Gönderen Konu: Yerli üretim savaş gemileri fuarda sergilenecek  (Okunma sayısı 15021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Yerli üretim savaş gemileri fuarda sergilenecek
« : 13 Şubat 2011, 12:39:41 »

Cumhuriyet tarihinde ilk kez üretilen yerli savaş gemileri 'İDEF 2011-10. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda sergilenecek.

Bugüne kadar gerçekleştirilen İDEF savunma fuarlarında tank, top, helikopter, uçak gibi kara ve hava platformlarına yer veriliyordu. Fuara böylece bu sene ilk kez deniz araçlarına da yer verilmiş olacak.

Zaman'dan Erkan Acar'ın haberine göre, TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen İDEF 2011, 10-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Fuarın geçmiş yıllarda Ankara'da yapılması sebebiyle, sektör olarak denizle ilgili araç ve ürünlere yeterince yer verilemiyordu. Fuar Ankara'dan taşınarak 2009'da İstanbul'da düzenlendi. Fuara en yakın yerin Büyükçekmece sahilleri olması sebebiyle deniz platformlarının bu bölgede sergilenmesi planlanıyor. Bu yılki fuarda Milgem (Milli Gemi) Projesi çerçevesinde İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nca 3 yılda tamamlanan ve Türk savunma sanayii açısından bir ilk olan Heybeliada Korveti ile Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa edilen Sahil Güvenlik arama ve kurtarma gemilerinden 'TCGS Dost' ve 'TCSG Güven'in misafirlerin ilgisine sunulması bekleniyor. Büyükçekmece'ye demir atacak gemileri, fuara gelen yerli ve yabancı heyetler gezme fırsatı bulacak.

RMK Marine tarafından inşa edilen 'TCGS Dost'un ilk seyir testi geçen ay yapıldı. Türk mühendisleri tarafından üretilen geminin, bu yılın eylül ayında Sahil Güvenlik Komutanlığı'na teslim edilmesi bekleniyor. Türkiye'nin ilk milli üretim savaş gemisi olan Heybeliada (F-511) Korveti ise geçen yıl kasım ayında ilk seyrine çıkmıştı. Milgem Projesi'yle, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir savaş gemisinin savaş sistemleri de dahil olmak üzere tüm tasarım, entegrasyon ve analiz aşamaları tamamen milli olarak gerçekleştirildi. İlk Türk muharebe platformu tasarımı olarak tarihe geçen Heybeliada Korveti, Türk denizcilik sanayii açısından bir ilk olarak görülüyor. Korvetin inşasına, İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda 2007'de başlandı ve 27 Eylül 2008'de denize indirildi. Projenin ikinci gemisi olan Büyükada'nın (F-512) tekne inşası da İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda devam ediyor.

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/600557-yerli-uretim-savas-gemileri
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 15:15:11 Gönderen: SKYWOLF »
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2011, 14:47:45 »
Büyük ihtimalle bu iki gemiye yeni tip karakol botu ile yonca-onuk'un başyapıt gemileride katılırlar.keşke lct lerimizde katılabilse . İçimden bir ses arap şeyhlerine 2,3 tane gemi yamayacagımızı söylüyor.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2011, 15:06:45 »
Araplar alır ya alsınlarda adamlardan para eksilmiyor ki :d

Çevrimdışı Komagene

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2011, 16:36:42 »
Büyük ihtimalle bu iki gemiye yeni tip karakol botu ile yonca-onuk'un başyapıt gemileride katılırlar.keşke lct lerimizde katılabilse . İçimden bir ses arap şeyhlerine 2,3 tane gemi yamayacagımızı söylüyor.

yamamak   
1. Beğenilmeyen bir şeyi almaya birini razı etmek ya da zorla vermek.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2011, 17:27:13 »
araplar  alsada ada sınıfı  korvet  almazlar çünkü  milgem onlara  1 numara büyük gelir ,  ama  karakol botlarına  8 tane  harpoon   ;D 2 tane  stamp koyarsak  işte  o zaman  karakol botu  alırlar  ;D  onlara bir  yığın  silahla  donatılmış  ufak korvetler gider  yani  bizim karakol botlarına  biraz  fazla  silah  yüklesek  korvet  diye  satarız  en azından  b.a.e. leri  bu zihniyette yol alıyor.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2011, 17:40:12 »
Arapların işi dediğiniz gibi biraz küçük devriyeler götürüyor ama büyük gemi almayı düşünseler bile hangisinin aklına ilk Türkiye gelir bilemem

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2011, 17:44:02 »

yamamak   
1. Beğenilmeyen bir şeyi almaya birini razı etmek ya da zorla vermek.

Ona bakarsanız yırtığın yerine birşeyle kapatıp dikmek anlamınada gelir lafın gelişi kullandım orda.
araplar  alsada ada sınıfı  korvet  almazlar çünkü  milgem onlara  1 numara büyük gelir ,  ama  karakol botlarına  8 tane  harpoon   ;D 2 tane  stamp koyarsak  işte  o zaman  karakol botu  alırlar  ;D  onlara bir  yığın  silahla  donatılmış  ufak korvetler gider  yani  bizim karakol botlarına  biraz  fazla  silah  yüklesek  korvet  diye  satarız  en azından  b.a.e. leri  bu zihniyette yol alıyor.

Ben milgem alırlar demedim. bunun dışında katılıyorum.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2011, 20:12:05 »
Arapların işi dediğiniz gibi biraz küçük devriyeler götürüyor ama büyük gemi almayı düşünseler bile hangisinin aklına ilk Türkiye gelir bilemem
Milgem sınıfı bir gemiyi bizden almazsalar yavşak bunlar.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2011, 23:22:10 »

Ha ha :D Hislerime tercüman oldunuz.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2011, 10:52:55 »

Ha ha :D Hislerime tercüman oldunuz.

Milgemin satacağını bende hissetiyorum ama böyle bir ülkenin büyük bir alım yapacagını zannetmem. 3-5 şu ülke 1-3 şu ülke öyle yani. Ama buda büyük bişeydir. Alım yapanlarda genelde müslüman ve Türkiyeye yakın ülkeler olurlar. Ha bundan sonrada tf-2000 az satar  neden çünkü siz adamlara milgemi ver babam ver yaparsanız ana satm pazarınız müslüman devletlerinizin para fonunu eritirsiniz. Gerçi tf-2000 tonajındaki bir gemiyede kaç müslüman ülkenin ihtiyacı olur tartışılır.

Yani işin özü şudurki iyi pazarlama yapmalı gavurlarıda bu işe sokmalıyız.