Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244327 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Libya'ya Askeri Müdahale
« Yanıtla #320 : 08 Ocak 2016, 23:03:40 »
pkk esada muhalifmiymiş? bunu da duyduk ya şu zamanda.

Değil miymiş!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Libya'da savaş uçağı düştü
« Yanıtla #321 : 14 Nisan 2019, 22:19:49 »
Libya'nın başkenti yakınlarında Hafter güçlerine ait bir savaş uçağının düştüğü bildirildi.

Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümetine bağlı güçler, Trablus'un güneyinde General Halife Hafter'e bağlı bir savaş uçağını düşürdüklerini duyurdu.
Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı birliklerin sözcüsü Muhammed Kanunu, güçlerinin, Uluslararası Trablus Havalimanı ve Aziziye bölgesinde Hafter güçlerine karşı ilerleme kaydettiklerini ve ağır kayıplar verdirdiklerini açıkladı.

Hafter'e bağlı güçlerden esirler aldıklarını ifade eden Kanunu, sayılara ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.

https://tr.sputniknews.com/dunya/201904141038756417-libyada-savas-ucagi-dustu/

SKYWOLF hocam yada diğer yönetici arkadaşlar konunun adını Libya iç savaşı olarak değiştirsek daha iyi olur. Hem konu daha rahat bulunur hemde daha rahat takip edilebilir.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2019, 22:22:44 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #322 : 14 Nisan 2019, 23:25:45 »
Belki kendin de değiştirebilirsin diye düşünüyorum.  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 15 Nisan 2019, 06:15:26 »

Değiştirdim hocam. Bu arada onur duydum teşekkür ederim. :)  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Libya iç Savaşı
« Yanıtla #324 : 15 Nisan 2019, 09:34:36 »

Değiştirdim hocam. Bu arada onur duydum teşekkür ederim. :)  :)

Rica ederim. Uzunca bir süredir forumda bir fırtına esiyor. Bu kadar çalışmayı başka hiç bir üye yapamadı. Demek ki yapabilmek için bu işe gönül vermek gerekiyormuş.
Hayırlı olsun...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Libya'da General Halife Hafter'e bağlı güçler, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı uçakların Trablus Uluslararası Havalimanı çevresine hava saldırıları düzenlediğini öne sürdü.

Hafter'e bağlı güçlerin sözcüsü Ahmed el-Mismari, Bingazi'de düzenlediği basın toplantısında UMH'ye bağlı uçakların başkentte Trablus Uluslararası Havalimanı ve Ulusal Hava Üssü çevresine 6 hava saldırısı düzenlendiğini, saldırılarda ağır bombalar kullanıldığını ancak hedefleri vurmada başarılı olamadıklarını belirtti.
Mismari, UMH uçaklarının Trablus Uluslararası Havalimanı'nın yakınındaki bölgede bir binayı hedef aldığını, bazı sivillerin yaralandığını ifade etti.

Öte yandan doğu bölgesindeki bir limana Fransız gemisinin demir attığına dair yerel medyada yer alan iddiaları ise yalanlayan Mismari, demir atan geminin Libya bandıralı olduğunu belirtti.

Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Hafter, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermiş, bunun üzerine UMH birlikleri de "Burkan el-Gadab" operasyonunu başlatmıştı.

Meşruiyet krizinin 2011 yılından bu yana sürdüğü Libya'da uluslararası tanınırlığa sahip UMH birlikleri ile Hafter'e bağlı güçler arasındaki çatışmalar üç haftadır sürüyor.

https://tr.sputniknews.com/afrika/201904281038885097-libyada-umhnin-trablus-havalimani-cevresini-bombaladigi-iddia-edildi/

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 20 Mayıs 2019, 09:27:26 »
Türkiye tarafından hafta sonu araç ve malzeme sevkiyatı yapılmış(silah mühimmat araç ve teyitsiz iha bile söyleniyor)
Gönderilen taraf BM tarafından desteklenen grupmuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #327 : 20 Mayıs 2019, 10:13:05 »
Türkiye tarafından hafta sonu araç ve malzeme sevkiyatı yapılmış(silah mühimmat araç ve teyitsiz iha bile söyleniyor)
Gönderilen taraf BM tarafından desteklenen grupmuş.

Sosyal medyada böyle haberler dolaşıyor. Ben sadece Katar'ın Kirpi, Silah ve cephane hibe ettiğini duydum!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 20 Mayıs 2019, 13:56:39 »
Ekonomik sıralamada 16 dan 21 e düşmüşüz dünyayı hizaya sokacağız derken

https://ceoworld.biz/2018/12/28/gdp-rankings-of-the-worlds-largest-economies-2019/
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 20 Mayıs 2019, 14:32:07 »
iyi günlerimiz daha. Bir şey değil, pirince giderken eldeki bulgurdan olacağız. Yanlız bu yazımı Libya'dan ayrı tutarak yazıyorum. Bu hamlemiz çok yerinde bence. Afrika ve Ortadoğu da oyunu çok sert oynamak zorundayız. Soft power ile bu çoğrafyalarda müttefik elde edemeyiz. Olanıda kaybederiz.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2019, 14:36:12 Gönderen: Mermi »