Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 142741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #100 : 08 Eylül 2019, 14:41:01 »
Normal şartlarda Yunanlılar  fotoğrafta görüldüğü gibi F-35'in ancak maketini alabilirler. Ancak Suriye'de pydyi silahla donatanlar, Yunanistan'ı da F-35 ve diğer modern silahlarla rahatlıkla donatıp belkçi köpekliği görevi verebilirler!

Yapsınlar bakalım. Biz de o zaman Ruslara seksi Öpücük veririz

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #101 : 08 Eylül 2019, 14:45:08 »
Bir daha söylüyorum Avrupa troykası Yunanların ipini çeker ipini soluk alamazlar

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 08 Eylül 2019, 14:57:21 »
Normal şartlarda Yunanlılar  fotoğrafta görüldüğü gibi F-35'in ancak maketini alabilirler. Ancak Suriye'de pydyi silahla donatanlar, Yunanistan'ı da F-35 ve diğer modern silahlarla rahatlıkla donatıp belkçi köpekliği görevi verebilirler!

Bağımsız Türkiye lafları , Ruslara verdiğimiz seksi bir öpücüğe dönüştü ... Amerika işi ileri götürürse ne vermeyi düşünüyoruz. ? Halk olarak sadece kulak arkamız kaldıda bilelim bari beleşe gitmesin.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 14:59:00 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #103 : 08 Eylül 2019, 15:40:51 »

Bağımsız Türkiye lafları , Ruslara verdiğimiz seksi bir öpücüğe dönüştü ... Amerika işi ileri götürürse ne vermeyi düşünüyoruz. ? Halk olarak sadece kulak arkamız kaldıda bilelim bari beleşe gitmesin.

Tamam Donnie. Hiç bir kozumuzu kullanmayalım. Amerika’nın ne halt yediği ortada. Bu başderdi reel politiği kabullenmesek bizi ne Rus nede Amerikan kurtarabilir.

Siyaset dediğin uluslararası bir swinger club.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #104 : 08 Eylül 2019, 16:01:49 »

Tamam Donnie. Hiç bir kozumuzu kullanmayalım. Amerika’nın ne halt yediği ortada. Bu başderdi reel politiği kabullenmesek bizi ne Rus nede Amerikan kurtarabilir.

Siyaset dediğin uluslararası bir swinger club.
Ben Amerikaya karşı Rusya kozundan çok rahatsızlık duyuyorum.Şu swinger lafına sonuna kadar katılıyorum. Lakin iyi geçinmek için yapılır bu.. Lübnanla bile kavga ediyoruz Allah aşkına :D Lübnan ya. İsrailin hergün şamar oglanına çevirdiği Lübnan bize sataşıyor. Bu neden biliyor musun ? Swingerı yapamadıgımız için... Geçenlerde barışık oldugumuz ülkeleri saymıştım. Lübnanıda saymıştım bugün oda yok :D Bu nasıl bir swinger. Ruslara öpücük vermekle ülke yönetilmez

Ayrıca sözüm meclis dışı zamanında ülkemizin yönetilme şeklini "kezban" olarak belirttiğim için sizin ekip tarafından bu sayfada linç yemiş üstüne banlanmıştım. Kadere bak , kimler kimlerler beraber neleri konuşuyor.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 16:06:23 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #105 : 08 Eylül 2019, 16:26:10 »
Ben sadece durumu ortaya koydum. Ama efektif bir öneriniz varsa ona açığım.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 08 Eylül 2019, 17:27:40 »
Ben sadece durumu ortaya koydum. Ama efektif bir öneriniz varsa ona açığım.
Uygulayıcılarda açık oldugunda bahsettiğimiz mevzular düzelecektir.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 17:52:22 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunan ordusunda postal ve üniforma yetersizliği
« Yanıtla #107 : 28 Eylül 2019, 15:09:10 »
Yunan ordusunda askerlere verilebilecek yeterli postal ve üniforma hatta silah olmadığı iddiası ülkeyi karıştırdı. Askerliğini yapmak isteyen gençlere bu sefer Yunan ordusu yetersiz kaldı.

