Gönderen Konu: Tusaş'dan yerli projeler hakkında...  (Okunma sayısı 49594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tusaş'dan yerli projeler hakkında...
« Yanıtla #20 : 14 Şubat 2011, 22:59:16 »
Ne biliyorsan. Hangi siyasi yönetim değişikliğinde İPTAL edilen bildiğin tüm askeri ihaleleri anlat bakalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #21 : 14 Şubat 2011, 23:15:18 »
Sadece Askeri degil birçok Proje
HES(hidroelektrik santralı)
GAP(güney dogu anadolu projesi) uzun zamandır beklenen ve yeni 27.1 MİLYAR DOLAR para aktarılan projemiz.Ne kadar iktidar geldi proje bitmedi.
Nükleer santral bekledik bekledik sonuna geldik 2 tane kuruluyor hayırlısı artık bizimde var ne kadar bekletildi 55 yıl azmış :D :D
DOKAP(Dogu karadeniz projesi) Yaşıyormu proje bilmiyorum Proje 1999 yılında başlamış Japon bir araştırma şirketine verilmiş.Fizibilite tamam ama hareket şu anda az
Hmm başka nelerden bahsedebiliriz.
Kapatılan Uçak fabrikamız
İptal edilen devrim ve imza
İptal edilen tank projemiz (post modern darbe)
Ucuz diye sandıgımız ama normalde yanıldıgımız projeler
Bir adet RPG roket projesi Mersinde bir mühendis bulmuş gerçek hikaye devlete gidince 1974 harekatı bunuda belirteyim devletten ona sen delimisin oglum git işine demişler adamın gıyabında verilen karar idam.Trajikomik demi
tam 40 yıllık su sorunumuz Suriye ile yeni bitti.Dostluk adımları yeni atıldı.
Yeni yeni imzaladıgımız bir çok proje

Elbette bunlar güzel şeyler ama birazda geç kalmadık mı?
Askeri ihalelerimiz hakkında çok büyük bir bilgiye sahip degilim bunu açıkca belirteyim ama bunlar belirli olan bir kaçı bunlarında iptal olmuş yavaşlamış yada dondurulmuş olmasını gösterebilir.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 14 Şubat 2011, 23:23:19 »
SKYWOLF yeni dönem ile ilgili sordu sanırım

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #23 : 14 Şubat 2011, 23:25:12 »
Ekonomik krizler nedeniyle azaltılan veya ertelenen askeri ihaleleri biliyorum ama, pek siyasi irade değişikliği nedeniyle iptal edilen askeri proje hatırlamıyorum. Verdiğin örnekler de hiç tatmin edici değil. Sorduğum soruya yine havada kalmış cevaplar geldi her zaman olduğu gibi. Askeri ihaleler ordunun ihtiyaçları doğrultusunda yapılıyor. Yoksa bir yerek yönetimin değişmesiyle beraber kaldırım taşlarının sökülüp yerine yenilerinin konmasıyla halkın gözünü boyamak için yapılmıyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #24 : 14 Şubat 2011, 23:36:46 »
Tam yazıcaktım ama malesef yazarken sitenin yenileme süresi dolmuş bunun için bir özür dilerim.
Tekrar bir üyelik girişi yapmak zorunda kaldım. :D
Yeni dönem olarak kimsenin bir sorunu yok Allaha çok şükür iyi gidiyor daha iyi inşallah.
İptal derken şu anlaşılmasın hop kaldırdık projeyi askı yada kısıtlama aklıma gelenler

Eskiden olmuş olan uçak fabrikamız kapatıldı açıldı kapatıldı açıldı turgut özal
90 lı yıllarda bir milli tank ve araba projesi bir başbakanımız çizmiş olması gerek aklıma gelmedi.
Bölgesel yolcu ve yük taşıma uçagımız 2006 da askıda şu anda
Meltem -2 projesi şu anda ilerliyor ama zor
1974 te bir mühendisimizin önerdigi ama kendisinin idam zorlunluguyla kaçmakta oldugu RPG roket atar projesi iptal kesin
Askeri elektronik harpta birkaç sistem aksamalı iptal yeniden hayata geçirildi.
Yunus projesi olması gerek
Aklıma geldikçe yazmaya çalışcam sonuçta dediginiz gibi ekonomik ve iktidarsal sorunlar
hayırlısı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #25 : 14 Şubat 2011, 23:39:40 »
Bu yazdıklarının siyasi iktidar değişikliği ile İptal edilen askeri ihaleler olduklarına emin misin?

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : 14 Şubat 2011, 23:43:38 »
Son 20 yılda resmen iptal edilen proje yok. Ne kararlaştırıldıysa onu yapma yolunda gidildi(ağır,hızlı) ki ABD'de bire zırt pırt projeleri iptal ederken(Ayrı ayrı o kadar proje olsaydı bizde de sorun olabilirdi.). Ama benim sinir olduğum bazı şeyler var. Örnek; TF-2000 sayısını kriz var diye azaltıp gidip kullanım mâliyeti yüksekliği nedeniyle bazılarını kullanamadığımız perry sınıfı fırkateynleri almak. Ne kadar proje muallakta da olsa A400M sayısını indirmek v.b.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #27 : 14 Şubat 2011, 23:47:51 »
ya son 20 yılı baz alırsan tabi birşey yok 1920 itibiran başla bakalım nereye dayanıyorsun.Hangi Viyana kapısına dayancan dostum.Son 10 yılda Türkiyede degişenleri bir görebilsek bir de dışardan bakabilsek eminim aradaki farkı hepimiz anlıyacagız sonuçta son zamanlarda müthiş atılımlar var daha iyileri gelir Allah'ın izniyle İnşallahta .Son yirmi yılı baz almayalım hatta son yirmi yıllık projede imza diye bir araba vardı oda iptal ayrıca erbakanın mı tank projesi vardı iptal edildi post modern darbe 1997 yeterli mi

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #28 : 14 Şubat 2011, 23:49:32 »
Bu yazdıklarının siyasi iktidar değişikliği ile İptal edilen askeri ihaleler olduklarına emin misin?
Neyine iddasına giriyorsun Murat abi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #29 : 14 Şubat 2011, 23:51:05 »
ya son 20 yılı baz alırsan tabi birşey yok 1920 itibiran başla bakalım nereye dayanıyorsun.Hangi Viyana kapısına dayancan dostum.Son 10 yılda Türkiyede degişenleri bir görebilsek bir de dışardan bakabilsek eminim aradaki farkı hepimiz anlıyacagız sonuçta son zamanlarda müthiş atılımlar var daha iyileri gelir Allah'ın izniyle İnşallahta .Son yirmi yılı baz almayalım hatta son yirmi yıllık projede imza diye bir araba vardı oda iptal ayrıca erbakanın mı tank projesi vardı iptal edildi post modern darbe 1997 yeterli mi
Yok böyle şeyler. Çoğu uydurma...