarışıyor ama sıkıysa 70 lerin Amarika sı ile yarışsın
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2022, 11:04:02 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #93 : 07 Kasım 2022, 12:02:11 »
Nasıl numara yok! Adamlar darphanede para basar gibi savaş gemisi üretiyorlar. Muhtemelen bir savaş durumunda üretimi katlayarak artırırlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #94 : 07 Kasım 2022, 12:11:56 »
Amarika ikinci dünya savaşında bile günde bir gemi denize indiriyordu bırakın 60 ları 70 lerin imkanlarını. Amarika Çin in şimdi yaptığı muhteşem işleri yalamış yutmuş bıkmış usanmış bir ülke. Çin Amarikanın 80 öncesindeki motivasyonu gibi bir motivasyona sahip şu anda ondna çok üretken.
60 ların 70 lerin gemilerine uçaklarına helikopterlerine füzelerine bir bakın bugün bilee yapılmıyor o ölçülerde şeyler. Uzay mekiği yapılmıyor aya gidilmiyor bir daha chinook gibi helikopterler çıkmadı mesela ve bunlar binlerce rakamda üretildi şimdiki gibi bir kaç on tane değil

Amarika mesela bunu 64 de yapmış sesten üç kat hızla uçarken ısıdan uçak iki karış uzuyor genleşmeden filan. Amarika Rusya bıraktı bu işleride ortalık Çin e Türkiye ye kaldı. Rusların durumu dahada beteri bu bıkkınlığın

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #95 : 07 Kasım 2022, 14:17:52 »
Merak ettim ulu amarika WW2'de hangi gemileri bir günde denize indirmiş!

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #96 : 07 Kasım 2022, 14:42:41 »
Öyle diyorlar günde bir gemi denize indirilmiş. Bu tabi gemiyi bir günde üretiyorlar demek değil. Amarika yılda 365 gemi üretmiş toplam olarak yani öyle düşünün. Tüm tersaneler kapasite arttırarak seferber olmuşlar alman denizaltılarının batırabileceğinden daha fazla gemi üreterek denizaltılar ile baş etme yolunu seçmişler bir dönem çaresizlikten onu demek istedim ben
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2022, 14:43:18 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #97 : 07 Kasım 2022, 16:39:49 »
Çin-ABD üstünlük mücadelesine biz bulaşmayalım diyeceğim de ben Türk milletini biraz tanımışsam  bu işin de bir tarafına bulaşırız ta Pasific'te bile olsalar...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #98 : 07 Kasım 2022, 20:56:10 »
Çin-ABD üstünlük mücadelesine biz bulaşmayalım diyeceğim de ben Türk milletini biraz tanımışsam  bu işin de bir tarafına bulaşırız ta Pasific'te bile olsalar...

Soğuk da kalsa ciddi bir çatışmayada dönüşse bulaşmadan kalmak zor olur...

Soğuk savaşta bulaşmama şansımız olmadı, bir dahakine de olmaz...fiili çatışma olmasa bile mücadele alanlarında taraf seçmeye zorlarlar

Özellikle orta Asya ya yayilirsa ister istemez gireriz bir sekilde...

Hadi hepsinden vazgeçtim Çin dediğiniz zaten İran demek yani sinirimiza gelmiş bile
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2022, 21:00:29 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Çin askeri süper güç olma yolunda
« Yanıtla #99 : 13 Kasım 2022, 00:04:08 »
Alıntı
Çin, altıncı nesil yeni savaş uçağı konseptini tanıttı.

https://defence.m5dergi.com/one-cikan/china-unveils-rival-sixth-gen-fighter-concept/