Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 245575 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Libya
« Yanıtla #910 : 21 Haziran 2020, 23:37:11 »
Adamlar Çin'i Afrika'ya sokmuyor ,Türkiye'yi mi sokacak...  Nerede , ne süreyle  orada kalmana izin verirlerse o kadar kalırsın Afrika'da?

O nasil sokmamak yahu? Heryerde isadamlari fink atiyor-du. Karli mi bulmadilar acaba?

Bu iddianizi neye dayanarak ortaya attiniz? Gercekten ogrenmek icin soruyorum.

Sokmuyor demeyeyim de "Çin'in girmek istediğini bildiklerinden önlemler alıyor,engellemeye çalışıyorlar,pazarlarını kaptırmamaya çalışıyorlar" diyeyim...
Bizi sadece Libya deniz bölge anlaşması kadar serbest bırakırlar , petrol bölgesinde etkinliğini hissettirdiğin anda o nerede , neden hiç sesi çıkmıyor  diye sorduğumuz ABD ortaya çıkıverecek görürsünüz...

Çin, abd'nin arka bahçesi guney amerika'ya bile girecek, goreceksiniz. Abd de seyredecek!

Afrika'da Çin'in rakibi, abd degil Fransa olur. Bizdeki gibi karar alip dönen burokratlar olmasin yeter!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 455
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #911 : 23 Haziran 2020, 17:52:16 »
Mısır Hava Kuvvetlerine ait F-16C/D savaş uçakları, Birleşik Arap Emirliklerine ait A330-243MRTT yakıt ikmal uçakları ile Libya semalarında uçuş gerçekleştirdi. Bu uçuş 22.06.20 (Pazartesi) günü gerçekleştirildi. :o :o :o :o

Adamlar bize nispet yapmışlar...Doğru mu bu haber.....???

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Libya’da yakalanan general Hafter’in hava gücünü açıkladı
« Yanıtla #912 : 25 Haziran 2020, 20:31:50 »
Libya’da Darbeci General Hafter yönetimindeki Libya Ulusal Ordusu (LNA)’nun hava gücüne komuta eden Tuğgeneral Amer Al-Jaqam, önemli itiraflarda bulundu.

Libya’da Darbeci General Hafter’in kontrolündeki Libya Ulusal Ordusu (LNA)’nun hava gücüne komuta eden Pilot Tuğgeneral Amer Al-Jaqam, geçtiğimiz günlerde Ulusal Mutabakat Hükümeti (GNA) güçleri tarafından yakalanarak hapsedildi. Bölgedeki TRT HABER muhabirine önemli açılamalarda bulunan Tuğgeneral Amer Al-Jaqam, Hafter’in hava gücü ile ilgili olarak kritik bilgiler verdi.

Hafter’in hava gücü

Ülkenin doğusu ile güney bölgelerinin halen Hafter’in elinde olduğunu vurgulayan Amer Al-Jaqam, Terhune ve Trablus Havalimanı’nı kaybetmeyi beklemediklerini açıkladı. Amer Al-Jaqam, “Bize başkent Trablus’u alın talimatı verildi ama alamadık. Türkiye ile Trablus hükümeti arasındaki anlaşma ile moralimiz daha da bozuldu.” açıklamalarında bulundu.

UMH güçleri tarafından kontrol altına alınan Vatiyye Hava Üssü’nün kendileri için büyük öneme sahip olduğunu belirten Al-Jaqam, “Şimdi hava desteği, Cufra’daki üsten sağlanıyor. Savaş uçağı sayımız değişken, 10 ila 15 arasında çünkü bozulanlar oluyor. 6 tane insansız hava aracımız var, bunlar büyük tip – MALE olduğunu kast ediyor – insansız hava araçları. Bu İHA’ları Harrube Hava Üssü’nde tutuyorlar, orada Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nden gelen teknisyenler çalışıyor.

Bize destek veren ülkeler belliydi; Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Mısır. Mühimmatlar, BAE’den kargo uçaklarıyla getiriliyor. Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemleri, başlangıçta sadece iki taneydi. Sonrasında sayısı arttıysa bilmiyorum. Rus Wagner şirketi bizim için çalışıyordu ama militanları nasıl getiriyorlar onu da bilmiyorum.“ dedi.

https://www.savunmasanayist.com/libyada-yakalanan-general-hafterin-hava-gucunu-acikladi/

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Macron: Hafter’e hiçbir yardım sağlamadık.
« Yanıtla #913 : 29 Haziran 2020, 23:08:35 »
Alıntı

Macron: Hafter’e hiçbir yardım sağlamadık.
Türkiye; Tunus, Mısır, Afrika ve Avrupa'daki dostlarımızın güvenliğini tehdit ediyor.
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1277661625902866432

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Fransa Doğu Akdeniz'deki Sea Guardian operasyonundan çekildi.
« Yanıtla #914 : 01 Temmuz 2020, 16:13:05 »
Alıntı
Fransa'nın, Türkiye ile yaşanan gerilim nedeniyle Doğu Akdeniz'deki Sea Guardian operasyonundan çekildiği belirtildi. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, operasyondan ayrılan Fransa'nın NATO'yu bilgilendirdiğini söyledi.
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1278274139485331457

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #915 : 01 Temmuz 2020, 18:12:58 »
Yavrum küstü. Nato´dan bekledigi destek gelmemis     ;D

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #916 : 01 Temmuz 2020, 18:16:07 »

Ama bir haydutla öpüsürken iyidi.

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Hulusi Akar ve Yasar Güler Libya'da.
« Yanıtla #917 : 03 Temmuz 2020, 18:00:12 »
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2020, 18:08:18 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 67
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #918 : 03 Temmuz 2020, 22:19:35 »
Peç'tende anlaşılcağı üzere libya'ya gönderdiğimiz 
 I hawk sistemlerini sembolleyen bir peç yapmışlar biz genelde bu derece sistemleri göndermiyoruz zaten bizde o kadar yok buda libya'ya ne kadar önem verdiğimizin göstergesi....

Oscar çöllerde güzel peç olmuş

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #919 : 03 Temmuz 2020, 22:45:16 »
Peç'tende anlaşılcağı üzere libya'ya gönderdiğimiz 
 I hawk sistemlerini sembolleyen bir peç yapmışlar biz genelde bu derece sistemleri göndermiyoruz zaten bizde o kadar yok buda libya'ya ne kadar önem verdiğimizin göstergesi....

Oscar çöllerde güzel peç olmuş

Hawkların menzil olmasa da irtifası çok güzel. Tabi birde bizdeki hawkların son versiyonunun kısa menzilli balistik füzelere karşı etkin olduğu söylemi varda ben inanmıyorum. Terminal aşamada pif-paf yönlendirme ikincil iir destekli güdüm ve  yüksek hız olmadan ben pek bu söylemlere inanmıyorum.
Savaş Var Denildiğinde Biz;