Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Libya
« Yanıtla #1000 : 20 Temmuz 2020, 10:52:53 »
Süper bir deneyememe olmuş ;D ;D ;D 200 metre öteye düşmüş füze.... 

https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1285096722188861440
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 11:33:15 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1001 : 20 Temmuz 2020, 12:33:21 »
Error 404 (Not Found)!!1

Gerçekten çok uzun menzilliymiş. Kıyıdaki sandalları vurmak için ideal.
Sanki buna benzer bir füze bizim Karadeniz sahillerimizde bulunmuştu.
Bu hurda füzeyi hiç denemeselermiş daha iyiyimiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1002 : 20 Temmuz 2020, 12:44:40 »
Kıyıya 15 - 20 metre yaklaşan gemiler için büyük tehdit olmuş  ;D ;D ;D

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1003 : 20 Temmuz 2020, 13:06:21 »
Kıyıya 15 - 20 metre yaklaşan gemiler için büyük tehdit olmuş  ;D ;D ;D

Elbette büyük tehdit.

Gülme krizinden kalbi duranlari bile oldu.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Mısır Parlamento’sundan Libya’ya müdahale kararı
« Yanıtla #1004 : 20 Temmuz 2020, 21:07:27 »
Mısır Parlamentosu, gizli bir oturumda yapılan oylama ile Mısır Silahlı Kuvvetleri tarafından Libya’ya askeri güç gönderilmesini içeren kararı onayladı.

Mısır medyasının son dakika olarak servis ettiği habere göre Mısır Parlamentosu, bugün gerçekleştirdiği gizli bir oturumda Libya’ya asker gönderme kararı onayladı. Geçtiğimiz günlerde Mısır Savunma Bakanlığı ve Sisi’nin danışmanları tarafından parlamentoya sunulan tezkere oy çokluğuyla kabul edildi.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, geçtiğimiz günlerde Libya’daki liman kenti Sirte’yi ‘kırmızı çizgi’ ilan etmiş ve buraya düzenlenecek bir operasyonu Mısır’ın ulusal güvenliğine tehdit olarak görüleceğini söylemişti.

Önce Hafter’in kontrolündeki Tobruk merkezli meclis Mısır’a askeri müdahale çağrısında bulunmuş, ardından Hafter destekçisi 14 kabile lideri Kahire’de Sisi ile bir araya gelerek, Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin ülkeye müdahale etmesini istemişti.

Parlamento temsilcisi Seyid Şerif, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’ye Mısır askerini Libya’ya gönderme yetkisi verilmesi yönünde bir karar almak üzere parlamento tarafından “gizli bir oturum” gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

SİSİ, TRUMP’LA GÖRÜŞTÜ

Reuters’ın aktardığı haberde, ABD Başkanı Donald Trump ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’nin telefonda görüştüğü ifade edildi. Görüşmede iki liderin, Libya’da ateşkesi sürdürmek için anlaştığı aktarıldı

https://www.savunmasanayist.com/misir-parlamentosundan-libyaya-mudahale-karari/

Ortalık iyice ısınacak desenizya ne dersiniz Mısır ile olası bir çatışmaya girme ihtimalimiz nedir sizce arkadaşlar?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1005 : 20 Temmuz 2020, 21:36:24 »
Bu kadar tank sihalarla vur vur bitmez. Topçu roketi vs hak getire...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1006 : 20 Temmuz 2020, 21:45:29 »
Suç bizde gibi bir yerde yada adreste işi daha büyük boyutlara taşımadan bir işi halledemiyoruz.
Suriyede'de böyle oldu zamanında muhalifleri adam akıllı destekleseydik belki esad rejimi gidecekti ruslara geldiğinde kurtarılcak bir esad bulamayabilirdi ama geç kalmamızın bedelini rusların suriye'ye gelip esada sunitenefüs ile hayat vermesiyle ödedik.(hoş esadı devirmek benim politika anlayışım değil işin o kısmını savunmuyorum.)