Postal ve üniforma eksikliğinden dolayı askerliğini yapmak için başvuran gençlerin başvurularının bir sonraki doneme kaydırıldığı iddia edildi. Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ''Şu anda ordunun destek verebileceğinden daha fazla askeri birliklere katılmak isteyenler var'' açıklamasını yaptı.

Yunan gazetesi askeri kaynakları ise, Yunan ordusunun bu kadar fazla askerin yemek ve giyim ihtiyacını karşılayamayacağını belirtti. Resmi rakamlara göre Yunan kara kuvvetlerinde subaylarla beraber toplam 93 bin 500 kişi bulunuyor. Yılda yaklaşık 60 bin gencin askerlik yaptığı belirtiliyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2900959-yunan-ordusunda-postal-ve-uniforma-yetersizligi

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunan fırkateyni karaya oturdu
« Yanıtla #108 : 04 Ekim 2019, 19:36:12 »
Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait HS Elli (F450) Fırkateyni, Parmenion-2019 Tatbikatı esnasında karaya oturdu.

Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait HS Elli (F450) isimli Elli sınıfı fırkateyn; Parmenion-2019 Tatbikatı esnasında, bugün saat 03.30’da Semadirek adasında karaya oturdu. Mürettebatın hatasından kaynaklı olarak Gökçeada’ya 37 kilometre uzaklıkta karaya oturan Elli (F450) Fırkateyninin çok ağır hasar almadığı bilinirken, fırkateynin karaya oturduğu bölgeden kurtarılması için çalışmalara başlandı. Olayın ardından Parmenion-2019 Tatbikatı’nın deniz ayağı ilk başta iptal edilirken, sonradan devamına yönelik karar alındı.

Olayın ardından, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile bölgesel sebeplerden ötürü sürekli karşı karşıya gelen Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın harbe hazırlık oranı tartışma konusu oldu.

Yunan Donanması envanterinde, 9 adet Elli sınıfı fırkateyn bulunuyor. 130.5 metre uzunluğa, 3600 ton deplasmana, 4700 deniz mili menzile ve 196 kişilik mürettebat kapasitesi bulunan HS Elli savaş gemisi; 2 adet OtoMelera 76mm’lik top, 4’lü Harpoon Gemisavar Füzesi lançeri, RIM-7 Sea Sparrow Hava Savunma Füzesi ateşleme kapasitesi bulunan Mk-29 lançeri, 2’li Mk-32 torpido tüpü ve 2 adet Mk-15 PHALANX CIWS ile silahlandırılmıştır.

https://savunmasanayist.com/haberler/yunan-firkateyni-karaya-oturdu/

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 04 Ekim 2019, 19:48:11 »
Elli sınıfını acilen envanter dışı bırakmaları lazım. Acaba Belharra'ların maliyetlerini halka ve almanlara şirin göstermek için bakın donanmamız kötü gemiler karaya oturuyor imajı vermek için kasıtlımı yaptılar. Mümkünatı var.

Yunan aynı yunan kriz hiç adamları değiştirmedi. Waffta adamlara diyorlar bakın iki belharra almak yerine 30 sene kullanabileceğiniz 5 La fayetteyi ucuza alıp 3'üne kronos veya herakles entegre edin ve vls koyup aster-15/30 ekleyin (Bunun için gemide bol bol alan var ve yapan ülkelerde var.) ve hava savunma amaçlı kullanın. Diğer iki la fayyete yi de 4 meko ile genel maksat amaçlı kullanın 3 adette ucuza sigma korvet alırsınız anti denizaltı görevleri için ; 1 la fayette aaw , 2 meko Asuw ve 1 sigma Asw'den oluşan ucuza 3 filo kurarsının  oda size yeter bak daha eski denizaltılarınız var diyorlar.

Yoookkk neymiş yunanlılar ikinci el eski gemi kullanmayacakmış. Adamın aklında Belharra=Zumwaltt hatta uzay gemisi felan 2 belhharrradan Türkiyeyi mdcn (storm shadow) seyir füzesi yağmuruna tutmayı hayalliyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;