Gönderen Konu: ZMA'Larda Anti-Tank Kullanımı ve Savaş İşlevsellikleri [Amatör Makale]  (Okunma sayısı 24798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Hazirlayin sayin hawkerx.
Ben boyle bir sey dusunuyorum.mesela bir zma uzerine 15-20km menzilli antitank fuzeleri yerlestirilsin 8-10 adet..tasiyici platformlar gibi kullanilsin.yani hedefi kendisinin gorus alaninda olup olmamasi fark etmez sadece tasiyici va atesleyici mekanizma gibi kullanilsin.
hedefi tespit etme ve fuzeni hedefe yonlendirme gorevini ise ya ihalar hayata gecirsin.mesela sivrisinek bunun icin iyi platform.ankalarda ola bilir.3-4 platform bir hava aracina baglansin.baslica ustunluyude tasiyici platformlarin tanklarin vurus menziline gormeden ve tespid edilmeden onlari vurmasi.
bu nasil?

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Hazirlayin sayin hawkerx.
Ben boyle bir sey dusunuyorum.mesela bir zma uzerine 15-20km menzilli antitank fuzeleri yerlestirilsin 8-10 adet..tasiyici platformlar gibi kullanilsin.yani hedefi kendisinin goRus alaninda olup olmamasi fark etmez sadece tasiyici va atesleyici mekanizma gibi kullanilsin.
hedefi tespit etme ve fuzeni hedefe yonlendirme gorevini ise ya ihalar hayata gecirsin.mesela sivrisinek bunun icin iyi platform.ankalarda ola bilir.3-4 platform bir hava aracina baglansin.baslica ustunluyude tasiyici platformlarin tanklarin vuRus menziline gormeden ve tespid edilmeden onlari vurmasi.
bu nasil?

Spike nlos bu tip bir sistem galiba. ama onun yerine zaten o sivrisinek yer belirtmek yerine anti tanklarıyla o tankları vurur ve aynı anda 1 den fazla hedefi aydınlatmak büyüğk bir sorun.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
sayın hawkerx makale güzel olmuş.Size tavsiyem, yazınızdaki ansiklopedik havayı biraz dağıtın,biraz kendi yorumunuzu hissettirin.Birde cümlelerin sonunda gelen -dır -dir eklerini azaltırsanız daha iyi olur bence.
Yazılarınızın devamını bekliyorum...

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
yok ayni anda bir kac hedefi diyil.bir hedefi aydinlatir.sadece muhimmt sayisi fazla olur(mesela iki platform ona bagli olsa toplam 16-20 fuze). diyer ustunluyu ise hava platformu agir tanksavar fuzeler tasimadigi icin daha kucuk ve manevra kabiliyyeti yuksek olur.vurmak zorlasir.vurulsada kayip az olur.yer platformlari baska sivrisineye baglanir ve ya hasar almadan bolgeyi terk eder.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
yok ayni anda bir kac hedefi diyil.bir hedefi aydinlatir.sadece muhimmt sayisi fazla olur(mesela iki platform ona bagli olsa toplam 16-20 fuze). diyer ustunluyu ise hava platformu agir tanksavar fuzeler tasimadigi icin daha kucuk ve manevra kabiliyyeti yuksek olur.vurmak zorlasir.vurulsada kayip az olur.yer platformlari baska sivrisineye baglanir ve ya hasar almadan bolgeyi terk eder.

Bu fikriniz bana birşey hatırlattı. Şimdi şu umtas ve ciritin videoları açığa çıktıgında çok iyi bir facebook askeri gurubunda bir üye umtas ve cirit görüntüsünün arasındaki arka arkaya roketleri fırlatan tr-122 mlrs'in attığı roketleri umtas sanıp :

''Ooo bu ne ya biz aşmışız. Amerika felan korksun bizden. Kesin bunu icat eden mühendisleri öldürürler. bu arka arkaya 5-10 tankı yer '' felan demişti ben güzel bir gülmüştüm adam.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
 ;D
hok benim o adamla alakam yok.
sadece bir fikir.ama pratikde uygulansa guzel olur bence.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
;D
hok benim o adamla alakam yok.
sadece bir fikir.ama pratikde uygulansa guzel olur bence.

