Gönderen Konu: Rus Ordusu Yeniden Yapılanacak  (Okunma sayısı 6539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
Rus Ordusu Yeniden Yapılanacak
« : 25 Şubat 2011, 20:28:24 »

Rusya'nın, önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık 650 milyar dolar harcayarak ordusunu yeniden yapılandırma projesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonu, Rus ordusunu yeniden yapılandırmak için hazırlanan geniş kapsamlı projenin 2020 yılına kadarki dönemi kapsadığını, 650 milyar doların yine 2020 yılına kadar belirli bir program çerçevesinde harcanacağını duyurdu.

Rus ordusunun öncelikle ve özellikle stratejik nükleer silahlar üzerinde yoğunlaşacağı belirtilen haberde, "Rus donanması için 100'den fazla gemi inşa edilecek. Bunların arasında Fransız mistral tipi uçak gemisi de bulunuyor. Beşinci kuşak PAK-FA savaş uçakları da dahil olmak üzere 100'den fazla helikopter ve 600'den fazla uçak alınacak" denildi.

Haberde, askeri malzemelerin büyük bölümünün yeni nesil silahlarla donatılacağı aktarılarak, "Rusya, ilk defa NATO ülkelerinden askeri malzeme almayı planlıyor. Fransa'dan iki mistral tipi uçak gemisi (ayrıca 2 tane de Rusya'da inşa edilecek), İtalya'dan zırhlı araçlar ve yine Fransa'dan muharebe sistemlerinin yedek parçaları satın alınması planlanıyor" ifadesine yer verildi.

Rus yetkililer, Rusya'nın stratejik nükleer güçlerini yeniden yapılandırma planının, ABD ile yeni imzalanan stratejik nükleer silahların azaltılmasını öngören Nükleer Silahların İndirimi Anlaşması (START2) ile çelişmediğini belirttiler.
http://www.samanyoluhaber.com/s_515475_Rus-ordusu-yeniden-yapilanacak.html

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 21:13:16 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2011, 21:01:03 »
eskiden natonun esnek mukabele doktrini vardı. diplomasiye -savaşın ortasındayken bile- şans tanırdı, zaman kazandırırdı. ruslar bunu benimsememiş anlaşılan. küçük devletçikler, terörist gruplar için köhne bir konvansiyonel güç, küresel devler için ise sadece nükleer güç bulunduracak görünen o ki.

rusya batıya doğru kayıyor bu bariz ama kritik eşik 2012 başkanlık seçimleri... eğer aynı politikaları putin de uygularsa, ciddi bir mevzi kaybedilmiş demektir. yine de çıkmadık candan umut kesilmez. rusların kaygıları giderilmeli.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2011, 23:28:07 »

"Rus donanması için 100'den fazla gemi inşa edilecek. Bunların arasında Fransız mistral tipi uçak gemisi de bulunuyor.

Bu haberi yapan mal mı ?
Mistral ne zaman uçak gemisi oldu lan !

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2011, 23:30:35 »
Haha :). Helikoptter tayıcısı amfibi saldırı gemisine uçak gemisi demişler. Helicopter Carrier'ı carrier diye yazdılarsa böyle çevirmiş olabilirler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2011, 23:31:30 »
Normal bir durum. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2011, 23:33:45 »
Hocam bu adamlar haberi araştırmaktan ziyade BBC'den CNN'den alıp özet çeviriyorlardır. :). Yerli Heron diyen zihniyetin habercileri ne de olsa :)

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2011, 19:08:16 »
Alıntı
bu adamlar haberi araştırmaktan ziyade BBC'den CNN'den alıp özet çeviriyorlardır
Evet herkes gibi

Alıntı
Yerli Heron diyen zihniyetin habercileri ne de olsa
Gayet anlasilir bir tanim , herkes senin gibi sayfa sayfa savunma alaninda ne olup bitiyor diye arastirmiyor, Heron ile ilgili onca haberden sonra haber izleyenler az çok ne ifade ettigini anlamistir , durup dururken IHA veya ANKA dersen kaç kisi anlar ? Ama ifadelerinizden anlasildigi gibi sizin anlamama sorununuz yok "zihniyet" dediginiz ile alakali probleminiz var tas atmak için firsat kolluyorsunuz.
O kadar ugrasmayin sizde trmillitary gibi haber ajansi olarak sadece dogan medya kanunu getirin olay hal olsun .

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2011, 21:30:44 »
Ben özellikle birilerine taş atmıyorum, ben olan bir şeyi olduğu gibi göstermeyen her türlü basın yayın kuruluşuna karşıyım. Belki en tarafsızınız benim. Sayın Skywolf da beni biliyor. Benim için ha Oda TV yanlı yayın yapmış ha Aydınlık ha STV.

Edit: Zihniyet ile kastım yandaş medya değil, tüm Türk Haberciliğidir. CNN BBC konusunda da sade bu yayını hedef almadım tüm Türk medyasını kast ettim en azından bu işlerle ilgilenenler dışında. Yani burda kendiniz bana saldırdınız ben sizin düşüncecelerinize değil.

Peki TCG İskenderun'a fırkateyn diyenlere ne diyorsunuz? Ben bile feribotun ondan yakıt ikmal ettiği lafını duyana kadar onun hangi ara alındığını ve hangi sınıfa dahil olduğunu düşündüm. "Acaba Oruç Reis gibi MEKO sınıfı falan mı?" diye düşündüm.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2011, 21:40:47 Gönderen: EfsaneAsker »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2011, 09:09:58 »
milyonlarca okuyanı olan  medya kuruluşlarının yapması gereken tek şey var oda önemli alanlarda uzmanlaşmış  danışmanlara sahip olmaktır,  bunu  türk silahlı kuvvetlerinden emekli olan bir subay  veya assubay yapabilir   , vereceğin maaş 2000 tl yi aşmaz,  askeri konularda yapılacak  haberlerin hazırlanmasında  yada sunumunda   yardımcı olur  hem sen rezil olmazsın  hemde halk doğru bilinçlendirilir.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2011, 14:29:10 »
milyonlarca okuyanı olan  medya kuruluşlarının yapması gereken tek şey var oda önemli alanlarda uzmanlaşmış  danışmanlara sahip olmaktır,  bunu  türk silahlı kuvvetlerinden emekli olan bir subay  veya assubay yapabilir   , vereceğin maaş 2000 tl yi aşmaz,  askeri konularda yapılacak  haberlerin hazırlanmasında  yada sunumunda   yardımcı olur  hem sen rezil olmazsın  hemde halk doğru bilinçlendirilir.
Katılıyorum. Bunu özellkle büyük haber ajanslarının yapması kötü. İskenderun a fırkateyn diyince halk çok mu iyi anlıyor