Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 245889 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Libya'da İç Savaş:Kaddafi Meydan Okuyor
« Yanıtla #150 : 06 Mart 2011, 03:44:38 »
arkadaşlar bari siz bu medyanın gazına gelmeyin geberende gebersin,gelecekte senin ülkende bir grup zibidi bu işleri yapmaya kalkışırsa ne diyeceksin uluslararası topluma bu bizim iç meselemizmi gaza gelmeyin bugün ona yarın sana,bakın ıraka demokrasi geldi.

Sen meraklanma bizim Türk milletini tanımazsın benzemez arap milletlere,onlar yılların ezilmişliğinin acısını çıkarıyo biz zaten özgürüz 8) 8)
ben bu cevabtan sonra daha çok meraklanmaya başladım. ???

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #151 : 06 Mart 2011, 14:29:05 »
arkadaşlar bari siz bu medyanın gazına gelmeyin geberende gebersin,gelecekte senin ülkende bir grup zibidi bu işleri yapmaya kalkışırsa ne diyeceksin uluslararası topluma bu bizim iç meselemizmi gaza gelmeyin bugün ona yarın sana,bakın ıraka demokrasi geldi.

Sen meraklanma bizim Türk milletini tanımazsın benzemez arap milletlere,onlar yılların ezilmişliğinin acısını çıkarıyo biz zaten özgürüz 8) 8)
ben bu cevabtan sonra daha çok meraklanmaya başladım. ???

Cevap gayet açık ve net anlaşılmayacak,merek edilecek bişey yok.Bu milleti dikta ile yönetilmiş arap milletlere benzetmek kadar saçma birşey olamaz.Her şeyi bugün ona yarın bize mevzusuna getirmeyin çünkü biz onlar değiliz biz biziz ama sen bu milleti farklı görüyosan o senin sorunundur ve sorunun kaynağı da milletin farklı olması değil senin farklı olmandır.

Çevrimdışı Burak3200

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #152 : 06 Mart 2011, 15:06:00 »
İsyan olan ülkeler nerdeyse yarım yüzyıldır diktatörler tarafından yönetilen ülkeler Türkiyemizde ise böyle birşey yok halk kimi seçerse o yönetiyor bu yüzden isyan olan arap ülkeleriyle karıştırmayalım.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #153 : 06 Mart 2011, 15:37:44 »
  Diyorumki türkiyede bir grup deseki bu ülkeyi tanımıyorum bu bayrağı istemiyorum,kendi bayrağını çekse sende gidip müdahale etsen sonra uluslararası toplum işin içine girse ne olur,reco bile uyandı natonun orada ne işi var demedimi bugün orada yarın burada bak ıraka demokrasi geldi,oyunu kimin kuralına göre oynadığına dikkat edeceksin bu kadar basit azerbaycan niye kıbrısı tanıyamıyor veya uçak gönderemiyor gönderse kırısı resmen tanımış olacak e adama demezlermi bende karabağı tanıyorum o zaman al başına iş ,kime göre diktatör adam her vatandaşına ev dağıtıyor sağlık bedava sen aşiret kavramına takılıp kalırsan şeh şih dersen sana ne gerek demokrasi.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #154 : 06 Mart 2011, 17:36:34 »
  Diyorumki türkiyede bir grup deseki bu ülkeyi tanımıyorum bu bayrağı istemiyorum,kendi bayrağını çekse sende gidip müdahale etsen sonra uluslararası toplum işin içine girse ne olur,reco bile uyandı natonun orada ne işi var demedimi bugün orada yarın burada bak ıraka demokrasi geldi,oyunu kimin kuralına göre oynadığına dikkat edeceksin bu kadar basit azerbaycan niye kıbrısı tanıyamıyor veya uçak gönderemiyor gönderse kırısı resmen tanımış olacak e adama demezlermi bende karabağı tanıyorum o zaman al başına iş ,kime göre diktatör adam her vatandaşına ev dağıtıyor sağlık bedava sen aşiret kavramına takılıp kalırsan şeh şih dersen sana ne gerek demokrasi.

Heee bak şimdi arkadaş;

Bu ülke bayrağı bir diktatörün bayrağı değil bu milletin bayrağıdır ayrıca neredeyse osmanlı bayrağıyla küçük detaylar hariç aynıdır ve dediğin gibi birileri çıkıp bayrağı tanımıyom derse milletin bayrağını ozaman bu millet ayaklanır.Libya'nın bayrağı ise gerçek Libya bayrağı değil bir manyak diktatörün bayrağıdır ve oranın halkı kendi gerçek bayrağını geri getirmek istemesi kadar doğal birşey yoktur.Bizde böyle birşey olmadığına göre bu ayaklanma paranoyası da neyin nesi?

Gelelim bedava ev hikayesine...

