Gönderen Konu: nükleer santral?  (Okunma sayısı 7986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
nükleer santral?
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2011, 18:03:01 »
peki amerika kullandırırmı sence o bambaları bize veya biz amerikadan izin gelmeyince kullana bilirmiyiz? hiç sanmıyorum

bunlar natonun avrupadaki nükleer bomba bulunduran üssleri

buradan haberin detaylarını görebilirsin
http://www.milliyet.com.tr/turkiye-de-nukleer-bomba-var/dunya/sondakika/10.02.2010/1197184/default.htm

90 adet nükleer  bombayı  ülkemizde bulundurmamızın bir şartıda  40 adetinin bizim kullanımımızda olmasıdır  , 40 yıl öncesinin teknolojisiyle  üretilen bombaların  yine 40 yıl önceki bir  şifreleme yöntemiyle  şifrelendiğini  belirtmek  isterim  ayrıca şifreler  olmasa bile  koskoca türkiyenin  bir  ateşleme  mekanizmasını  değiştirmesi  pekte  zor  olmaz 
kısacası biz  bu konuda hiçte çaresiz  değiliz  yeterki o bombalar türkiyede kalmaya devam etsin.

Çevrimdışı pomaro

• DefenceTurk
  • *
  • 0
nükleer santral?
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2011, 18:06:28 »
neyse olsa ne olur olmasa ne olur(çok şey olur ;D)

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
nükleer santral?
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2011, 20:01:32 »
B61 nükleer bombalarını sadece abd de bizimle aynı fikirde olursa kullanabiliriz.Bu nedenle çok da caydırıcı olduğu söylenemez.Sovyet nükleer gücüne karşı birçok avrupa ülkesine konuşlandırıldı bu bombalar ve sovyetlerin dağılmasından sonra çoğu geri çekildi.Ayrıca soğuk savaş döneminde türkiyede uranyum zenginleştirilmesi filan yapılmadı.Hala da yapılamaz çünkü reaktörüz yok.Sadece istanbulda (adını hatırlayamadım) küçük bir reaktör var, o bu iş için yetersiz sadece bilimsel araştırmalarda kullanılıyor.

Çevrimdışı sabutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
nükleer santral?
« Yanıtla #13 : 28 Şubat 2011, 22:14:38 »
B61 nükleer bombalarını sadece abd de bizimle aynı fikirde olursa kullanabiliriz.Bu nedenle çok da caydırıcı olduğu söylenemez.Sovyet nükleer gücüne karşı birçok avrupa ülkesine konuşlandırıldı bu bombalar ve sovyetlerin dağılmasından sonra çoğu geri çekildi.Ayrıca soğuk savaş döneminde türkiyede uranyum zenginleştirilmesi filan yapılmadı.Hala da yapılamaz çünkü reaktörüz yok.Sadece istanbulda (adını hatırlayamadım) küçük bir reaktör var, o bu iş için yetersiz sadece bilimsel araştırmalarda kullanılıyor.
Zaten Türkiye maden olarak uranyumda,toryumda sayılı ülkelerden ama bunu işlemek sıkıntı bizim destegimiz sadece maden olarak olmuştur sanırım karşılıgı da elbette oldu ama kaynak olarak araştıracağım.santralin adı küçük çekmece.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
nükleer santral?
« Yanıtla #14 : 28 Şubat 2011, 22:58:15 »
Yıllar önce yanılmıyorsam İTÜ'de laboratuvar ortamında soğuk fizyonu gerçekleştirmiştik.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com