Ama dediğin aracın vurulması halinde çok fazla parasal zayiat olur . en nihayetinde bunlar düz roket değpil anti-tank

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
e bende onu diyorum. hedeften 15-20 km mesafede olacaklar.tabikide kendi uzerlerinde hedef tespit etme ve fuzeni hedefe yonlendirme sistemi olacaktir.5-10 km mesafedeki hedefleri vurmak icin.ancak uzun measfedende sivrisinekle baglanti kurarak onun vasitasi ile uzerindeki fuzeleri uzunmesafelerden hedefe yonlendire bilir.15-20 km mesafedeki gorunmeyen bir hedefi tespit edib ve vurmak karsi taraf icin o kadarda kolay olmaz.tabi bu helikopter,ucak ve alan tahribati yapan diyer sistemlerle yapa bilirler.onlar karsida koruma saglanir.mesele hava hedefleri icin stingerler.
birde uzerine 2 ve ya 4 omtas yiklenmis bir zma ni dusunun.tanki vura bilmesi icin 0na en az 4-5 km mesafede olmali.ve kendiside kolay hedefe cevrilir.ve vurulma sansi cok daha yuksek olur.
bunu yazarken bir seyi hatirladim.apachelerde longlow radari vardi .ihalarla vasitasi ile gormedikleri hedefede fuze yonlendir bilirler.
sadece onlar 8 km menzilli ve bir helikoptere yuklu fuzeler.yani kisa menzilli ve pahali bir sistemde olmasina karsi daha hizli ve manevrik bir kurgu uzerinde tasiniyorlar.
15-20 km menzilli fuzeni ise bir helikoptere yuklemek biraz agir gelir.
onlari daha ucuz bir zma gibi platformlarda kullanmak hem sayi hem mali hemde guvenlik acisnindan usutunluk saglar.
hizda kayb edersin biraz.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2011, 20:17:39 Gönderen: QRI »

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
e bende onu diyorum. hedeften 15-20 km mesafede olacaklar.tabikide kendi uzerlerinde hedef tespit etme ve fuzeni hedefe yonlendirme sistemi olacaktir.5-10 km mesafedeki hedefleri vurmak icin.ancak uzun measfedende sivrisinekle baglanti kurarak onun vasitasi ile uzerindeki fuzeleri uzunmesafelerden hedefe yonlendire bilir.15-20 km mesafedeki gorunmeyen bir hedefi tespit edib ve vurmak karsi taraf icin o kadarda kolay olmaz.tabi bu helikopter,ucak ve alan tahribati yapan diyer sistemlerle yapa bilirler.onlar karsida koruma saglanir.mesele hava hedefleri icin stingerler.
birde uzerine 2 ve ya 4 omtas yiklenmis bir zma ni dusunun.tanki vura bilmesi icin 0na en az 4-5 km mesafede olmali.ve kendiside kolay hedefe cevrilir.ve vurulma sansi cok daha yuksek olur.
bunu yazarken bir seyi hatirladim.apachelerde longlow radari vardi .ihalarla vasitasi ile gormedikleri hedefede fuze yonlendir bilirler.
sadece onlar 8 km menzilli ve bir helikoptere yuklu fuzeler.yani kisa menzilli ve pahali bir sistemde olmasina karsi daha hizli ve manevrik bir kurgu uzerinde tasiniyorlar.
15-20 km menzilli fuzeni ise bir helikoptere yuklemek biraz agir gelir.
onlari daha ucuz bir zma gibi platformlarda kullanmak hem sayi hem mali hemde guvenlik acisnindan usutunluk saglar.
hizda kayb edersin biraz.

Spike NLOS
"Non Line Of Sight" is an ultra long range version of the weapon with a claimed maximum range of up to 25 km (16 mi). As a newer, larger missile with an overall weight of around 70 kg (154 lb 5 oz), it can be fired from helicopters. The Spike NLOS is already operational with a military customer, which is most likely to be Israel Defense Forces.[10][11

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
evet guzel bir sistem.ben qaliba apacheden etkilenmistim.