O diktatör kendi koltuğu için dünden razı bedava ev vermeye nasıl olsa para havadan geliyor hem adam olan biri beleş yaşamak için kendini satıyorsa vah ki ne vahhh...

Demek ki bu ülkede kaddafi gibi bir diktatör olsa ay yıldızı indirip saçma sapan bayrağını dikse buna karşılık halka beleş yaşam sunsa sen razı olacaksın yani..

Ayrıca Kaddafi denen adam Kıbrıs harekatında Türkiye'ye petrol vermiştir yardım etmiştir ama aynı kaddafi bosna savaşında faşist sırplara da aynı desteği vermiştir(inanmıyosan araştır)aynı Kaddafi Erbakan'nın demokratik yöntemle iktidar olmasından korkup kendi halkımda ister diye Erbakan'ın iyi niyetini suistimal edip çadırında fırçalamış,Erdoğan'ın da seçimle başarısını içten hazmedememiş onu da ıvır zıvır bahanelerle görüşme saatini 13 saat geciktirerek aşşağılamaya çalışmış,yeşil kitap diye bir saçmalık yazıp bir nevi kendini islamın bekçisi sanan ama sözkonusu kendi çıkarı olunca islam düşmanlarına bile yardım eden,bedava petrol geliriyle halkı uyutup koltunğunu sağlama almaya çalışan ne idiğü belirsiz  ilkel bir kabile reisidir.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #155 : 06 Mart 2011, 19:51:33 »
bosna sancak efendi iyi oku
diyorumki bu işlere fazla bulaşmamak lazım elinoğlu sanada demokrasi getirmeye kalkar ne olduğunu anlayamazsın nickinden de anlaşılacağı gibi senin soyunda topraklarınıdan olmuş buralara göçmek zorunda kalmış senin daha kurnaz olman lazım,biri maltepe diğeri pendikde olmak üzere 2 dairem var bu arada yaşım 35 ömrümü denizde yedim bilgisayar başında değil.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #156 : 06 Mart 2011, 20:43:06 »
Kaddafinin kıbrıs harekatında yaptığı yardımları abartmayın abdnin taşeronluğunu yaptı sadece kaşımız gözümüz için yapmadı.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #157 : 07 Mart 2011, 13:35:15 »
Kaddafinin kıbrıs harekatında yaptığı yardımları abartmayın abdnin taşeronluğunu yaptı sadece kaşımız gözümüz için yapmadı.

yuh! yuh oğlu yuh!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #158 : 07 Mart 2011, 13:38:07 »
KADDAFİ KAYBETTİĞİ ŞEHİRLERİ TEKER TEKER GERİ ALIYOR!

Reuters ajansı, Kaddafi güçlerinin, dün yeniden ele geçirdikleri Bin Cevad'ın doğusuna, stratejik petrol kenti Ras Lanuf'a doğru ilerlediğini bildirdi.

Reuters'a konuşan bir şoför, "Bin Cevad'a gittim. Yaklaşık 20 kilometre öncesinde Kaddafi'ye bağlı güçleri gördüm. Büyük bir kamyon, askeri araçlar ve bir savaş jeti yavaşça bu yöne doğru geliyordu" dedi.  

Bir BBC muhabiri de Ras Lanuf'a doğru yönelen bir kamyon ile bir savaş uçağının görüntülerinin yer aldığı bir çekimi gösterdi.

Kaddafi güçlerinin Ras Lanuf'a doğru ileleyişi sürerken, savaş uçaklarının da bu kenti bombaladığı bildirildi.

Bölgedeki AFP muhabiri, kentin yaklaşık 2 kilometre doğusunda bir patlamanın meydana geldiğini, daha sonra muhalif güçlerin saldırıyı uçaksavarla püskürttüğünü belirtti. Savaş uçakları, Cuma gününden bu yana muhaliflerin elinde olan Ras Lanuf'u dün de iki kez bombalamıştı.

SİLAHLARI ÇÖLE SAKLIYORLAR

Reuters, Ras Lanuf'taki mevzilerinin bombalanacağını duyan isyancıların silahlarını sakladığını belirtti.

Ajansa konuşan bir isyancı, "Mevkilerimizin bombalanacağını duyduk. Bu yüzden silahlarımızı kaçırdık" ifadesini kullandı. Bir başka isyancı ise, "Onları (silahları) çöle sakladık" diye konuştu.

Öte yandan Bin Cevad'da Kaddafi yandaşları ve muhalifler arasında dünden beri yaşanan çatışmalarda 12 kişinin öldüğü, 52 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Kaddafi'ye bağlı birliklerle dün girdikleri çatışmalardan sonra doğuya doğru çekilmek durumunda kalan muhalifler yeniden toplanarak Bin Cevad kentine doğru ilerlemişti.

kaynak: hürriyet.com.tr
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #159 : 07 Mart 2011, 13:41:20 »
Kamyon ile uçak kol uçuşu mu yapıyormuş(!)