Gönderen Konu: MiG-29/Mig-35 Fulcrum  (Okunma sayısı 27168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: MiG-29/Mig-35 Fulcrum
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2016, 18:51:01 »
Envanterleri çorba oldu...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2016, 10:58:03 »
Polonya Mig-29 Uçaklarına Ukrayna Füzesi

Devlete ait Ukrayna şirketi SpetsTechnoExport Polonya Hava Kuvvetlerinde görev yapan Mig-29 savaş uçaklarına Р-27Р1 orta menzilli havadan havaya füzeleri tedarik edecek.

Polonya Hava Kuvvetleri yaklaşık 20 yıl önce Mig-29 uçaklarını kullanmaya başladı. Uçaklarn o dönem teslimatlarıyla birlikte envantere kullandıkları orta menzilli füzeler de girdiler.  Artık kullanım ömürleri dolmaya başlayan bu füzelerin yenileriye değiştirilmesi gerekiyordu.  Geçen yıl Ekim ayında, Polonya ordusu MiG-29 savaş uçakları için 50-80 kilometre aralığında menzile sahip 40 havadan havaya füze alımı için bir ihale açtı. Şimdi Polonya Mig-29 uçakları yeni füzeler teslim edilene kadar 1 yıl daha eskileriyle uçmaya devam edecekler.

Polonya Askeri Müfettişliği; Ukrayna SpetsTechnoExport ve Polonya WB Elektronik tarafından oluşturulan Polonya-Ukrayna konsorsiyumunun, ihale şartlarına göre 80 puan alarak galip geldiğini duyurdu. SpetsTechnoExport, Rusya dışında bu tür füzelerin tek üreticisi. Füzeler, Polonya Taktik Havacılık 23. üsse teslim edilecekler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2016, 08:35:57 »
Akdeniz’de MiG-29 düştü

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye açıklarında bulunan Admiral Kuznetsov uçak kruvazöründen kalkan MiG-29'un Akdeniz'e düştüğünü belirtti.

MiG-29 pilotunun paraşütle atlayarak kurtulduğu kaydedildi.

Açıklamada, eğitim uçuşu yapan MiG-29'un iniş sırasında teknik arıza yüzünden düştüğü ifade edildi.

Kazanın uçuş programını etkilemediğini belirten Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz'deki uçak gemisi grubunun plana göre hareket etmeye devam ettiğini kaydetti.

http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=1473
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2018, 08:47:16 »
MiG-35, Rusya Devlet Uçuş Test Merkezi’nde

Hava Kuvvetleri Komutanı Andrei Yudin, Rusya'nın güneybatısındaki Akhtubinsk Devlet Uçuş Test Merkezi’nde, ilk Mikoyan MiG-35 (NATO raporlama adı: Fulcrum-F) savaş uçağınun testlere başlayacağını söyledi. Yudin bu açıklamayı Moskova Bölgesi'ndeki Kubinka Havacılık Teknoloji Gösteri Merkezi'nin yıldönümü vesilesiyle yaptı. Yudin, Kubinka hava üssünü bünyesinde barındıran Rusya'nın merkezindeki Lipetsk kentindeki uçuş personeli eğitim ve dönüşüm merkezine MiG-35 savaşçılarının teslim edileceğini söyledi.

MiG-29 (Fulcrum) savaş uçağı kullanan Swift akrobasi ekibi, gelişmiş MiG-35 uçaklarını alan ilk oyuncular arasında yer alacak. "Swifts akrobasi ekibinin pilotları, MiG-35 savaş uçaklarına hazırlanıyor. Testler tamamlandıktan sonra, bu uçaklar, Swifts akrobasi ekibinin bir filosuna teslim edilecekler."
Yudin ayrıca, Rus Şövalyeleri akrobasi ekibinin pilotlarının Sukhoi Su-30SM (Flanker-H) savaş uçaklarına hakim olduğunu söyledi.

