Gönderen Konu: Tusaş'dan yerli projeler hakkında...  (Okunma sayısı 50115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Tusaş'dan yerli projeler hakkında...
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2011, 14:53:00 »
Şaka maka Cumhuriyetimizin 100. yılında milli savaş uçağı üretme projesi epey ciddiye binmiş gibi görünüyor.

Yanlış anlamayın arkadaşlar, amacım konuyu siyasete saptırmak değil ama iktidar değiştiğinde, bu projelerin bir kısmı iptal olur ya da gecikir mi?
Haklısın bugüne kadar böyle oldu zaten bu sebeple Başkanlık sistemi tartışılıyor.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2011, 15:03:58 »
Şaka maka Cumhuriyetimizin 100. yılında milli savaş uçağı üretme projesi epey ciddiye binmiş gibi görünüyor.

Yanlış anlamayın arkadaşlar, amacım konuyu siyasete saptırmak değil ama iktidar değiştiğinde, bu projelerin bir kısmı iptal olur ya da gecikir mi?
Haklısın bugüne kadar böyle oldu zaten bu sebeple Başkanlık sistemi tartışılıyor.

vecdi gönül ve murad bayar kalsın gerisine karışmıyorum. Aslında vecid gönül hem sol hemde sağ partilerde görev yapabilecek kabiliyette bir insan[bu bir artı ]

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı nightraven

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2011, 15:32:21 »
Benim bildiğim KT-1 alınma sebebi Hürkuşun yapılacağı biliniyor ama açıkcası hava kuvvetleri daha önce sıfırdan uçak yapmıyan Tai firmasına güvenemiyor birde acil ihtiyaç olarak geçiyor Hürkuş yapılır ama istediğini vermezse deyip riske girmiyorlar KT-1 alınıyor zaten emin değilim ama Koreliler yapılan anlaşmanın üzerine sonradan masraf çıkarıp fiyat artırmışlar bizimkilerde Hürkuş olayını Tai yapabileceği anlaşıldıkça ki daha uçak hazır değil ama bu opsiyon olan 15 adedi Hürkuşla karşılarız diyorlar zaten hava kuvvetleri Tai başardıkça çekincelerini bırakıp bu işin olucağına inançları artıyor ayrıca bu proje başladığında mühendis eleman sıkıntısı çekiyorlar büyük zorluklardan sonra şimdi ellerinde 150 civarı bu projede tecrübe kazanmış eleman var bu arkadaşlar KFX projesinin çekirdek kadrosunu oluşturacak bildiğim kadarıyla nereden nereye bu mühendisler gözümüz gibi bakmamız gereken elemanlar bunlar sonradan katılacak olanlarıda hem tecrübelendirecekler hemde yetiştirecekler.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2011, 17:43:10 »
G.Kore ile biz havacılık sektörü işine birlikte başladık. Hatta onlara ilk biz destek verdik ama artık onlar bize el ayak oluyor.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2011, 17:47:36 »
Benim bildiğim KT-1 alınma sebebi Hürkuşun yapılacağı biliniyor ama açıkcası hava kuvvetleri daha önce sıfırdan uçak yapmıyan Tai firmasına güvenemiyor birde acil ihtiyaç olarak geçiyor Hürkuş yapılır ama istediğini vermezse deyip riske girmiyorlar KT-1 alınıyor zaten emin değilim ama Koreliler yapılan anlaşmanın üzerine sonradan masraf çıkarıp fiyat artırmışlar bizimkilerde Hürkuş olayını Tai yapabileceği anlaşıldıkça ki daha uçak hazır değil ama bu opsiyon olan 15 adedi Hürkuşla karşılarız diyorlar zaten hava kuvvetleri Tai başardıkça çekincelerini bırakıp bu işin olucağına inançları artıyor ayrıca bu proje başladığında mühendis eleman sıkıntısı çekiyorlar büyük zorluklardan sonra şimdi ellerinde 150 civarı bu projede tecrübe kazanmış eleman var bu arkadaşlar KFX projesinin çekirdek kadrosunu oluşturacak bildiğim kadarıyla nereden nereye bu mühendisler gözümüz gibi bakmamız gereken elemanlar bunlar sonradan katılacak olanlarıda hem tecrübelendirecekler hemde yetiştirecekler.

Öylede keşke 40 gibi bir sayıda yapılmasaydı 20 makuldü hem acil ihtiyacı karşılama hemde tecrübe kazanma için.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2011, 22:19:01 »
Merak ettim, siyasi iktidar değişikliği nedeniyle şimdiye kadar hangi askeri ihale iptal edilmiş?

Sayın  nightraven, öncelikle hoşgeldiniz. Noktalama işaretlerine dikkat ederseniz sevinirim. Çünkü yazdığınızı anlamakta güçlük çekiyorm. Türkçede sadece paragrafın sonuna değil, her cümlenin sonuna nokta işareti konulur. Lütfen daha  iyi anlaşılmak için dikkat edelim.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #16 : 14 Şubat 2011, 22:32:25 »
görmedik mi o kadar projeler iptal oldu her yeni iktidar yeni projeler demektir sadece iptal degil yani ben bugun c adlı uçagı uçuruyorsam yarın başka bir iktidar gelip diyebilirki ben o uçagın iyi olmadıgını düşünüyorum ve başkasını getirebilirim diyebilir.Der de sonuçta iktidar o projeyi onaylayan proje kapsamına giren bir çok şey iptal edilebilir yeni şeyler eklenebilir.He iptal olunan projeleri gelince o kadar zamandır bekliyoruz egri oturalım dogru konuşalım şu tankı  yapcaz bu helikopteri seçcez şu bizim milli projemiz bizim de tüfek olsun proje degişsin yeni projeler  oluşsun görmedik mi gördük bir proje için 12 yıldır belkiyoruz ATAK tam 12 yıl yani 1999 da başka bir çok proje var tam atlım yapalım derken üstüne atılmış bir çok darbe var .Mesela nükleer satral 55 yıllık proje tam 55 yıl önce yapılcaktı.Başlanılan yıl 2010 nasıl atı alan üsküdara varmak üzere hocam.Biz hala kendimizi göremekte zorlanıyoruz.Açıga çıkmayan bir çok proje oldugu gibi bekleyen ve sonradan gerçeklesen bir çokta proje var iktidar degişirse türkiyede bir çok proje elbette iptal olacaktır bu sadece Türkiye için de degil bir çok ülke içinde...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #17 : 14 Şubat 2011, 22:40:36 »
Türkkuşu gibi devrim gibi imza gibi artık yunus gibi artık ilk açılan uçak fabrikamızın kapatılması gibi artık ne biliyim siz yapmayın biz veririz diyen Amerikaya evet ya onlar daha ucuza yapıyorlarmış gibi alalım canım onlardan biz üretirsek eger üretirsek günah olur günah biz karlı degiliz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2011, 22:48:06 »
Ne gördün Falcon anlat bakalım, bizlerde bilelim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2011, 22:50:50 »
Hangi zamandan anlatmaya başlıyım 1923 ten öncesini yoksa öncesi + sonrası mı?