Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Libya'da İç Savaş:Kaddafi Meydan Okuyor
« Yanıtla #40 : 24 Şubat 2011, 20:57:59 »
Şimdi şöyle herşeyin hayırlısı ilk önce...
1800 li yıllardan beri bu bölgeler İngiltere için çok önemli oldu neden sömürge ve sömürgelerine giden yol oldu.Sonunda işgal etmiştiler.1900 lü  yıllarda ise malum petrol ve en büyük etken İsrail oldu hep bu cografyada tek kalan devlet İsrail idi.Hep rahatsız ettiler buradaki insanları zulumler direnişler malum Mısırda Mübarek İsraile baglı bir devletti yenildi Mısır sonra İsrailde o devletlere kendi adamlarını atadı ve sonra indirdi halk istedi dogru demokrasiyi ama çok degişmeyecegi belli adamlar isterlermi ama Sudanı nasıl parçalayıp Hristiyan bölümü yaratıp petrol bölgesini çekip aldılarsa Afrikada işler çok degişcektir.Türkiye oyunları iyi çözüp ve gelecek iktidarların ne olabilecegini oralara kimleri mesela bizdende bir adam sokma iş yaptırma derdi.Nasıl pastadan pay kapabiliriz ve işleri kendi lehimize döndürebiliriz derdine düşmesi gerek.Çünkü Ortadogu çok önemli kilit nokta yapılan herşey bize yansıyor.Suudi arabistan ve bahreyn ne kadar degişir Allah bilir.Ben şunu fark ettim bu adamlar hiç bir ilim ve bilim adına yatırım yok hep hazır ne olcak petrol bitince orasıda malum.Ne yapcaklar hep başkaları tarafından yönetim var.Hayırlısı Allah'tan ne diyim görücez.
Gelecek iktidarlar pek degişiklige ugramayacak gibi bu hareket parçalama hareketi bence Araplar işlemi olmaz iktidarlar degişir ama Afrikada degişimler gerçekten çok olcak son dönemlerde oralarda degişiklikler olunca bazıları dügmeye bastı ve dur hareketi yapmaya çalışıyor.En önemlisi şöyle Türkiye artık eski Türkiye degil büyüdü ve dinamikler yarattı bu ülkelerde o dinamiklerini genişletmeli ve daha da saglam basmalı bize yarayacak çokdaha iyiler bulmalıdır..
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011, 21:07:33 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #41 : 24 Şubat 2011, 21:53:30 »
Kaddafinin bu saatten sonra şansı sıfır. Amerika eskiyen tulumbalarını değiştiriyor, kurtuluşu yok.
Neden değiştiriyor , yenilerini kendi mi tayin edecek yoksa isyan eden halk mı?

Bence kendileri. Bugüne kadar bu isyan eden insanların aklı neredeydi ki? Birileri birşey için düğmeye bastı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #42 : 24 Şubat 2011, 22:33:41 »
Bence kendileri. Bugüne kadar bu isyan eden insanların aklı neredeydi ki? Birileri birşey için düğmeye bastı.

nihayet kafası çalışan biri çıktı :)
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 24 Şubat 2011, 22:47:42 »
Kaddafinin bu saatten sonra şansı sıfır. Amerika eskiyen tulumbalarını değiştiriyor, kurtuluşu yok.

Konjektür müsait olmayınca kimse birşey yapamaz.Artık dengeler değişiyor konjektür müsait duruma geliyor ve değişim kaçınılmaz oluyor.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #44 : 24 Şubat 2011, 22:57:13 »
Ben şunu fark ettim bu adamlar hiç bir ilim ve bilim adına yatırım yok hep hazır ne olcak petrol bitince orasıda malum.Ne yapcaklar hep başkaları tarafından yönetim var.Hayırlısı Allah'tan ne diyim görücez.

İşte güzel bir noktaya değinmişsin.Bu boşluğu sömürgeci  batılılar dolduruyordu artık dengeler değişti biz çok karlı çıkıcaz avrupanın büyük devletleri bu bölgede çok güç kaybedecek.Mesela Fransa ve Almanya'nın neden Türkiye'nin AB üyeliğine delicesine karşı çıkıyorlar zannediyorsun.

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #45 : 24 Şubat 2011, 23:06:51 »
Libya enterasan bir örnek, daha önce olan sosyal hadiselere uyarlanması zor bir ülke. Kaddafi'nin kişiliği o kadar belirginki; yani bir kişinin psikolojisinin  sosyolojinin önüne geçtiği başka bir örnek yok, buna Hitler de dahil.

