Gönderen Konu: YTÜ MakTek Savunma Sanayii Günleri Yaklaşıyor  (Okunma sayısı 13214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PARSSS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
YTÜ MakTek Savunma Sanayii Günleri Yaklaşıyor
« : 30 Ocak 2011, 00:05:06 »
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanlığı işbirliğiyle gerçekleşen3.YTÜ MakTek Savunma Sanayii Günleri adlı etkinlikte üniversite sanayii işbirliği, yerli savunma sanayinin gelişimi ve ar-ge çalışmaları ön plana çıkmaktadır.Etkinlik herkese açık olarak müsteşarlık, SASAD, savunma sanayii devlerinin(ASELSAN, FNSS, TAI,  ROKETSAN,TÜBİTAK SAGE, OTOKAR, HAVELSAN, YONCA ONUK, STM....) katılımıyla gerçekleşecektir.Ayrıca sergi salonlarında yerli teknolojileri inceleme fırsatı katılımcılara sunularak kolay kolay ulaşılamayacak malzemelere katılımcıların buluşması sağlanacaktır. Acaba bu etkinliğe katılmak isteyenler bu etkinlikten ne gibi beklentilerinin karşılanmasını isterler?

Çevrimdışı wipertok

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2011, 01:43:22 »
Gelecek olan şirketler ve kişilerden de anlaşılacağı gibi çok yararlı ve güzel bir etkinlik olacak. Zaten geçen senelerde de etkinliğe katılanlar bilirler Ytü Savunma Sanayii Günleri bu şirketleri bir arada görebileceğimiz nadir bir etkinlik

Çevrimdışı PARSSS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2011, 01:54:08 »
Evet etkinlik kendini tanıtarak ve kanıtlayarak markalşmaya doğru gidiyor fakat her zaman daha iyisi hedeflenir ve buna gore eksiklikler giderilerek ortaya daha güzel şeylerin çıkması sağlanır.Bizim de bu etkınlıktekı amacımız her zaman daha iyisini ortaya koyarak emin adımlarla büyümek.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2011, 02:07:38 »
Allah rızası için birisi şu milli piyade tüfeğini göstersinler

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı PARSSS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2011, 02:25:53 »
Sergi salonumuzda birçok yerli imalat ve TSK nın kullandığı teçhizatları görmek mümkün fakat takdir edilir bu salona getirilmesi uygun olan malzemeler.Mesela kimse orada seyyar yüzücü hücum köprüsünü görmeyi beklemez heralde tabiki bunların en azında slaytları ya da müsait olanların prototipleri gösteriye sunulacaktır fakat imkanları er zamna göz önünde tutmalıyız.....

Çevrimdışı kaspersky

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2011, 21:45:36 »
@HAWKERX bilindiği üzere etkinliğin düzenlendiği yer bir üniversite yani eğitim kurumu bu yüzden bazı şeylerin gösterilmesi sorun yaratabilir bu yüzden de Piyade Tüfeği sorun yaratacaktır yani sergilenmeyecektir.Hem bu silahı üreten kurum MKE idi yanlış hatırlamıyorsam.Kendileri bu sene bu etkinlikte olamayacaklar diye bir duyum oldum. www.ytussg.com adresinde herşey yazıyor reklam olarak algılanmasın sakın benim alakam yok :D Ama baya kaliteli şirketler geliyo ben gitmeyi düşünüyorum herkesle görüşürüz umarım.
@PARSSS arkadaşım yazını biraz okunaklı yap ya :D harfler birbirine girmiş okuyasım gelmiyor yazılarını.ciddi birşey yapmak istiyorsan ciddiyet göster ;) etkinlik haberi için de teşekkür ederim başarılı bir hareket insanları bilgilendirmeniz bu konu hakkında. HAWKERX adlı arkadaşa mı yazdın cevabı bilmiyorum ama bizde SAMUR'u ALTAY'ı ya da KAYA'yı görmeyi beklemiyoruz zaten.oraya bunları getirmek imkansız !!!

Çevrimdışı PARSSS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2011, 22:59:47 »
Öncelikle yazımdan kaynaklanan sorun için herkesten özür diliyorum bundan sonra daha dikkatli olacağım...
Öncelikle burada bir yanlış anlaşılmayı önlemek istiyorum; TSK' bazı teçhizatları derken tabiki samur ya da pars gibi devasa ürünlerden bahsetmedim.Bu tip ürünlerin sadece prototiplerini sergilemeyi düşünüyoruz.Sergi salonlarında sadece KASPERSKY arkadaşımın da söylediği gibi herşeyden önce oranın bir eğitim kurumu olduğu göz önünde bulundurularak sergileme işlemi gerçekleştirilecektir.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 23:11:28 Gönderen: PARSSS »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2011, 23:01:56 »
Tam tarih nedir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı PARSSS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2011, 23:07:43 »
Etkinliğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da 1-2 Mart'ta gerçekleşecektir.Etkinlik sekiz oturum ve iki panelden oluşmaktadır.Tabiki bunu yanında daha önce de söylediğim gibi sergi salonu iki gün boyunca açık olacak....

Çevrimdışı kaspersky

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2011, 00:52:04 »
Eğer Savunma Sanayine ilginiz varsa sadece sergi salonu için gelmezsiniz zaten ben 2 senedir öyle yapıyorum.Ekber Onuk'u dinliyorum Haluk Bulucu'yu dinliyorum vs. adamlar gerçekten aklınızda ki tüm soruların yanıtlarını veriyor.Özellikle Yonca Onuk tersanesi adına Ekber Onuk gelecekte yapacakları çalışmalarını da hiç bir sıkıntı olmadan anlatabiliyor.Bu sektörle gerçekten ilgileniyorsanız gelmenizi şiddetle tavsiye ederim.YTÜ gerçekten güzel etkinlik yapıyor 2 senedir.Umarım 3.sü de güzel olur.