Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 142645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #280 : 06 Haziran 2021, 11:10:55 »
Zaten haberde de ihaleyi ABD ve Fransa arasında bölüştürecekler diyor...

İspanya,İtalya,İngiltere üzerine oynamak lazım biraz...

ABD,Fransa,Almanya tripodu bize apaçık cephe almış bu zaten biliniyor ama bu üçlü şer cephesi böyle böyle ihaleleri höpletmeye devam ederlerse AB'nin paralarını kendi siyasi çıkarları için kullanmakta ısrar ederlerse mutlaka İspanya,İtalya,İngiltere rahatsız olmaya başlar...Bu 3 devleti işbirliğine ikna etmeliyiz...

Sunduğun kaynağı paylaşmadan  evel  önce bir okusan?

Navantia elendi.

Anlamadım... Ben de yazıda "İspanya elendi" dedim zaten...Navantia , İspanyol firma değil mi?

Fransa-ABD alacak ihaleyi diyor...

Pardon.

Benim hatam.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #281 : 23 Haziran 2021, 09:24:21 »
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Yunanistan'a yönelik askeri malzeme ve eğitim yardımını ön gören yasa tasarını oy birliği ile onayladı.

ABD'nin, Yunanistan'a silah alımı için doğrudan kredi vermesine de imkan tanıyan tasarıda, Yunanistan'ın sipariş verdiği F-35 uçaklarının teslimatı için de yetki veriliyor.

https://m.haber7.com/dunya/haber/3113216-yunanistana-askeri-doping-f-35-ve-milyonlarca-dolarresmen-onaylandi

Hatta Yunanistan'a vermeyi düşündükleri uçaklar önceden Türkiye'ye verilmesi planlanan uçaklarmış. ABD - Yunanistan - Türkiye iliskilerinde daha fırtınalı bir dönem bizi bekliyor büyük ihtimal.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2021, 09:27:54 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #282 : 23 Haziran 2021, 09:46:49 »
Onlara balık versinler , biz balık tutmayı öğreniyoruz...

En çok 10 yıl daha bize sömürge muamelesi yaparlar; sonrası tufan.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #283 : 23 Haziran 2021, 12:06:46 »

https://m.haber7.com/dunya/haber/3113216-yunanistana-askeri-doping-f-35-ve-milyonlarca-dolarresmen-onaylandi

Hatta Yunanistan'a vermeyi düşündükleri uçaklar önceden Türkiye'ye verilmesi planlanan uçaklarmış. ABD - Yunanistan - Türkiye iliskilerinde daha fırtınalı bir dönem bizi bekliyor büyük ihtimal.

Son yorumu ben ilgili linkte goremedim .Ancak bir miktar kafam karisti desem yerinde olacak.
ABD > Turkiyeye hangi ucaklari verecekti ?
Satin alip ama teslim edilmeyan F-35 lerimi?
Sayet onlar ise ABD o ucaklarin ABD hava kuvvetleri tarfindan kullanimi icin ayri butce ayirmisti  " Yani ilerisi icin bir tur compenzasyon"  Bu durumda ABD Yunandistana  bizden gasp ettigi  F-35 once kendisi kullanip sonra da Yunanistana mi devredecek ?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #284 : 23 Haziran 2021, 15:34:40 »

Son yorumu ben ilgili linkte goremedim .Ancak bir miktar kafam karisti desem yerinde olacak.
ABD > Turkiyeye hangi ucaklari verecekti ?
Satin alip ama teslim edilmeyan F-35 lerimi?
Sayet onlar ise ABD o ucaklarin ABD hava kuvvetleri tarfindan kullanimi icin ayri butce ayirmisti  " Yani ilerisi icin bir tur compenzasyon"  Bu durumda ABD Yunandistana  bizden gasp ettigi  F-35 once kendisi kullanip sonra da Yunanistana mi devredecek ?

Hocam konudaki uçaklar F-35 olduğuna göre önceden Türkiye'nin satın almış olduğu F-35'ler bu uçaklar. Ayrıca geçenlerde bazı ABD'li senatörlerin Türkiye'ye verilmeyen F-35'lerin Yunanlılara verilmesini istediklerine dair haberler çıkmıştı ona dair yazdım yoksa haber linki de atarım tabiki..

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #285 : 24 Haziran 2021, 20:14:36 »
Malumun ilanı!

https://mobile.twitter.com/e_amyna/status/1408061677786959886?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1408061677786959886%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=

Yunan da para olmadığını bizde biliyorduk zaten. Sadece halkı oyalıyorlar o kadar.

2000 yılı öncesi bizim halimiz gibi.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2021, 20:15:27 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
İsrail’den Yunanistan’a Yeni Korvet Teklifi
« Yanıtla #286 : 24 Temmuz 2021, 15:21:58 »
İsrail Tersanesi, Atina’da düzenlenen DEFEA Savunma Fuarı’nda Themistocles sınıfı korveti katılımcılara tanıttı.

