Gönderen Konu: arkadaşlar arabama jant alacam yardımınızı bekliyorum.  (Okunma sayısı 6615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
mrb değerli arkadaşlar;
aracım, beyaz 2008 model corsa d 90 bg dir.ilk defa jant alacağım.beni hafifliği ile şaşırtan, şu titanyum jantlardan alacağım.bu gün bir arkadasın dükkanında baktım ama istediğim modeller yoktu.beş kollu janlar çok hoş duruyor arabalarda ve bende, böyle karizma bir jant olsun istiyorum.
 aracın orjinal lastik ve jant olculeri:185\70\14 dür.bende kafamdan,195\50\ 15 veya 16 jant jant ebatlarını düşünüyorum.lakin bir problem cıkarmı bilmiyorum.aslında 205\50\16 olsa nasıl olur acaba?neyse,en ideal lastik ölçüsü ve jant modeli konusunda bana yardımcı olurmusunuz.
birde lastik ideal lastik ölçülerini hesaplayan bir proğram var ama %3 'tutturamıyorum.sadece yaklaşıyorum.gerçi kullanan kişilerin  tecrübeleri daha çok yardımcı olur kanımca.
şu linklerden de örnek verirseniz daha çok yardımcı olursunuz.

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2011, 23:41:12 Gönderen: M.B.T »

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2011, 20:59:21 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
arkadaşlar arabama jant alacam yardımınızı bekliyorum.
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2011, 03:26:03 »
16 ya çıkartınsan vuruntu yapar her kalkışta hissedersin eskiden unalara da yaparlardı küt küt ses yapardı.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2011, 07:34:36 »
Valla arkadasim, cant konusunda bir fikrim yok ancak benim esim gibi arabayi habire carpan bir esin varsa sen en iyisi celik cant al

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2011, 10:18:03 »
Valla arkadasim, cant konusunda bir fikrim yok ancak benim esim gibi arabayi habire carpan bir esin varsa sen en iyisi celik cant al

Ahahaha :D çok iyi yaaa. Sabah sabah bu iyi geldi, sağol Sayın Nutuk :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2011, 10:26:25 »
 arkadaşlar şu verdiğim site adreslerini kopyalayıp adres çubuguna yapıstırın.belki sizde ilerde jant alırsanız faydalanırsınız.benim 16 inc jantlardaki ilk 1. jant (bsa 307 suzuka) hosuma gidiyor.ne dersiniz olabilir mi?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2011, 19:33:31 »
koca sitede yok mu yardım edecek arkadaşlar ???

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2011, 20:10:01 »
Yahu sen sormayı bilmorsun ki! :D

Benim tanka jant seçeceğim vs diye sorsan epey cevap veren olurdu. :D :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2011, 20:55:37 »
çok değerli ve muhterem üstatlar;
 benim otokar kobra d 1.3 cdtı'nin lastikleri geçen gün operasyonda mayına çarpmam sonucu 3 tekerde feci bir şekilde parçalandı.bende değiştirmişken şöyle kurşun ve mayın geçirmez 4 adet titanyum jant alıyım dedim.şöyle karizma bir jant ve ideal lastik ölçüsüne bir türlü bu islerde acemi olduğum için karar veremedim.bende defencetürk sitesinde bu işi bilen arkadaşlaradan, fikir ve tavsiye alıyım dedim.ama çok güvendiğim bu sitede, dağlara kar yağdı.  :(

skywolf üstat haklı galiba.askeri sitede abes kaçtı galiba...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2011, 21:02:38 »
Beş kollu jantlar gerçekten güzeller. Yıldız gibiler. Verdiğin linkte şöyle birşey yazıyor...

**Orjinal lastik çapınızdan %3 daha büyük ya da daha küçük ebatlardaki ölçüleri yakıt tüketimi, yol
   tutuş ve fren mesafesi açısından tavsiye edilmemektedir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com