"Su-30SM, uçuş dahil olmak üzere yüksek muharebe yetenekleri ile 4 + + jenerasyon uçağıdır. Bugün itibariyle, Rus Şövalyeleri akrobasi ekibi savaş uçağını tamamen ustalaştırdı. " Yudin dedi.

MiG-35, 4 + + - nesil çok amaçlı savaş uçağıdır. Seri üretilen MiG-29K / KUB (Fulcrum-D) ve MiG-29M / M2 (Fulcrum) savaş uçaklarının bir türevidir. MiG-35 uçağının uçuş testleri 26 Ocak 2017'de başladı. 27 Ocak 2017'de Moskova Bölgesi'nde sunuldu.

Rusya’nın United Aircraft Corporation’dan Yuri Slyusar’ın dediği gibi, bu yıl da Rus Hava Kuvvetleri’ne MiG-35 uçaklarının teslimatı için bir sözleşme imzalanabilir.

Kozhedub Havacılık Teknoloji Gösteri Merkezi Kubinka hava üssünde yer almaktadır. Swift ve Rus Şövalyeleri akrobasi ekiplerinden oluşuyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2018, 19:48:16 »
Avrupa ülkesinde savaş uçağı düştü!

Polonya'nın Paslek kenti yakınlarında Polonya ordusuna ait Rus yapımı MİG-29 savaş uçağı düştü. Kazada pilot hayatını kaybetti.

Polonya'nın kuzeyinde bulunan Paslek kenti yakınlarındaki Sakowko köyünde yerel saatle gece 02.00'de Polonya ordusuna ait Rus yapımı MİG-29 savaş uçağı düştü. Uçağın yere çakılmasından hemen öncesinde pilot kendini fırlattı ancak hayatını kaybetti.

Pilotun naaşına uçağın enkazının 200 metre ilerisinde ulaşıldı.
Eğitim uçuşu yapan uçak Malbork kentinde bulunan 22. Askeri Hava Üssü'ne bağlıydı. Kazanın ardından Polonya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada pilotun 800 saatlik uçuş deneyimi bulunduğu, bunun 500 saatten fazlasının ise MİG-29'la olduğu belirtildi. Kazanın nedeni henüz bilinmezken, Devlet Havacılık Kazalarını Araştırma Komisyonu kazaya ilişkin inceleme başlattı.

Geçtiğimiz Aralık ayında da Polonya’nın Minsk Mazowiecki şehri yakınlarında bulunan 23. Hava Taktik Üssü’nden eğitim amaçlı havalanan Polonya ordusuna ait MİG-29 savaş uçağı inişe geçtiği sırada düşmüştü. Polonya ordusu tarafından 25 yıldır kullanılmakta olan Rus yapımı MİG-29 uçaklarının 10-12 yıl kadar daha kullanılması planlanıyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2663533-avrupa-ulkesinde-savas-ucagi-dustu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 05 Ekim 2018, 12:26:30 »
Rusya'da uçak düştü

Moskova'da MİG-29 askeri jeti düştü.
Rusya'da MiG-29 tipi savaş uçağı başkent Moskova yakınlarında yere çakıldı.

Uçakta bulunan 2 pilot yere çakılan uçaktan kurtulmayı başardı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rusyada-ucak-dustu-40977570

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2018, 18:13:31 »
Mısır Hava Kuvvetlerine ait bir Mig-29M tipi savaş uçağı, eğitim sırasında düşmüş. Pilot uçağı terk ederek kurtulmuş. Düşen uçağın bu sene teslim edildiği belirtiliyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2018, 18:50:43 »
Dur bakalim. Daha ne ucaklar düsecek Misir hava kuvvetlerinde. Yüzbin cesit sistemlere yüzbin egitlimis eleman ister degisik konfigürasyonda barinan hava kuvvetler icin. Kagitta görünen kaplanin acaba kac adet ucagi operasyonel durumda oldugunu düsünen varmi?

