Gönderen Konu: Türkiye avrupa iha projesi Talarion ile ilgileniyor  (Okunma sayısı 29159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TAI Talarion programına katıldı.
« Yanıtla #50 : 15 Mayıs 2011, 23:05:11 »
bu araci orman bakanligina verelim diyen arkadaslara sasiyorum ya ab lilerin  gelistirmis oldugu yeni bir makinayi orman bakanligina verelim diyorlar enterasan sizcede orman bakanligi icin biraz luks degilmi caldiran varken  :-\

Esas bu olayda enteresan olan olay bazi arkadaslarin orman bakanligina takilmis olmalari.
Neden ab lilerin gelistirmis oldugu alet orman bakanligina verilemezmi yani, 300 veya 500 km den orman yanginini haber verseler bizimkilerde hemen aninda müdahale etseler yanlismi olur yani simdi.Benim icin bir agac yanmayacaksa en lüksünden ab marka alet alalim derim  ;D
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TAI Talarion programına katıldı.
« Yanıtla #51 : 16 Mayıs 2011, 00:38:07 »
bazi arkadaslarimiz bu makinayi fazla kucumsuyor ssm bi aralar soylemisti uluslararasi jet motorlu iha programina katilmayi dusunuyoruz diye ve bu iha ile yüksek irtifada uzun görev süresi ile alçak irtifa hava tehditlerine takılmadan keşif faaliyetleri icra edilebilecek ayrica fazla yuk kapasitesi guzel kullanilabilinirse degisik gorevlerdede kullanilabilir yani orman bakanligi icin fazla luks caldiran idealdir benim dusuncem
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı mehmetumut4

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye avrupa iha projesi Talarion ile ilgileniyor
« Yanıtla #52 : 30 Ocak 2016, 16:55:56 »
Program şuanlık rafa kaldırıldı deniyor.Bu doğrumu?

Turkish Military

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Türkiye avrupa iha projesi Talarion ile ilgileniyor
« Yanıtla #53 : 30 Ocak 2016, 17:15:53 »
Aşağıdaki linkte 2012 yılında Avruoa birliğindeki ekonomik problemler nedeniyle iptal edildiği yazıyor

http://www.deagel.com/AEWandC-ISR-and-EW-Aircraft/Talarion_a002395001.aspx