Gönderen Konu: Kibrisli Rum'a cevap - Gel de Al  (Okunma sayısı 7691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Kibrisli Rum'a cevap - Gel de Al
« : 11 Şubat 2011, 12:04:29 »
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta KKTC'de Türkiye aleyhine ve hakaretler içeren pankartlar açılmıştı.Sn.Yılmaz Özdil'in konuyla ilgili bugünkü yazısı son derece anlamlı ve güzel...

Hastir öyle mi?

Noel arifesi...

Lefkoşa.

Kumsal Mahallesi.
Numara 2.
Tek katlı, bahçeli ev.
Saat 22 suları.
Hava ayaz.
Boğuk, tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, trok trok trok...
Kalleş, basıyor.
*
Mürüvvet Hanım, lambaları söndürüyor telaşla... Hakan kucağında. Uyuyor. Bebe. 10 aylık... Dalıyor çocukların odasına, öbür koluna Kutsi’yi alıyor, 4 yaşında... “Kalk Murat” diyor bi yandan... Gözlerini ovuştura ovuştura kalkıyor Murat, henüz 6 yaşında. Eteğinin ucundan tutuyor anasının geceliğini... Dışardan hüzün abajuru gibi sızan sokak lambasının cılız ışığında, hayalet misali, parmaklarının ucuna basa basa banyoya süzülüp, dördü birden “küvet”e giriyor ve koyun koyuna sarılıyorlar, çıt çıkarmadan, duyulmasın diye nefes bile almadan...
*
Korkunç bekleyiş başlıyor.
*
Bir dakika.
İki dakika.
Üç dakika.
Saniyeler...
Asırlar gibi adeta.
Önce şangırtı duyuyorlar.
Pencere.
Kırılıyor.
Sonra, ayak sesleri...
Salondalar.
Vahşi haykırışları geliyor.
Ve, tekmeyle açılıyor banyonun kapısı...
Üç Rum.
Tarıyorlar.
33 el.
*
Evet, merhum gazeteci Sami Coşar tarafından çekilen ve hafızalarımıza mıh gibi çakılan “o fotoğraf”ın öyküsü bu...
Kanlı Noel.
*
Alnından vurmuşlardı Mürüvvet Hanım’ı, yedi yerinden daha...
Murat’tan üç kurşun çıktı.
Kutsi’den iki.
*
Evin direği, baba, tabip binbaşı, evde değildi o sırada... 103 Türk köyü basılmıştı son üç günde, yaralılar vardı... Gönyeli’ye gitmişti. Göreve.
*
Bir babanın başına gelebilecek en büyük felaketi yaşayan bu tabip binbaşı, evlatlarının cenazesini bizzat kendi elleriyle yıkadı... Minik bedenleri santim santim yokladı, Hakan’da kurşun izi bulamadı. 10 aylık bebecik... Vücudunu yavrularına siper etmeye çalışan anacığının altında kalmış, nefessizlikten boğularak can vermişti çünkü.
*
Sonra?
*
Rum taburu vardı oralarda...
Nizamiyesinde şu yazıyordu:
“Cesursan, gel al!”
*
Türk taburu kuruldu oraya...
Nizamiyesine şu yazıldı:
“Cesurum, geldim aldım!”
*
Bugün, oralarda, utanmadan, Türkiye defolsun gitsin diye “hastir” pankartı açan Rum dalkavuğu lavuk!
Yüreğin varsa...
Gel de al.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16991993.asp

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2011, 13:11:41 »
Mehmetciğin kanlarıyla sulanmış bir toprakta ne idüğü belirsiz dalkavuklar türemiş O pankartı açanları vatandaşlıktan atmak gerekiyor.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2011, 15:43:52 »
Kıbrıslı Sözde bir arkadaşım vardı, Bana 'sizin yüzünüzden dünya bizi tanımıyor, Avrupa birliğine giremiyoruz' demişti. Gerçi bu sözlerden sonra beden sağlığı eskisi gibi olmadı ama özellikle benim tanıdığım KIPRIS lılar (KIBRISA nedense NORTH KIPRIS Diyor oranın halkı) neredeyse aynı şeyleri söylüyorlar.
Hayır kimse onları ayrı tutmuyor, ne isterlerse yapıyorlar hatta hayatlarını kurtarıyoruz ama benim tanıdığım kıbrıslıların çoğu bizden nedense nefret ediyorlar..
Onlara göre şu anki durumun sorumlusu bizmişiz..

Açıkcası söylüyorum, Kıbrıs şu anki durumda bize gerçekten yük. Ekstradan bütce gerekiyor. Buna değermi? bence değmez.

Vatanına milletine bağlı insanları tabiiki ayrı tutuyorum ama  dediğim gibi benim tanıdığım kıbrıslıların çoğu kendini ingiliz ya da rum zannediyor..