Tersanenin açıklamasına göre korvet, SA’AR 72 olarak da bilinen platform temelli, hava savunma kabiliyetine sahip olarak geliştirildi. 79 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğinde olacağı belirtilen Themistocles sınıfı, 30 deniz mili sürate ulaşacak.

İsrail’in Yunanistan’ın ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu ilk platform SA’AR 72’ydi. Yunan Donanması ile yapılan müzakereler sonucunda daha büyük bir platform ihtiyacının çıkabileceği ortaya çıktı. Bu kapsamda sunulan Themistocles sınıfı platformlar, dört adet MTU 16V4000M93L motorundan gücünü alacak.

https://www.c4defence.com/israilden-yunanistana-yeni-korvet-teklifi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunan Ordusu, ABD’nin İhtiyaç Fazlası Savunma Malzemesi (EDA) programı kapsamında gerçekleştirilen ilk parti M1117 Guardian zırhlı araçlarını teslim aldı. ABD, EDA kapsamında Yunanistan’a toplamda 1.200 adet M1117 zırhlı araç teslim edilecek. Yunanistan’a teslim edilen ilk partide ise toplamda 44 adet araç yer alıyor.

Yunan savunma basınından Ptisidiastima’nın haberine göre ABD tarafından gönderilen ilk parti M1117’ler daha önce hiçbir operasyonda kullanılmadı. Aynı zamanda araçların hiçbir teçhizata sahip olmadığı da kaydedildi.

Bu yılın sonuna kadar toplamda 450 adet M1117’nin Yunanistan’a transfer edilmesi bekleniyor. Tüm araçların ise 2022 Nisan’a kadar Yunanistan’a ulaşması bekleniyor.

Yunanistan ise EDA programı kapsamında teslim alacağı zırhlıların ulaşım ve denetleme masrafları için 102 milyon dolarlık bir ödeme gerçekleştirecek. Aynı zamanda araçlar üzerinde yapılacak her türlü değişikliğin bedeli yine Yunan tarafına ait.

https://www.savunmasanayist.com/yunanistan-abd-tarafindan-hibe-edilen-ilk-zirhli-araclari-teslim-aldi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’den Yunanistan’a Olası Firkateyn Satışına Onay
« Yanıtla #288 : 11 Aralık 2021, 11:24:44 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’a yönelik büyük bir silah satışına onay verdi. Olası anlaşma kapsamında ABD, Yunan Donanmasına 6.9 milyar dolara MMSC (Multi Mission Surface Combattant) firkateyni satmayı planlıyor.

Pentagon’a bağlı Savunma Güvenlik İş Birliği Ajansı (DSCA) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre olası satış hakkındaki gerekli belgeler bugün Kongre’ye iletildi.

Açıklamada Yunan hükümetinin ABD’den 4 adet MMSC firkateyni almak için talepte bulunduğu belirtildi.

Anlaşma kapsamında tedarik edilmesi beklenen diğer büyük ekipmanların listesi ise şöyle:

5x COMBATSS-21 Muharebe Yönetim Sistemi
4x MK 41 VLS (8 hücreli)
200 adet BLK2 RAM Füzesi (84’ü yerleştirilmiş, 10 adedi test ve eğitim maksatlı)
5x MK 49 Güdümlü Füze Lançeri
8x RAM BLK2 Telemetri Füzesi
32 adet VLS Denizaltısavar Roket Füzesi (ASROC)
16x 7,62mm M240B makineli tüfek
32x MK-54 Hafif Torpido
CAMM-ER Füzeleri
Naval Strike Missile (NSM)
76mm OTO STRALES Baş Topu
TRS-4D
CAPTAS-2

Olası Satışın Detayları:

Satışın toplam 6.9 milyar dolara mal olması bekleniyor. Açıklamada olası satışın Avrupa’da siyasi istikrar ve ekonomik ilerleme için önemli bir ortak olan bir NATO müttefikinin güvenliğini artırmaya yardımcı olarak ABD’nin dış politika ve ulusal güvenlik hedeflerini destekleyeceği belirtildi.

Bu teçhizat ve desteğin satılması önerisinin bölgedeki temel askeri dengeyi değiştirmeyeceği de eklendi.

ABD Dışişleri tarafından onay verilen satışın hayata geçmesinden önce Kongre değerlendirme sürecinden geçmesi ve Yunanistan ile sistemlerin üreticileri arasındaki müzakerelerin devam etmesi gerekiyor.

Ancak bu şartlar sağlandıktan sonra anlaşma imzalanabiliyor ve satış gerçekleşiyor. Yani bir satışın henüz vuku bulduğunu söylenemez.

https://www.savunmasanayist.com/abdden-yunanistana-olasi-firkateyn-satisina-onay/

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #289 : 11 Aralık 2021, 12:14:07 »
Yahu Yunanistan fırkateyn ihalesini Fransızlar kazandı ( Belharra fırkateyni) bu haber de nerden çıktı?