Yani sanıyorum,  millet harıl harıl Kaddafi nin kişiliği perspektifinde geleceği tahmin etmeye çalışıyordur. Eh adamın marazi kişiliğide malum, her şeyi yapabilecek bir adam bu.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #46 : 24 Şubat 2011, 23:07:33 »

İşte güzel bir noktaya değinmişsin.Bu boşluğu sömürgeci  batılılar dolduruyordu artık dengeler değişti biz çok karlı çıkıcaz avrupanın büyük devletleri bu bölgede çok güç kaybedecek.Mesela Fransa ve Almanya'nın neden Türkiye'nin AB üyeliğine delicesine karşı çıkıyorlar zannediyorsun.

özal da zamanında ''bir koyarız, üç alırız'' demişti, sonunda üçün birini aldık! kimsenin gazına gelmeyin, dolmuşuna binmeyin. varsa bir beklentiniz bunu kendiniz yapın. yeni Osmanlıcılık hareketi nasıl ya da kimler tarafından başlatıldıysa, o şekilde ya da onlar tarafından bitirilir. yarın öbür gün ''bu Türkler sizin dedelerinizi kestiler, ninelerinizi cariye yaptılar, topraklarınızı sömürdüler'' diye bir yaygara kopartırlar, ayakların kıçına vura vura kaçarsın.

varsa bir proje, tamamen yerli olmalı. başarıyı da başarısızlığı da ancak o zaman hesaplayabilir ve kucaklayabilirsin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #47 : 24 Şubat 2011, 23:26:32 »

özal da zamanında ''bir koyarız, üç alırız'' demişti, sonunda üçün birini aldık! kimsenin gazına gelmeyin, dolmuşuna binmeyin. varsa bir beklentiniz bunu kendiniz yapın. yeni Osmanlıcılık hareketi nasıl ya da kimler tarafından başlatıldıysa, o şekilde ya da onlar tarafından bitirilir. yarın öbür gün ''bu Türkler sizin dedelerinizi kestiler, ninelerinizi cariye yaptılar, topraklarınızı sömürdüler'' diye bir yaygara kopartırlar, ayakların kıçına vura vura kaçarsın.

varsa bir proje, tamamen yerli olmalı. başarıyı da başarısızlığı da ancak o zaman hesaplayabilir ve kucaklayabilirsin.

Merak etme o dediklerin zaten yıllardır yapılan birşey.Birçok arap devlette soykırım anıtları varmış hesapta osmanlının kestiği araplar adına Sırbistanda da kelle kule var osmanlının uçurduğu kellelerden yapılmış bugün hala Niş kentindedir o kule bir çok kafatası kaybolduğu halde hala kafatasları vardır orada bundan daha büyük osmanlı-Türk düşmanlığı aşılanabilirmi ama millet artık uyandı krallardan onların çocuklarından ailelerinden bıktı sömürüldüklerini anladı.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 24 Şubat 2011, 23:30:25 »

o birileri derken neden hep yabancılar aklımıza geliyor..O birileri biz olmayalım sakın ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #49 : 24 Şubat 2011, 23:33:29 »

Merak etme o dediklerin zaten yıllardır yapılan birşey.Birçok arap devlette soykırım anıtları varmış hesapta osmanlının kestiği araplar adına Sırbistanda da kelle kule var osmanlının uçurduğu kellelerden yapılmış bugün hala Niş kentindedir o kule bir çok kafatası kaybolduğu halde hala kafatasları vardır orada bundan daha büyük osmanlı-Türk düşmanlığı aşılanabilirmi ama millet artık uyandı krallardan onların çocuklarından ailelerinden bıktı sömürüldüklerini anladı.

Uyandı mı? Ne derin uykuymuş bu arkadaş! Ölüm gibi birşey herhalde! Hortladı diyelim o zaman. Sömürüldüklerini anlamak bile bu kadar uzun sürdüğüne göre oldukça zeki olmaları gerekiyormuş desenize. Bu kadar büyük bir coğrafya üzerinde yıllarca sefalet içerisinde yaşayan insanlar birden nasıl olduysa bazı şeyleri anlayıverdiler.

Bunun eski Sovyet cumhuriyetlerinde yaşanılan renkli deverimlerden hiç farkı yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com