Gönderen Konu: HAVADAN ATILAN SEYİR FÜZESİ [SOM]  (Okunma sayısı 270665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
Ynt: HAVADAN ATILAN SEYİR FÜZESİ [SOM]
« Yanıtla #620 : 12 Ekim 2021, 18:24:31 »
Gezgin neden  piyasaya cikmadi bende bunu anlamadim

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #621 : 12 Ekim 2021, 18:58:55 »
Hocam seyir ne demek anladım... Ana karanıza mahkum kaldınız hatta daha da içeri çekildiniz , düşman sizi , sizin onu vuramayacağınız mesafeden ateş altına almış...

Hava kuvvetleriniz baskılanmış...Ankara'dan bir Yunan şehrini,üssünü vurmak için 1000 km lik seyir füzesi lazım...

Benim kafamdaki seyir füzesi şu: Türkiye'nin tüm komşularını en uzaktaki noktasına kadar vurabilmeli. Vurabilmeli ki Türkiye'ye karşı uluslararası bir operasyonda hiçbir komşumuz  topraklarını bu güçlere açma cesareti göstermesin...
Hani İran diyor ya; " Bize operasyon yapacak ülkelerin veya onlara üslerini açacak komşularımızın topraklarını vururuz" diye...
O hikaye benim kafamdaki seyir füzesi tipi...

Gezgin yapılmadıysa ne olayım. SOM ve TJ300/400 ü yapan adam, Gezginden füze ailesi çıkartır. O dediğiniz yeteneğe çoktan eriştik. Hem seyir füzesi, hem balistik füze ve hem de intihar dronu anlamında eriştik.

Sayın Merzifonlu;

inşallah dediğiniz gibidir. gezgin füzesinin ortalıkda görünmemesinin sebebi ne olabilir. seri üretimde olmaması mı, ürünün geliştirme faaliyetlerinin devametmesi mi.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 50
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #622 : 12 Ekim 2021, 22:23:22 »
Gezgin neden  piyasaya cikmadi bende bunu anlamadim
  Çünkü büyük gizlilik içinde proje yürütülüyor ve geliştirme çalışmaları daha tamamlanmış değil.Deyim yerindeyse kimsenin ağzını bıçak açmıyor bu konuda

Çevrimdışı serkan1976

• DefenceTurk
  • *
  • 252
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #623 : 13 Ekim 2021, 08:38:45 »
Ukrayna'dan 12 tane Al-35 motor almışlardı. Bu motorla prototip çalışması devam ediyordur...