Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 245680 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Libya'ya Askeri Müdahale Başladı
« Yanıtla #250 : 09 Nisan 2011, 16:53:24 »
  @RekarnO, Akp şakşakcılığı  ve reklamı yapmaya devam edeceksen ya kendini sil yada benim üyeliğimi silin. Senin gibi adamların olduğu yerde benim işim olmaz. Öyle ortalığa çıkıp da bizim siyasetle işimiz olmaz falan demeyin. Çocuk mu var sizin karşınızda. Yönetici bozuntusu herif.

Paşa gönlün bilir..defolup gitme özgürlüğünüz var..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #251 : 09 Nisan 2011, 16:53:51 »
Tevbe : 87 :" ...Kalplerine mühür vuruldu. Bundan dolayı onlar anlayışsızdırlar "

En'am :46 :" eğer Allah kulaklarınızı ve gözlerinizi alır da kalplerinize mühür vurursa..."

mühürlü kalpleri açmaya yalnızca allahın  gücü yeter.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #252 : 09 Nisan 2011, 16:58:13 »
Akp dik durmuştur dediniz, nerede dik durmuş yazdım. Yanlış mı, onu söyleyin.

Sizce dış siyasi konular için bir partinin görüşü mü önemlidir yoksa bir hükümetin görüşü mü?

Devlet sadece bir partiden mi ibaret? nerede bunun her zaman dik duran muhalefeti? nerede bunun bürokratları? Hepsi ak partili mi?

Bundan önceki dik duruşlarımızda neden hiç bir hükümet söz dahi söyleyemiyordu..

siz olayları okuyamıyorsunuz. Libyada kaddafi devrildikten sonra oraya türk gitmeyecek mi? Bu ince çizgi içinde hükümetin aldığı tavır neden hiç kimsenin gözünde değil?

Bakın ben önceki hükümetler başarılıdır, şimdiki başarısızdır falan demedim.

İki olayda akp ne kadar dik durmuş, bunu söyledim. Gerisi konu dışıdır.

Devlet ve siyasitin bir partiden ibaret olmadığı en çok vurgulayanlardan biriyim. Akp dik durmamış, öbür partiler dik durmuştur da demedim.

Sadece diyorum ki, akp ve dik duruş kavramları birbirine uzaktır. Akp belki arada bir iki "diklenme" yapar, ama 2 gün sonra ağzının lafını alır 180 derece çark eder.

Bu senin düşüncen, Sen diyorsun ki AKP yani devlet olaylar karşısında aciz kalıyor. Geçtim devleti saddece akp olarak bu konuda aciz kaldığını söylüyorsun..

Bana açarmısın bir devlet ,bizim noktamızdaki bir hükümet bu durumda ne yapabilir? senin kafandaki DİK kavramı nedir? Bir söyleyinde öğrenelim..

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #253 : 09 Nisan 2011, 17:08:56 »
Akp aciz kalıyor. Sadece akp diyorum, çünkü bugüne kadar herhangi bir muhalefete "şu konuda ne yapalım" diye sorduklarını, en azından bir kere dinlediklerini görmedim. Gerçi muhalefet de pek meraklı değil akp ile konuşmaya da, mesele bu değil. Sonuç olarak dış politikamız akp politikasına eşit olarak yürüyor.

Devlet dediğin, çuval olayına karşı en azından göstermelik bir tepki gösterebilirdi mesela. Ya da rasmusseni genel sekreter yaptırtmayacağız dedikten sonra, her ne olursa olsun sözünden dönmemeliydi. Madem söylediğini yapacak güçleri yoktu, o zaman hiç söylememeliydiler.

Ben yeminli bir akp düşmanı değilim. Ancak, ne kadar becerikli olduklarını da tartışabilelim müsadenizle.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #254 : 09 Nisan 2011, 17:12:57 »
Bu noktada akp ye istediğini söyleyebilirsin. Kimse sana karşı çıkmaz ama Devlet ile ak partiyi ayırıp ona göre yorum yapın.

Kimse sana karşı çıkmaz istediğin gibi tartış..
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 17:23:38 Gönderen: RekarnO »

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #255 : 09 Nisan 2011, 17:35:58 »
Akp aciz kalıyor. Sadece akp diyorum, çünkü bugüne kadar herhangi bir muhalefete "şu konuda ne yapalım" diye sorduklarını, en azından bir kere dinlediklerini görmedim. Gerçi muhalefet de pek meraklı değil akp ile konuşmaya da, mesele bu değil. Sonuç olarak dış politikamız akp politikasına eşit olarak yürüyor.

Devlet dediğin, çuval olayına karşı en azından göstermelik bir tepki gösterebilirdi mesela. Ya da rasmusseni genel sekreter yaptırtmayacağız dedikten sonra, her ne olursa olsun sözünden dönmemeliydi. Madem söylediğini yapacak güçleri yoktu, o zaman hiç söylememeliydiler.

Ben yeminli bir akp düşmanı değilim. Ancak, ne kadar becerikli olduklarını da tartışabilelim müsadenizle.

MHP nin nesini dinleyecek AKP?

AKP kesinlikle bu partiyi kaale bile almamalı.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #256 : 09 Nisan 2011, 17:40:20 »
Mhp'ye oy veren yüzde 10'un üzerinde bir kesim var. Yaklaşık 7 milyon kişi yapar. Onlar TC Vatandaşı değil mi?

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #257 : 09 Nisan 2011, 17:45:26 »
Tevbe : 87 :" ...Kalplerine mühür vuruldu. Bundan dolayı onlar anlayışsızdırlar "

En'am :46 :" eğer Allah kulaklarınızı ve gözlerinizi alır da kalplerinize mühür vurursa..."

mühürlü kalpleri açmaya yalnızca allahın  gücü yeter.

ene38, o alıntı yaptığın sureler, peygamber efendimiz için indirildi, islamın yayılması için indirildi. Recep Tayyip için değil !!! Böyle bir konu tartışırken, araya Kuran'dan sureler koyman, ne kadar seviyesiz, cahil ve din istismarcısı olduğunu göstermek için yeterde artar bile.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #258 : 09 Nisan 2011, 17:47:25 »
Artı, Kuran'da atfedilen kesim Yahudiler başta olmak üzere islam düşmanlarıdır. Buradaki insanların dinini sorgulamak bana düşmez ama aramızda islam düşmanı olduğunu sanmıyorum. Haddini bil !!!
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #259 : 09 Nisan 2011, 17:58:31 »
Mhp'ye oy veren yüzde 10'un üzerinde bir kesim var. Yaklaşık 7 milyon kişi yapar. Onlar TC Vatandaşı değil mi?

MHP  geçmişin hesabını vesin.Bu saatten sonra bu parti Türkiye de iktidar olabilirmi bana göre zor artık millet uyandı.