Gönderen Konu: Rusya Silahlı Kuvvetleri  (Okunma sayısı 40979 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #120 : 04 Mart 2024, 23:29:47 »
Bizimde kara konuşlu İskender K gibi seyir füzesine ihtiyacımız var.bakalım kara atmaca nasıl olacak.

Çevrimdışı venuso

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 05 Nisan 2024, 07:17:24 »
Rusya, MiG-23 ve MiG-27 tasarımına dayalı yeni savaş uçağı geliştirecekmiş, hatta geliştirmeye başlamışlar. MiG-23 ve MiG-27 gibi ikonik uçakları harmanlanması sonucu ortaya nasıl birşey çıkacak şahsen merak ettim.

Karar, ukrayna savaşından çıkarılan sonuçlar uzerine alınmış ve daha hızlı kolay uretilen bir savaş uçağı istiyorlarmış.

E: Bu arada Mig Yerine Su Olarak yazmışım, özür dilerim.

https://www.ulusavunma.com/rusya-mig-23-ve-mig-27-tasarimini-temel-alan-yeni-savas-ucagi-gelistirecek/

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2024, 08:20:28 Gönderen: venuso »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 05 Nisan 2024, 07:49:51 »
Mig23 ile su27 karışımı????  gövde ve ayrık motor su27, geriye katlanan kanatlar ise mig23 gibi olur heralde.

Garip isterler....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #123 : 05 Nisan 2024, 08:00:20 »
Hürjet ile bizimde benzer çözüm sunmamız gerek. Silahlı hürjet yetmeyebilir biraz daha muharip gayeli daha iyi çalışılmış bir Hürjet gerekebilir. Tek kişilik olacak mesela ve bence görünmezlik özelliklerini de önemsemek gerek. Silahlandırılmış eğitim uçağı çok klasik bir yaklaşım bizim bir tık ileri gidip eğitim uçağından adanmış muharip bir uçak türetmemiz gerek.  İşte o zaman ezer geçeriz rakipleri bu pazarda. Bu savaşta gerçekten stratejik uçaklar yerine Su 25 gibi daha LOW hatta CAS uçaklar öne çıktı. AESA sı filan olan Hürjet ile çok etkin bir çözüm üretilebilir bayılır herkes bu uçağa. Kabiliyet varsa da F35 kadar görünmez olsun ne olacak neden olmasın. Kanatları da katlanmalı devir kötü bir devir uçakları saklamak taşımak  gerek artık kolayca tıra koyup her uçak taşınabilmeli artık
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2024, 08:05:54 Gönderen: putty »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #124 : 05 Nisan 2024, 08:07:42 »
Rusya, Su-23 ve Su-27 tasarımına dayalı yeni savaş uçağı geliştirecekmiş, hatta geliştirmeye başlamışlar. Su-23 ve Su-27 gibi ikonik uçakları harmanlanması sonucu ortaya nasıl birşey çıkacak şahsen merak ettim.

Karar, ukrayna savaşından çıkarılan sonuçlar uzerine alınmış ve daha hızlı kolay uretilen bir savaş uçağı istiyorlarmış.

https://www.ulusavunma.com/rusya-mig-23-ve-mig-27-tasarimini-temel-alan-yeni-savas-ucagi-gelistirecek/

SU değil, MIG diyor haberde. SU-23 diye bir uçak yok ayrıca.
Mig-23 ve Mig-27 esasen aynı uçaklardır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #125 : 05 Nisan 2024, 08:11:33 »
Sayın yöneticim sabah sabah kusura bakma ama bizim sohbet başlığı ne olacak ne zaman açılır af edersiniz. Bizde çok siyaset yaptık ayıp oldu açılsa da siyasetsiz sohbetlerimize devam etsek inşallah.

Çevrimdışı venuso

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 05 Nisan 2024, 08:21:21 »
Rusya, Su-23 ve Su-27 tasarımına dayalı yeni savaş uçağı geliştirecekmiş, hatta geliştirmeye başlamışlar. Su-23 ve Su-27 gibi ikonik uçakları harmanlanması sonucu ortaya nasıl birşey çıkacak şahsen merak ettim.

SU değil, MIG diyor haberde. SU-23 diye bir uçak yok ayrıca.
Mig-23 ve Mig-27 esasen aynı uçaklardır.

Düzenledim hocam, kusura bakmayın yanlışlık için özür dilerim.