Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Libya
« Yanıtla #340 : 30 Haziran 2019, 20:38:40 »
Son duruma istinaden TCG Anadolunun ne kadar önem arz ettiğini anlıyoruz.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #341 : 30 Haziran 2019, 21:53:06 »
Deniz aşırı hedeflere derin darbe yeteneğimiz yok. Bu çok büyük bir eksiklik. F-35B uçaklarınında önemi ortada yoksa Tcg Anadoluda bir işe yaramaz. Gezgin kabiliyetli gemilere de ihtiyacımız var. Sudan arkasindan libya bölgede askeri gücün veya bu gücü oraya aktaracak yeteneğin yoksa kimse takmıyor.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Türkiye'den Libya'ya sert uyarı
« Yanıtla #342 : 30 Haziran 2019, 23:54:02 »
Türkiye, Libya'da Halife Hafter güçlerince alıkonulan Türk vatandaşlarının serbest bırakılmamaları halinde Hafter unsurlarının "meşru hedef" haline geleceği uyarısında bulundu.
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hafter güçlerince alıkonulan Türk vatandaşlarının bir an önce serbest bırakılmaları istendi.
Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Libya'da Hafter'e bağlı illegal milis güçler tarafından altı vatandaşımızın alıkonulması haydutluk ve korsanlık niteliğinde bir eylemdir. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde Hafter unsurları meşru hedef haline gelecektir."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/turkiyeden-libyaya-sert-uyari-41259903

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Libya'dan Türkiye'ye açıklama: 6 kişiden haberimiz yok
« Yanıtla #343 : 01 Temmuz 2019, 01:03:59 »

Libya'dan Türkiye'ye açıklama: 6 kişiden haberimiz yok

Libya Milli Ordusu’nun Sözcüsü General Ahmed el-Mismari, 6 Türk’ün alıkonulduğuna dair bir bilgilerinin olmadığını iddia etti.
AA | 01.07.2019 - 00:16..

Libya Ordusu’nun Sözcüsü General Ahmed el-Mismari, General Halife Hafter’e bağlı milislerin 6 Türk vatandaşını alıkoymasıyla ilgili açıklama yaptı.

El-Mismari, “Türklerin alıkonmasından haberimiz yok” dedi.

El-Mismari, Libya topraklarında herhangi bir Türk vatandaşın gözaltına alındığı takdirde ordu tarafından zaten duyurulacağını söyledi.
ARAP BİRLİĞİ'NDEN YARDIM İSTEDİ

El-Mismari, yaptığı açıklamada ayrıca Türkiye’yi hedef göstererek, “Biz şu anda teröre ve teröristlere karşı mücadele ediyoruz. Komşu ülkelerden ve Arap Birliği’nden Türkiye tehdidine karşı duruşunu belli etmesini bekliyoruz” diye konuştu.
https://www.ensonhaber.com/libyadan-turkiyeye-aciklama-6-kisiden-haberimiz-yok.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Libya Ordusu: Türk İHA’sını düşürdük
« Yanıtla #344 : 01 Temmuz 2019, 08:48:41 »
Libya Ordusu: Türk İHA’sını düşürdük

İsyancı Libya Milli Ordusu, Maitika Havalimanı’nda bir Türk İHA’sını düşürdüğünü iddia etti.
İHA | 01.07.2019 - 03:43..

Libya’da resmi hükümete karşı ayaklanan General Halife Hafter, Türkiye’yi tehdit etmişti. Libya Milli Ordusu’nun Sözcüsü General Ahmed el-Mismari, Türkiye’ye ait tüm uçuşların ve gemilerin yasaklanarak vurulacağını duyurmuştu.

"TÜRK İHA'SI BOMBALANDI"
Libya Milli Ordusu, Türiye’ye ait bir insansız hava aracını (İHA) vurduğunu iddia etti. Yapılan açıklamada, “Libya Milli Ordusu güçleri, Trablus’taki havalimanında bir Türk İHA’sını hedef aldı. Türk İHA’sı bombalandı ve imha edildi” denildi.

Maitika Havalimanı yetkilileri, havalimanının ikinci bir duyuruya kadar uçuşlara kapatıldığını duyurdu.

Libya Milli Ordusu güçleri Nisan ayında resmen tanınan meşru Milli Mutabakat Hükümetine savaş açtı. Ancak Türkiye’nin destekleriyle isyancı milisler defalarca geri püskürtüldü. Birleşmiş Milletler, çıkan çatışmalarda bugüne kadar 650’den fazla insanın hayatını kaybettiğini açıkladı.

https://www.ensonhaber.com/libya-ordusu-turk-ihasini-dusurduk.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #345 : 01 Temmuz 2019, 11:26:12 »
Bizimkilere bak saman altından su yürütür gibi Libya'ya silah yığmışlar. Maaşallah kollarımız hertarafa da uzanıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Libya'da 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı
« Yanıtla #346 : 01 Temmuz 2019, 13:58:57 »
Libya'da 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Libya'da Halife Hafter güçlerinin alıkoyduğu 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı.
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Libya'da Hafter güçlerince alıkonulan 6 Türk vatandaşı gemici serbest kaldı.

Kaynaklar, Türk çalışanların Libyalı şirket sahipleriyle gemiye geri döndüğü ve kendi istekleriyle çalışmaya devam etme kararı verdiklerini aktardı.

Hafter güçlerinin 6 Türk vatandaşını alıkoymasının ardından Dışişleri Bakanlığı, "Libya'da Hafter'e bağlı illegal milis güçler tarafından altı vatandaşımızın alıkonulması haydutluk ve korsanlık niteliğinde bir eylemdir. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde Hafter unsurları meşru hedef haline gelecektir." uyarısında bulunmuştu.

MSB: ASKERİ PERSONEL BİLGİSİ GERÇEK DIŞI

Milli Savunma Bakanlığı, bazı sosyal medya hesaplarında Libya'da gözaltına alınanlar arasında askeri personel olduğuna yönelik bilgi paylaşımlarının gerçek dışı olduğunu söyledi ve söz konusu gerçek dışı bilgileri, dış güçlere hizmet eden düşmanca bir tavır olarak niteledi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-libyada-6-turk-vatandasi-serbest-birakildi-41260504

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #347 : 01 Temmuz 2019, 14:33:35 »
Bizimkilere bak saman altından su yürütür gibi Libya'ya silah yığmışlar. Maaşallah kollarımız hertarafa da uzanıyor.

Onu yapanlar "sizinkiler" degil. Ayriyeten herifler dusurmus ihamizi. Ortada bir beceriksizlik var yani!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #348 : 01 Temmuz 2019, 14:36:05 »
Peki bizim insanız hava araçlarımız Libya'ya kadar gidebilir mi? Yoksa orada kullandığımız bir üs mü var?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #349 : 01 Temmuz 2019, 14:40:20 »
Peki bizim insanız hava araçlarımız Libya'ya kadar gidebilir mi? Yoksa orada kullandığımız bir üs mü var?

Ne bileyim hocam. Anka'nin menzilini bile senden ogrenen adamim ben. Gider herhalde. Gorev yukune bagli olarak.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''