Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 144433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #150 : 17 Temmuz 2020, 21:25:53 »
Hacam, Yunan için belharra kaldı mı daha. Ben o hikaye başlamadan bitti biliyorum. İsrail Saar alacaklar barak 8Er kabiliyetli diye biliyorum.

Yunanlılar belharra almazlarsa Akdenizde fransa desteğini unutsunlar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 17 Temmuz 2020, 21:42:22 »
Hacam, Yunan için belharra kaldı mı daha. Ben o hikaye başlamadan bitti biliyorum. İsrail Saar alacaklar barak 8Er kabiliyetli diye biliyorum.

Yunanistan İsrail ile Saar-72 korvetlerini ortak üretmek için anlaşma imzaladı.

Yunanistan'ın Themistocles olarak adlandırılan korvetlerden 7 adet üretmesi bekleniyor.

Özellikler:
72 metre boy
10.25 metre genişlik
2.92 metre draft
2 adet MTU 16V1163M96 dizel motor https://t.co/T76YD008aL

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 17 Temmuz 2020, 21:55:19 »

Yunanistan İsrail ile Saar-72 korvetlerini ortak üretmek için anlaşma imzaladı.

Yunanistan'ın Themistocles olarak adlandırılan korvetlerden 7 adet üretmesi bekleniyor.

Özellikler:
72 metre boy
10.25 metre genişlik
2.92 metre draft
2 adet MTU 16V1163M96 dizel motor https://t.co/T76YD008aL

Hocam yazdığım uzun yazıyı okumadınızmı orada bahsettim. O gemileri genel maksat fırkateyni gibi kullanmak istiyorlar. Ayrıca o iş kesinleşmedi sadece niyet anlaşması imzaladılar.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 17 Temmuz 2020, 21:58:14 »
İki sistemde çok büyük denge değiştirir
Belharra yı hafife almamak gerekir aktif faz dizinli radarı ile bizim i sınıfından daha yetkin olacağı kesin
Bakalım yunana aster15 mi verirler yoksa aster30 mu ona bakmak lazım birde 16 vls mi olacak yoksa 32 vls mi bileniniz var mı?

Barak8er zaten 100 km menzilli adamlar bildiğin hava savunma fırkateyni misali korvet alıyorlar üstelik 7 adet ise tehlike yaratır bizim için

Saar 72 korveti de tehlikeli yunanın modernizasyon paketlerini hafife almamak gerekli

Bence iki sistemle biz bu gemi inşa hızı ile devam edersek denge kurarlar

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #154 : 17 Temmuz 2020, 22:01:00 »
Karsilarinda Almanyayi bulurlar. 220 Miliyar Euro carcur ettirmez Troika.  Belharra´nin ilk teslimi 2023 sonlari icin düsünülüyor. Franziz kuvvetleri envanterlerine aldiktan sonra ve Yunanistana sira gelse de ödeyecek parayi bulsunlar bakalim. Haltan iban ile para dilenmeye basladilarsa o parayi hayatta tamamlayamazlar.
Yunanlarin gözü ilk önce FREMM firkateynlerdeydi. Savunma bakani Parly Belharra envantere alinmadan evel eski Fremm´ler satisa sunulmayacagini resmen bildrimisti. Onun yerine eski Lafayette tipi önerdiler onu da ates gücü düsük diye yunanlar begenmedi. Battlestar dedigi gibi halen Averof kafasindalar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #155 : 17 Temmuz 2020, 22:02:02 »
Belharra yı hafife almamak gerekir aktif faz dizinli radarı ile bizim i sınıfından daha yetkin olacağı kesin
Bakalım yunana aster15 mi verirler yoksa aster30 mu ona bakmak lazım birde 16 vls mi olacak yoksa 32 vls mi bileniniz var mı?

Barak8er zaten 100 km menzilli adamlar bildiğin hava savunma fırkateyni misali korvet alıyorlar üstelik 7 adet ise tehlike yaratır bizim için

Saar 72 korveti de tehlikeli yunanın modernizasyon paketlerini hafife almamak gerekli

Money, money and once again money.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 17 Temmuz 2020, 22:06:55 »

Vallahi İ sınıfının şu anki halinin bir tık üstünü 4 katı fiyata alıp tf-2000'e kadar kullanacaklarsa pek korkmamak lazım. Aesa radarı Çafrad ile kıyas kabul edilemez. Smart-s mk2'ye göre +70 km menzil ve +300 hedef kapasitesi var. Daha iyi ama gamechanger değil.

----

Saar-72 aslında uzun menzilli bir hücumbot, çetin denizlerde kullanmak zor, menzili ve denizde kalma süresi sınırlı, barak-8 100 km menzilli ama hızı ve irtifası avcılara üstünlük kurmak için yetersiz. Ayrıca 200 km menzilli Alpha radarı'da pek matah değil. Avlanabilecek gemiler. Açıkcası ben barak-8 temistocleslerde olurmu bilmem. 7 gemi için büyük para. Helede belharra'da alırlarsa.

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #157 : 17 Temmuz 2020, 22:31:15 »
Saar 72 de barak 8 olacak mı ki ? Bazı resimlerde videolarda vardı bazılarında yoktu.Bir de torpido var mı ?
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 22:33:31 Gönderen: KRAL14 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 17 Temmuz 2020, 23:30:30 »
Barak 8 -Arrow mus hava savunma sistemleriymis

bunlar bilinmez görünmüs bir sistem  yahudilerin hava atma sistemleri

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 18 Temmuz 2020, 13:29:04 »
Barak8 er tamam 2 mach hızı ile yavaş gözükebilir irtifa değeride düşük olabilir fakat bizim deku denilen deniz karakol uçakları ve seahawk helikopterleri için tehlike oluşturacaktır.

Jetler için olmasa bile ve ayrıca hızıda fazla yavaş görmüyelim bizim gabya sınıfı fırkateynin  sm1 füzesinin hızıda mach2