Gönderen Konu: Almanya Silahlı Kuvvetleri Envanteri  (Okunma sayısı 92139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Almanya Silahlı Kuvvetleri Envanteri
« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2011, 14:36:34 »
Hocam vakit olsa bizde öyle harcıyacagız .
Bu konuda bi de İtalya Kuvvetlerine bakınız lütfen..
RekarnO dan bir sorunum yok enes38 gerçektende güzel konu hazırlıyor.Kendisini bende tebrik ediyorum.
Eleştirilere altta açıgız demiştik.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #11 : 09 Şubat 2011, 18:06:01 »
saolun  arkadaşlar  şimarttınız  beni  ;D

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #12 : 09 Şubat 2011, 21:55:59 »
Çok şımarma çok şımarma daha işimiz var senle

Çevrimdışı hasan can şeker

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2011, 11:33:34 »
arkadaşlar tsk ile karşılaştırdığımızda hangi ülke daha güçlü ?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2011, 12:38:17 »
*3. jenerasyon  tank  sayısı  bizimkini  3 e  katlar
* oldukca  güçlü  topcu  kuvvetleri var  ama türkiyeden  üstün  değil  ,  toros  roketleri  ve  fırtına  obüslerinden  sonra  bizim topcular  almanlardan  geri  kalmaz , aksine  bir  adım  ilerdeler  diyebilirim
*4. nesil  uçakları  neredeyse  bizimkiler  kadar  var    yani savaş  jetleri  bizden  fazla  değil  lakin  nakliye  uçakları  bizimkilerden  çok daha  fazla ve mevcut  uçakları  için yedek parça  üretimi  yapıyorlar  yani  uçaklar  konusunda  bizim  kadar dışa  bağımlı  değiller
*donanması  iyi  ama  sayı  üstünlüğü  türkiyede  , almanlar  kendi  fırkateynlerini  ve  kendi  denizaltılarını  üreten   en başarılı  tersanelere  sahip  kısacası  almanların  üretmediği şey  yok  , öyleki  avrupanın  en  büyük  ekonomisine  sahipler  ve  ekonomileri  çok  büyük savaşlara meydan  okuyabilir.
bence  almanyanın  sıralamalarda  türkiyeden  sonra  gelmesinin tek  sebebi  mevcut  asker  sayısı  onun dışında  almanlar  türkiyeden  geri  kalmazlar.

Çevrimdışı hasan can şeker

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2011, 14:54:42 »
DefenceTurk

« Yanıtla #14 : Bugün 11:38:17 » Alıntı 

--------------------------------------------------------------------------------

*3. jenerasyon  tank  sayısı  bizimkini  3 e  katlar
* oldukca  güçlü  topcu  kuvvetleri var  ama türkiyeden  üstün  değil  ,  toros  roketleri  ve  fırtına  obüslerinden  sonra  bizim topcular  almanlardan  geri  kalmaz , aksine  bir  adım  ilerdeler  diyebilirim
*4. nesil  uçakları  neredeyse  bizimkiler  kadar  var    yani savaş  jetleri  bizden  fazla  değil  lakin  nakliye  uçakları  bizimkilerden  çok daha  fazla ve mevcut  uçakları  için yedek parça  üretimi  yapıyorlar  yani  uçaklar  konusunda  bizim  kadar dışa  bağımlı  değiller
*donanması  iyi  ama  sayı  üstünlüğü  türkiyede  , almanlar  kendi  fırkateynlerini  ve  kendi  denizaltılarını  üreten   en başarılı  tersanelere  sahip  kısacası  almanların  üretmediği şey  yok  , öyleki  avrupanın  en  büyük  ekonomisine  sahipler  ve  ekonomileri  çok  büyük savaşlara meydan  okuyabilir.
bence  almanyanın  sıralamalarda  türkiyeden  sonra  gelmesinin tek  sebebi  mevcut  asker  sayısı  onun dışında  almanlar  türkiyeden  geri  kalmazlar. 

bilgilendirdiğiniz için teşekür ederim saygılar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 17 Eylül 2011, 14:59:56 »
Hasan Bey,
alıntı yapmak istediğini iletinin sol üst kısmındaki alıntı yazısına tıklayarak alıntı yapabilirsiniz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 17 Eylül 2011, 16:23:56 »
Ben Almanya´da yasiyorum ve kayincom Alman askeri herangi bir soruda sizin icin bilgi alabilirim.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı bruce

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • T.C.
« Yanıtla #18 : 23 Eylül 2011, 13:55:42 »
Almanya tarihin hemen her devresinde silahlı kuvvetler konusunda belirleyici ve kaliteli üretici olmuştur.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #19 : 29 Ekim 2011, 00:49:13 »
100 tane ch-53 diyor :O