Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 143684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #60 : 09 Şubat 2015, 22:11:27 »
Kardaktaki botları Kaanların suyunda boğulacak diye korkuyorlardır muhtemelen , biraz daha büyük birşey almışlar.

Üzerinde yol varken ki görüntüsünde de benziyo mavi1991

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Yunanistan Silahlı Kuvvetleri...
« Yanıtla #61 : 14 Ocak 2016, 05:17:34 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 24 Nisan 2016, 19:25:30 »
youtu.be/EQGg76eMRMI

Bizimkilerle yunanlarin havada kapismasi.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #63 : 24 Nisan 2016, 19:32:45 »
Bu fransız malı uçklar bizim f16 ile nekadar kapışabilir  acaba?Bilen üstadlar yorumlasa?
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #64 : 25 Nisan 2016, 08:39:31 »
videoyu açamıyorum ama mirage2000 yüksek performanslı bir uçaktır öyle hafife alınacak bir uçak değildir.

hız irtifa manevra kabiliyeti olarak bazı alanlarda f 16 dan iyidir. ama elektronik avionikte işer biraz değişiyor işte

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Yunanistan halktan para yardımı istedi!
« Yanıtla #65 : 06 Aralık 2018, 23:45:10 »
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Yunan  donanmasına yeni savaş gemileri alınabilmesi için yardım hesabı açarak, halktan  para toplayacaklarını açıkladı.

Denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan "Aziz Nikola günü"nde,  Pire'deki donanma akademisinde düzenlenen törene katılan Kammenos, burada bir  konuşma yaptı.

Kammenos, Yunanistan'ın Akdeniz ülkeleriyle beraber bir enerji merkezi  ve üreticisi olacağını savunarak, "Bu bizi, egemenlik haklarımızı korumak ve  bölgede güvenliği güçlendirmek için kuvvetli bir donanma gücüne sahip olmaya  mecbur kılıyor." ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl bu hedeflerine ulaşmaları gerektiğini belirten Kammenos,  "Ancak şimdi ülkemizin büyük hayırseverlerine ve bağışçılarına ihtiyacımız var.  Yeni fırkateynler ve amiral gemisi alarak filomuzu güçlendirmek için Yunan  halkına ve armatörlerine, 1 Ocak 2019'da açılacak hesaba yatıracakları para ile  kendi ihtiyaçlarından keserek ulusal çabamıza destek vermeleri çağrısında  bulunuyorum." dedi.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos, ilk parayı kendi maaşından yatıracağını  açıkladı.

Ekonomik krizi atlatmaya çabalayan Yunanistan, yıllık 5 milyar avronun  üzerinde askeri harcama da yapıyor.

Milli gelirine oranla yüzde 2,5'a ulaşan bu miktar ile Yunanistan,  askeri harcama konusunda NATO kriterini sağlayan ülkeler arasında bulunuyor.

http://www.milliyet.com.tr/yunanistan-halktan-para-yardimi-dunya-2790923/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #66 : 06 Aralık 2018, 23:55:52 »
Bizde buna uygun bir söz var: Ayranın yok içmeye, atla gidersin çeşmeye!

Bir de sürekli kafa tutuyorlar.

Bu arada forumda esen fırtınaya bir +1 daha...  8)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #67 : 07 Aralık 2018, 10:36:38 »
Fetacılar Fatihi izlerken yakıtları çabucak bitti. Fırkateynleri limanlarına zor ulaştı.

İlk önce yakıt depolarına yeterince ayran temin etmeye baksınlar.

https://m.aksam.com.tr/dunya/yunan-firkateyni-ikmal-sorunu-yasayinca-bolgeyi-terk-etti/haber-798090
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2018, 10:39:24 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #68 : 07 Aralık 2018, 13:45:55 »
her şeyi mükemmel yapamasak da bazen ağır aksak da yürüsek hatta ve hatta bazen bizim bile eleştirdiğimiz savunma sanayimizin meyvelerini topladığımız bu günlerde milli bir savunma sanayini nasıl bir siyasi askeri ve psikolojik güç olduğunu göstermesi açısından şu linki aşağıya bırakalım efendim..

izleyince insan rahatlıyor..

Not: adamın aradaki DNA ve ırkçı saçmalıklarına takmayın o kuyruk acısı..:D:D:

https://www.youtube.com/watch?v=SIpHOucSxHg

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #69 : 07 Aralık 2018, 14:20:53 »
İlgili konuda izlemiştik zaten! >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=968.490
 ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com