Gönderen Konu: Mitsubishi F 2  (Okunma sayısı 35877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mitsubishi F 2
« Yanıtla #120 : 28 Kasım 2018, 09:55:01 »
2. El istesek şu F2 lerden olmaz mı acaba.... Bir kaç ay öncede Japon phamtom ları için aynısını demiştim :)))

Neden olmasın. İsteyenin bir yüzü kara, vermeyen düşünsün. :)

Yanlış bilmiyorsam japonlarda 90 civarı var bu uçaktan. Lockheed Martin acaba F-16'yı bu şekilde büyüterek performansını daha fazla artırmayı hiç düşündü mü? 

Bu arada 2 Kasım'da Tsuiki Hava Üssü'nün 200 km batısındaki Kushu'da Doğu Çin Denizi üzerinde iki F-2 uçağı havada birbirlerine temas etmişler. Birinin dikey dengeleyicisinin bir bölümü parçalanmış. Diğerinin sol kanadı altındaki füze fırlatıcısının bir parçası kopmuş, bir yakıt tankı da çizilmiş. Ancak her iki uçak da  Tsuiki Hava Üssü'ne güvenle inmeyi başarmışlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 28 Kasım 2018, 10:09:52 »
Sağlam dönebilmişler enteresan... Meraktan mesaiden 10 dakika ayırıp F-16 ile karşılaştıracam bakalım hakikatten ciddi farkları varmı merak ettim şimdi... sanki %20 daha büyük gibi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #122 : 28 Kasım 2018, 10:13:11 »
Sağlam dönebilmişler enteresan... Meraktan mesaiden 10 dakika ayırıp F-16 ile karşılaştıracam bakalım hakikatten ciddi farkları varmı merak ettim şimdi... sanki %20 daha büyük gibi...

Evet Daha büyük.

« Son Düzenleme: 30 Kasım 2018, 00:39:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 28 Kasım 2018, 11:37:39 »
Niye 2. el uçak alalım 1. el F16 alırız lazımsa fakir ülkemiyiz biz.
beğen

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #124 : 28 Kasım 2018, 11:50:40 »
Muazzam gökyüzü açıklığın da bunu nasıl becermişler abi :)

2. El istesek şu F2 lerden olmaz mı acaba.... Bir kaç ay öncede Japon phamtom ları için aynısını demiştim :)))

Neden olmasın. İsteyenin bir yüzü kara, vermeyen düşünsün. :)

Yanlış bilmiyorsam japonlarda 90 civarı var bu uçaktan. Lockheed Martin acaba F-16'yı bu şekilde büyüterek performansını daha fazla artırmayı hiç düşündü mü? 

Bu arada 2 Kasım'da Tsuiki Hava Üssü'nün 200 km batısındaki Kushu'da Doğu Çin Denizi üzerinde iki F-2 uçağı havada birbirlerine temas etmişler. Birinin dikey dengeleyicisinin bir bölümü parçalanmış. Diğerinin sol kanadı altındaki füze fırlatıcısının bir parçası kopmuş, bir yakıt tankı da çizilmiş. Ancak her iki uçak da  Tsuiki Hava Üssü'ne güvenle inmeyi başarmışlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #125 : 28 Kasım 2018, 12:05:18 »
Havada çarpışma kazalarıyla karşılaşılabiliyor. Bizim iki uçağımız da böyle bir kazada çarpışmıştı. Kol uçuşu gibi pozisyonlarda,yakın uçuş için manevra yaparken koordinasyonu sağlayamamaktan kaynaklanabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #126 : 29 Kasım 2018, 00:21:56 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 01 Aralık 2018, 01:07:41 »

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2019, 21:07:08 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #128 : 14 Eylül 2019, 00:18:54 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 14 Eylül 2019, 00:22:52 »