Gönderen Konu: İran gemileri Süveyş'ten geçecek  (Okunma sayısı 6803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İran gemileri Süveyş'ten geçecek
« : 20 Şubat 2011, 12:36:04 »
İran gemileri pazartesi Süveyş'ten geçecek

İran'a ait iki savaş gemisinin pazartesi günü Süveyş Kanalı'ndan geçeceği bildirildi.
20.02.2011 - 01:31

İran gemileri pazartesi Süveyş'ten geçecek

Süveyş Kanalı'nda görev yapan bir yetkili, gemilerin kanalı kullanarak Kızıldeniz'den Akdeniz'e geçiş yapacağını söyledi.

İsrail'in 'provokasyon" olduğunu ileri sürdüğü İran gemilerinin Süveyş'ten geçişi planıyla ilgili İranlı yetkililer, taleplerinin uluslararası düzenlemelere uygun olduğunda ısrar ederek, gemilerin tatbikat için Suriye'ye gideceğini açıklamıştı.

Süveyş'ten geçmeleri durumunda gemiler, 1979'daki ''İslam Devrimi''nden bu yana kanaldan geçiş yapan İran'a ait ilk savaş gemileri olacak.

http://www.ensonhaber.com/iran-gemileri-pazartesi-suveysten-gececek-2011-02-20.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2011, 13:14:12 »
Mısır'daki devrimden sonra böyle hamle yapmak piskolojik savaş olsa gerek.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2011, 14:05:29 »
bu olay abd nin misira girmesi(askeri diyil) icin zemin yaratacaktir.belki süveyş kanalini kontrole almak icin koz olarak kullana bilir.
israilin guvenliyi sacma bahanesi ile.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2011, 14:46:26 »
Hiç sanmıyorum.

Mısır devriminden sonra israildeki korkuyu ve kızgınlığı tahmin etmek zor değil. İranda bu olayı avantaja dönüştürmek için piskolojik baskı yapmak için gemi yollamış olabilir.  Ayrıca dünki haberlerde  Mısır'ın Gazze'ye geçişlere izin verdiği yazıyordu.. İsrailin ambargosuda kırıldı.

Son gelişmeler israilin kayıp ettiğini gösteriyor.

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2011, 00:30:15 »
abd, musavi ve kerrubi'den bi cacık olmayacağının farkında. en azından artık farkında. iran'ı gerçekten istiyorsa, muhafazakarları içten parçalayacak ama şimdi sırası değil. savaş gemilerinin süveyş'ten geçmesi ise 2 mesaj taşıyor: biri, israil'e; diğeri haşimi rafsancani ve yandaşlarına...
pasdaran, abd'nin kafasından geçenin farkında ve kendi içindeki ayrıkotlarını temizlemekte kararlı. haşimi, "hubregan" olarak bilinen uzmanlar meclisi'nin başkanı. ama yeşil hareket'e çok yakın. ahmedinejad'la papaz ve en önemlisi oğlu mehdi hakkında tutuklama emri var ve kendisinin halen londra'da olduğu söyleniyor. bütün bunlar, orduyu çok rahatsız ediyor. çünkü haşimi ve tahran belediye başkanı kalibaf gibi muhafazakar (!) demokratlar (anladınız siz onu) güçlerini birleştirirlerse, mhafazakar cephe ciddi bir bölünmeye gider ki bu da abd'nin ekmeğine yağ sürmek olur..
ayrıca, haşimi'nin görev süresi doluyor ve Ayetullah mehdevikeni, uzmanlar meclisi başkanlığıiçin adaylığını resmen açıkladı. bu adam aynı zamanda orduyu ve süveyş kanalı hamlesini feci halde destekleyen biri. yeşil hareket'e ise müthiş tepki duyuyor...
ez cümle, iran donanması, süveyş'teki gövde gösterisiyle bir taşla iki kuş vurdu ve muhafazakarlar içindeki ayrılıkçılara gözdağı verdi...
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2011, 00:33:38 »
Psikolojik saldırı

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2011, 00:37:54 »
kesinlikle... hem dışarıya, hem içeriye siyasi ve askeri baskı... zaten akp'nin politikalarına dikkat ederseniz, adım adım iran'ı taklit ettiğini görürsünüz. hatırlarsanız, bir ara "Türk Ordusu'nun görevi Cumhuriyet'i korumak mıdır" tartışması gündeme gelmişti. akp, tamamen kendi güdümünde, pasdaran kadar hükümetine bağlı bir ordu yaratmak istiyor. ama bu hayali gerçekleşene kadar polis-devletle idare etmeye çalışacak. ya da o öyle sanıyor :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2011, 01:18:58 »
Almanyada polis -devlet ama bak işler tıkır tıkır .:D

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2011, 01:20:58 »
bizde de tıkır tıkır maşallah... doğuda bacak kadar çocuklardan taş yiyip, batıda tekel işçilerini denize döküyolar :D

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2011, 01:25:03 »
Orda ordu yok hacı neyaparsın ama bak adamlar BND'si kapı gibi istihbarat en hızlı ve en güvenilir.Bizdede tıkır tıkır bak adamlara sadece öyle düşünme biton uyuşturucu yakaladılar.Az mı ben polisime güveniyorum da arada bir de tırsıyorum yalan da degil