Açık ve net konuşayım mısır libya'ya askeri güç gönderirse tıpkı suriyedeki gibi kaybederiz bastan belirtmekte fayda var.

Keşke bu zamana kadarki umh'nin kazanımlarını daha doğrusu sahadaki kazanımlarını arttırsak daha iyi olurdu şimdi korusak yeterli.

Mısır ordusu oraya geliyor ise birşeyin bir konunun cevabı da ortaya çıkar muhtemelen yüzlerce tank da sevkiyat edeceklerdir buda bize tank savaşta öneminin kalıp kalmadığını gösterecektir.

M1 tanklarını sahada görürüz gibime geliyor.Aynı şekil m60a3 tanklarını
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 21:50:17 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1007 : 20 Temmuz 2020, 21:51:22 »
Bu kadar tank sihalarla vur vur bitmez. Topçu roketi vs hak getire...

Şimdiye kadar aktif olarak, kürtler, ıraklılar, suriyeliler, liyalılarla, ruslarla ve hatta amerikalılarla vuruşuyoruz. Onlar bize biz onlara vuruyoruz. Buna yeni bir ülkenin eklenme ihtimali nedense tel beni mi rahatsız ediyor hocam ?

Tamam vururuz efektif olur veya olmaz ama bu nereye kadar gidecek ? Daha kaç ülke eklenecek ?

Forumdaki arkadaşlara bir soru , bir avrupalı olsaydınız veya bir amerikalı , Türkiye'nin dış siyaseti ile ilgili ne düşünürdünüz ?

Ben çok agresif bulurdum. Türkiye bir de mısırla vuruşursa bana sanki Türkiye mısırı'da uydusu yapmak için çalışıyormuş gelirdi. Allahtan Cumhurbaşkanımız askeri kamuflaj vs. giymiyor. Bir ara bir kaç ziyarette giydi büyük bir hataydı. Hasımlarımız bunu kolaylıkla Cumhurbaşkanını saddamlaştırmak için kullanabilirdi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı arch_g

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1008 : 20 Temmuz 2020, 22:22:42 »
BATTLESTAR hocam bende oldukça agresif bulurdum. Bu agresiflik ise çaresizliğimizden kaynaklanıyor. Askeri güç ; diplomasinin en son hamlesi.

Her masada nasıl oluyorsa tek başımıza kalıyoruz;
Akdeniz'de en avantajlı el bizde aslında. Seneler önce eski müttefiklerimiz İsrail ve Mısır ile masaya otursaydık. Çözseydik bu konuları , elimizde çay çekirdekle izliyorduk Yunanın kıvranışlarını. Biz elimizin verdiği güç ile her masayı devirdik ne yazık ki.

Şu an tek müttefik ülke yok bizimle. Haklı olduğumuz konuda Fransa Mısır Rusya BAE.. karşımızda eşkiyalık yapıyor. Allah ordumuza güç kuvvet versin.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1009 : 20 Temmuz 2020, 23:02:01 »
BATTLESTAR hocam bende oldukça agresif bulurdum. Bu agresiflik ise çaresizliğimizden kaynaklanıyor. Askeri güç ; diplomasinin en son hamlesi.

Her masada nasıl oluyorsa tek başımıza kalıyoruz;
Akdeniz'de en avantajlı el bizde aslında. Seneler önce eski müttefiklerimiz İsrail ve Mısır ile masaya otursaydık. Çözseydik bu konuları , elimizde çay çekirdekle izliyorduk Yunanın kıvranışlarını. Biz elimizin verdiği güç ile her masayı devirdik ne yazık ki.

Şu an tek müttefik ülke yok bizimle. Haklı olduğumuz konuda Fransa Mısır Rusya BAE.. karşımızda eşkiyalık yapıyor. Allah ordumuza güç kuvvet versin.

+1
Çıkarlarımıza göre değil, duygularımıza göre hareket etmemizin bedeli bu.