Hele bir muharebeye girdiklerini farzedelim bu Misir hava kuvvetkerin sonu olur. Bunu hic abartmadan söyleyebilirim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 26 Kasım 2018, 13:26:40 »
Ruslar Mig-29’a AESA radar takıyor

Rus Phazotron-NIIR şirketi tarafından geliştirilen yeni AESA (Aktif Elektronik Taramalı Dizi) Radarı ilk olarak Mig-29 uçaklarına takılacak. Bu radar sistemi, uçağın 160 kilometre mesafeden hedeflerini tespit edebilmesini sağlayacak.

Yeni radar Rus Hava Kuvvetleri’nin yeni çok rollü muharip MiG-35 ve yenilene MiG-29  Fulcrum uçakları için geliştirildi.

Radarın Aralık ayında Mig-29 uçaklarına entegre edilmesi planlanıyor. Önümüzdeki yılın başındaysa test süreci başlayacak. Şirket iki senede bu süreci tamamlamayı planlıyor. Üretilecek dört radar savaş uçaklarına entegre edilip, test edilecek.

Mig-29 uçaklarından edinilecek tecrübe doğrultusunda radar sistemi daha sonra Mig-35’lere de takılmaya başlanacak. Mig-35, Mig-29’ların daha yüksek ağırlığa sahip yeni nesil modeli.

ÇİN’DEN SİSTEME İLGİ

Radarın bir versiyonu da diğer ülke hava Kuvvetleri için geliştirilmekte.  Zhuk-AMEh adı verilen bu sistem ilk defa 2016 yılında Çin’de tanıtıldı. Başta Çin Halk Cumhuriyeti olmak üzere yabancı Mig-29 uçuran Hava kuvvetlerinin sistemle ilgilendiği belirtiliyor

Sistemin performans yetileri hala kesinleşmiş değil. Fakat üretici firma AESA’nın 160 km mesafeye kadar 30 farklı hedefi görebildiğine dikkat çekiyor.

http://www.kokpit.aero/rusya-mig29-aesa-radari

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2019, 22:11:32 »
Hindistan'ın Rusya'dan 21 adet MiG-29 avcı uçağı satın almak için talepte bulunduğu bildirildi.

Askeri-teknik işbirliği sisteminden bir kaynağın Sputnik'e aktardığı bilgiye göre Hindistan, Rusya'dan 21 adet MiG-29 avcı uçağı satın almak için talepte bulundu.
"Şu anda şartlar üzerinde görüşülüyor" diyen kaynak, Yeni Delhi'nin bu kararının, Fransız yapımı Rafale uçaklarının teslimatındaki olası sıkıntılar ve yüksek fiyat gibi faktörler nedeniyle Hindistan Hava Kuvvetleri'nin bu sınıftaki uçaklardan yoksun kalmasından kaynaklanmış olabileceğini ifade etti.

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi (FSVTS) ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

DONANMANIN YÜZDE 80'İ, HAVA KUVVETLERİNİN YÜZDE 70'İ RUS EKİPMANI

Moskova, Yeni Delhi ile savunma alanında uzun zamandır ortaklık ilişkileri sürdürüyor, tarafların arasında birkaç büyük ortak proje olup iki ülke ayrıca 20'den fazla hükümetler arası anlaşma temelinde işbirliği yapıyor. Hindistan Donanması'nın yüzde 80'i, hava kuvvetlerininse yüzde 70'i Rus ekipmanlarla donatılmış durumda.
NATO'daki kod adı Fulcrum olan Sovyet ve Rus yapımı 4. nesil avcı uçağı MiG-29, sıradan ve zor hava şartlarında her türlü hava hedefini imha edecek şekilde geliştirildi.

Şu anda bir MiG-29 uçağına, modifikasyonuna ve parçalarına bağlı olarak yaklaşık 25 milyon dolar değer biçiliyor.

https://tr.sputniknews.com/asya/201902131037646257-hindistan-rusyadan-21adet-mig29-istedi/