Gönderen Konu: Sikorsky S-70 BLACKHAWK  (Okunma sayısı 47968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #30 : 13 Mart 2011, 20:59:08 »
S70 BATTLEHAWK
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LJ5oHrS4ysk&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=LJ5oHrS4ysk&amp;feature=player_embedded</a>

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #31 : 14 Mart 2011, 11:12:16 »
S70 BATTLEHAWK
http://www.youtube.com/watch?v=LJ5oHrS4ysk&feature=player_embedded

Ben genel maksat helikopterine silah takılmasına biraz mesafeliyim. Özellikle dikkat ettim helikopterin hareketleri ve manevra kabiliyetleri biraz hantal kalıyor. Bence çokta yüklenmemek lazım helikoptere. Resmen apache yapmışlar makineyi ama ben beğenmedim. Herşey yapıldığı amaca hizmet etmeli...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #32 : 14 Mart 2011, 14:27:53 »
S70 BATTLEHAWK
http://www.youtube.com/watch?v=LJ5oHrS4ysk&feature=player_embedded

Ben genel maksat helikopterine silah takılmasına biraz mesafeliyim. Özellikle dikkat ettim helikopterin hareketleri ve manevra kabiliyetleri biraz hantal kalıyor. Bence çokta yüklenmemek lazım helikoptere. Resmen apache yapmışlar makineyi ama ben beğenmedim. Herşey yapıldığı amaca hizmet etmeli...
bence çok güzel  , hem  saldırı hemde nakliye amaçlı kullanılır , s-70 lerin hızları kobralardan geri kalmaz menzil konusunda  daha uzun mesafeler yol alabilirler 
manevra konusundada  110 derecelik yan dalış bile  yapabilen bir helikopter  yani kobralarla bu konudada  rahatlıkla yarışır , tek sıkıntı  boyutları , yani çatışmada vurulma olasılığı daha yüksek   ayrıca  zırh konusundada bir  saldırı helikopteri kadar dayanıklı değiller  onun dışında bir saldırı helikopteri olarak kullanılmasında  bir  sıkıntı göremiyorum 
paran varsa    s-70 leri  saldırı helikopteri yaparsın  ,  elimizdeki s-70 lere  makineli tüfek  takılan  aparatı bile  abd den  alamadık (karahavacılıktan öğrendim)  kendimiz yaptık  yani abd  s-70 lerin saldırı amaçlı kullanılmasına  pek sıcak bakmıyor   , yalnızca  deniz kuvvetlerine sattıkları  helikopterlerin  füze atma kabiliyeti var  onun dışındakileri  arama-kurtarma , keşif-gözetleme , eğitim ve nakliye  amaçlı kullanılmasını istiyor  eee haklıda  öyle  yapmasa  saldırı helikopterlerini satamaz.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #33 : 14 Mart 2011, 17:57:04 »
Alıntı yapılan: enes38
...elimizdeki s-70 lere  makineli tüfek  takılan  aparatı bile  abd den  alamadık (karahavacılıktan öğrendim)  kendimiz yaptık  yani abd  s-70 lerin saldırı amaçlı kullanılmasına  pek sıcak bakmıyor ..

Onun sebebi bizim S-70'lere taktığımız PKM'lerin Rus menşeili olması ve mevcut silah sehpalarının bunlara uymayacak olması olabilir mi?.. Amerikalı her türlü silahı takıyor UH-60'larına aksine.. M-60, M-2, M-3, Minigun'lar..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #34 : 14 Mart 2011, 18:35:32 »
Alıntı yapılan: enes38
...elimizdeki s-70 lere  makineli tüfek  takılan  aparatı bile  abd den  alamadık (karahavacılıktan öğrendim)  kendimiz yaptık  yani abd  s-70 lerin saldırı amaçlı kullanılmasına  pek sıcak bakmıyor ..

Onun sebebi bizim S-70'lere taktığımız PKM'lerin Rus menşeili olması ve mevcut silah sehpalarının bunlara uymayacak olması olabilir mi?.. Amerikalı her türlü silahı takıyor UH-60'larına aksine.. M-60, M-2, M-3, Minigun'lar..
evet biksi kullanılıyor ,  amerika  çıkıpta  rus malı için  parça  verecek değil  haklısın.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #35 : 14 Mart 2011, 21:17:31 »
Akrabam olur bu helikoptercik :)
Bir sorum olacak bizim helikopterlerde niye GAU-19 veya minigun kullanılmıyor ?

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #36 : 14 Mart 2011, 21:28:35 »
önceki 3 mesajı galiba hiç okumadın

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #37 : 15 Mart 2011, 08:26:04 »
Akrabam olur bu helikoptercik :)
Bir sorum olacak bizim helikopterlerde niye GAU-19 veya minigun kullanılmıyor ?
bazı helikopterlerimizde  pkm  (biksi ) kullanılıyor bu iş için  makineli tüfek nişancısı assubaylar  mevcut ,  ihtiyaca göre  her  helikoptere   biksi monte edilebilir , tabi etkili menzili fazla olmasada  yakın  tehditlere karşı  kullanılır
« Son Düzenleme: 15 Mart 2011, 10:58:37 Gönderen: enes38 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #38 : 28 Şubat 2012, 21:44:24 »
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2013, 01:07:33 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Sikorsky S-70 BLACKHAWK
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2012, 22:01:52 »
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2013, 01:08:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com