Bunca derdin arasında birde bunlarla uğraşıyor devletimiz  >:(

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2011, 15:56:17 »
Kıbrıslı Sözde bir arkadaşım vardı, Bana 'sizin yüzünüzden dünya bizi tanımıyor, Avrupa birliğine giremiyoruz' demişti. Gerçi bu sözlerden sonra beden sağlığı eskisi gibi olmadı ama özellikle benim tanıdığım KIPRIS lılar (KIBRISA nedense NORTH KIPRIS Diyor oranın halkı) neredeyse aynı şeyleri söylüyorlar.
Hayır kimse onları ayrı tutmuyor, ne isterlerse yapıyorlar hatta hayatlarını kurtarıyoruz ama benim tanıdığım kıbrıslıların çoğu bizden nedense nefret ediyorlar..

Açıkcası söylüyorum, Kıbrıs şu anki durumda bize gerçekten yük. Ekstradan bütce gerekiyor. Buna değermi? bence değmez.

Vatanına milletine bağlı insanları tabiiki ayrı tutuyorum ama  dediğim gibi benim tanıdığım kıbrıslıların çoğu kendini ingiliz ya da rum zannediyor..

doğru  tesbit
benim kıbrısta  çalışan  hataylı bir  arkadaşım  anlatmıştıı  şaşırmıştım  ,  komik  bize türkler diye hitap ediyorlarmış  ''kendileri ne acaba''   neyse  tam olarak  kıbrısın  ne istediğini  yada derdini bilmiyorum  ama benim  bildiğim kadarıyla  yavru  vatan  büyümüş ve  babasına  baş kaldıran bir   haylaza  dönmüş ,   neyse  evlat  evlattır  atsan atılmaz  satsan satılmaz  bir sıkıntıları  olsa yine biz   koşacağız   ama bu aralar  ilişkileri biraz mesafeli  tutsak  daha iyi olur  gibime  geliyor  en  azından  askerimizi  çeksekte  savunmaya harcanan  paranın  ve  emeğin  nasıl birşey  olduğunu  görseler bakalım  kendi  başlarına  bir  ordu  kurduklarında  altından kalkabileceklermi

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2011, 16:02:45 »
Kıbrıslı Türklerin büyük kısmının hem KKTC hemde Kıbrıs Cumhuriyeti(!)(?) kimlik kartları var.bu sayede Avrupa birliği vatandaşlık haklarından faydalanıyorlar.Çok fazla milliyet bilinçleri yok,daha çok ekonomik açıdan bakıyorlar.Ama orada yetişen yeni nesile birinin güvenliğin paradan daha önemli olduğunu hatırlatması lazım.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2011, 16:22:49 »

Rahat batmış onlara kardeş..

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2011, 16:28:54 »
http://www.yalniz-kurt.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1040
arkadaslar konuyla alakasi yok ama bunu okumaniz gerekiyor diye dusundum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2011, 16:57:53 »
bizim derdimiz Kuzey Kıbrıs'ı elimizde tutmak. Üzerindekiler sadece süs eşyası! İsterlerse defolur giderler.(başka bir ifade daha uygun olurdu ya neyse)

dediğim gibi önemli olan Kıbrıs'ın elde tutulması; kıbrıslıların değil! Eğer elden çıkarsa hellenik abluka tamamlanmış olur ve deniz ticaret yollarımız tehlikeye girer.

ha bir de bu azmış-kudurmuş güruh kendilerini ''avrupalı(!)'' sayıyorlar ya ben onlara tarihlerini ve soy-sop geçmişlerini açıklayayım: Osmanlı zamanında Adana bölgesinde huzursuzluk çıkaran, asayişi bozan ÇİNGENELER, Osmanlı iskan politikası gereği Kıbrıs'a yerleştirilmişlerdir. Kim kime hastir çekmiş bir daha düşünsünler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2011, 17:09:17 »
Kıbrıslı Türklerin büyük kısmının hem KKTC hemde Kıbrıs Cumhuriyeti(!)(?) kimlik kartları var.bu sayede Avrupa birliği vatandaşlık haklarından faydalanıyorlar.Çok fazla milliyet bilinçleri yok,daha çok ekonomik açıdan bakıyorlar.Ama orada yetişen yeni nesile birinin güvenliğin paradan daha önemli olduğunu hatırlatması lazım.

Güneyde Kuran'a el basarak alıyorlar o kimliği.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2011, 20:50:09 »
slm bunlar eskiden beri boyledi ama bukadar suyuzune cikmamisti en sonunda oda oldu ,okadar askerimiz onlar icin sehit oldu ama birakilsaydida tam isleri gorunseydi,besle kargayi misali....saygilar
Özgürlük için Pardus...