Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 142743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #30 : 09 Eylül 2011, 03:43:13 »
milgemle  birlikte  ciddi bir  üstünlük  kuruyoruz  ,  ada sınıfı  korvetimiz  bile  elliden  geri  kalmıyor  tek  eksiği  ram  haricinde  etkili bir  hava savunma  füzesiki  onuda eklesek  elliler  milgemin dahi  karşısında  duramaz
yunanistandan  üstün  olduğumuz  tartışılmaz   lakin  yunanistanı  kendimizle  kıyaslamayıp  kendi  boyutlarıyla  kıyasladığımızda  donanmasının olması  gerektiğinden  daha  güçlü  olduğunu  görürüz. 

Bir korvete hele de denizaltı ve gemi harbi için tasarlanmış stealth bir korvete RAM dan üst seviyede bir hava savunma sistemi takamazsınız zaten.Takarsanız bile o gemi,hele Milgem gibi obez bir korvet ise bir fırkateynin görev ve tanımlarına uygun hale gelir.ABD bile Freedom sınıfı fırkateynlerine RAM dan başka hava savunma sistemi takmıyor şu devirde....

Ve bizimde 1978-79 arası üretilmiş 2 adet type 209-1200 denizailtımıza STM ürünü savaş kontorl,yeni optik peliskoplar ve Aselsan yapımı milli lazer mesafe ölçer sistemleri ve termal peliskop kameraları ile donatıp Type 209-1400 seviyesine çıkartan bir modernizasyon projemiz var.Söz konusu proje seneye başlayacak ve böylelikle Type 214 lerin tamamı envantere girince ve modernizesiz Type 209-1200 lerin hepsi envanter dışı kalınca eldeki denizaltı sayısı 14 ten 16 ya çıkacak  8)

Çevrimdışı hasan can şeker

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 15 Eylül 2011, 22:11:24 »
arkadaşlar anlayamadığım TSK mı yoksa   Elinikes Enoples Dinamis mi güçlü yani olası türkiye yunanistan savaşını kim kazanır ???

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #32 : 16 Eylül 2011, 12:40:11 »
Türkiye parçalar. ;)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 16 Eylül 2011, 20:15:08 »
Bence siz Yunanistan´i fazla kucuk goruyorsunuz Yunanistan capina gore cok silahlanmis bir ulke ama ellerinde modern sistemler mevcut deniz kuvvetleri iyi ayrica ellerinde modern hava savunma sistemi var bizde yok mesela bizde RADAR var.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #34 : 16 Eylül 2011, 20:23:53 »
sayın falcona katılıyorum türkiye parçalar modern uçaksavar sistemleri dediğiniz şeyden yüzlerce yok ya ayrıca füze menzilimizdeler yok edilmeleri kolay mevcut deniz kuvvetleri bizle bir değil ayrıca özellikle şuan bir savaş olsa uçaklarına yakıt koymaya paraları yok  :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #35 : 16 Eylül 2011, 20:31:29 »
Savaş sadece teknoloji ile kazanılmaz.Psikoloji,tarih,cografya,güç,en önemlisi ekonomi ve teknoloji ile kazanılır.Bu haldeyken söle bakalım f-16 larını kaldıracak yakıt yokken nasıl savaşacaklar?
Galiba zihin gücüyle uçuracaklar heralde (!)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 16 Eylül 2011, 20:38:57 »
Savaş sadece teknoloji ile kazanılmaz.Psikoloji,tarih,cografya,güç,en önemlisi ekonomi ve teknoloji ile kazanılır.Bu haldeyken söle bakalım f-16 larını kaldıracak yakıt yokken nasıl savaşacaklar?
Galiba zihin gücüyle uçuracaklar heralde (!)
Ben herangi bir savastan bahsettimmi?zaten anlamiyorum yillardir forumlarda Yunanistan ile Turkiye savasi almis basini gidiyor yillardir savastiriyorsunuz bir turlu kimse kazanamadi. Ben Yunanistan Turkiye´yi yener demedim sadece kucumsemeyin dedim adamlar capina gore cok silahlanmis, ve tarihten bahsediyorsaniz bi donun bakin Turkiye´yi isgal etmek, Turkiye´yi bombalamak icin ne planlari vardi bu adamlarin.sizce bizden gucsuz bir ulke olsalardi ozamanlar bize saldirmaya curret edebilirlermiydi?Ve suan bir savas olmasi cok zor cunku arkalarinda AB var unutun bu isleri artik unutun :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #37 : 16 Eylül 2011, 20:41:54 »
Ben yunanlıları küçümsemedim olay şudur bu tarihten sonra Yunanlılardan hiç bir halt olacagı gibi gözüküyor.Avrupa'nın şımarık çocugu aslında avrupa bile kendini kandırıyor.Eski yunanmış peh.:D

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 17 Eylül 2011, 16:22:32 »
Ben yunanlıları küçümsemedim olay şudur bu tarihten sonra Yunanlılardan hiç bir halt olacagı gibi gözüküyor.Avrupa'nın şımarık çocugu aslında avrupa bile kendini kandırıyor.Eski yunanmış peh.:D

Ama dikkatinizi cekerim tarih herzaman ayni seyleri teyit etmiyor.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #39 : 29 Ekim 2011, 00:44:11 »
BUrda şöyle bir şey var adamların kıyısı çok fazla mecbur bir deniz güçleri olması lazım ama nüus ve ülke büyüklüğü olarak fazla nicelikleri yok. Nitelik bakımından belki Güç/Büyüklük oranımız düşük olsa da ki pek düşük değil onlardan yine üstünüz.