Gönderen Konu: MiG-29/Mig-35 Fulcrum  (Okunma sayısı 27184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
MiG-29/Mig-35 Fulcrum
« : 28 Ocak 2011, 20:12:07 »
MiG-29/Mig-35 Fulcrum

Macar MiG-29′ları emekli oldu

26 Oca, 2011 | Kategori: Kısa Kısa (Son Dakika) | info@savunmasanayi.net

- Macaristan Hava Kuvvetleri (Magyar Légierő)‘ne ait son MiG-29 filoları çok kısa bir süre önce lağvedildi. Envanter dışına çıkarılan 27 adet MiG-29 uçağından 14′ü 2002-2004 yıllarında modernize edilerek faydalı uçuş ömürleri de uzatılmıştı. Macarlar söz konusu uçakları ikinci el olarak ucuza üçüncü bir ülkeye satmayı planlıyor fakat bundan bir kaç yıl önce de MiG-23 ve Su-22 ve uçaklarını benzer bir şekilde satmayı denemişler ama başarılı olamamışlardı. Böylelikle Macaristan’ın elinde savaş uçağı olarak sadece İsveç’ten kiralanan ikisi çift koltuklu olmak üzere 14 adet JAS-39 EBS HU (JAS-39C/D) Gripen jetleri bulunuyor.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 08:46:29 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Ynt: MiG-29/Mig-35 Fulcrum
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2011, 10:05:23 »
İnanılmaz yaa, adamlar savaş uçaksız kalmayı göze alarak, MİG-29'ları emekli etmişler. Çok büyük cesaret diyorum ben buna.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2011, 21:57:25 »

Hindistan’ın MiG-29UPG’si İlk Test Uçuşunu Yaptı

Hindistan Hava Kuvvetlerinin modernize edilen MiG-29UPG savaş uçağının ilk test uçuşu, 4 Şubat’ta yapıldı. 900 milyon dolarlık bütçeye sahip modernizasyon projesi kapsamında, Hindistan’ın envanterindeki 69 adet MiG-29’un tamamı yenilenecek.

Modernizasyon kapsamında aviyonik sistemleri yenilenecek uçakların, N-109 radarları da Phazatron Zhuk-M radarı ile değiştirilecek. Ayrıca tüm uçaklara, görüş menzilinin ötesinden hedefe taarruz yapabilme kabiliyetinin kazandırılacağı modernizasyon çalışmaları kapsamında, uçakların havada yakıt ikmali yapabilmeleri de mümkün hale gelecek.

6 adet MiG-29’un Rusya’da modernize edileceği çalışmalar kapsamında, kalan 63 uçak ise Hindustan Aeronautics Limited (HAL) tarafından Hindistan’da modernize edilecek.

http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1649&hid=3
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 01:20:00 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2014, 16:13:15 »
MIG-29 DÜŞTÜ

Uçak kazalarına bir yenisi daha eklendi. Rusya’nın Astrahan bölgesinde MiG-29 tipli savaş uçağı düştü, pilot hayatını kaybetti. Bu kazayla birlikte son 11 günde düşen uçak sayısı 5'e çıktı.

Vatan'ın haberine göre uçak kazasını Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev onayladı. İlk belirlemelere göre, kaza nedeni teknik arıza.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, pilotun uçağı kurtarmaya çalıştığını ifade etti. Konaşenkov, “Pilota paraşütle atlatılması talimatı verildi. Fakat pilot uçağı kurtarmaya çalıştı. Uçağı terk etmedi ve hayatını kaybetti.” dedi.
http://www.haberartiturk.com/flas-yine-ucak-dustu-18821h.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2015, 17:00:33 »
Moskova ve Kahire dev bir uçak anlaşması imzalayacak

'Moskova ve Kahire dev bir uçak anlaşması imzalayacak'
Rus Vedomosti gazetesi, Rusya'nın Mısır'a 'Fulcrum' adıyla da bilinen MiG-29 avcı uçağı göndermeyi kabul ettiğini ve yakında ülke ile 2 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzalayacağını yazdı.
Vedomosti'ye konuşan ve havacılık sektörüne yakın olduğu belirtilen bir kaynak, iki ülke arasındaki MiG-29 görüşmelerinin uzun bir süredir devam ettiğini ve iki ülkenin yakın bir zamanda 2 milyar dolarlık bir anlaşma imzalayacağını söyledi.

SSCB'DEN BU YANA EN BÜYÜK MİG-29 KONTRATI OLABİLİR

İmzalanması durumunda bu anlaşmanın Sovyetler Birliği'nin dağılmasından bu yana imzalanan en büyük MiG-29 kontratı olacağı belirtiliyor.

Öte yandan böyle bir anlaşmanın, ABD'nin Müslüman Kardeşler'in iktidardan indirilmesi sonrası Mısır'a yapılan askeri yardımları durdurmuş olması nedeniyle, Kahire için de askeri anlamda çok önemli olacağı söyleniyor.

Moskova ve Kahire son dönemde askeri işbirliğini güçlendirdi. Rusya mart ayında da ülkeye, Kahire'nin 2014'te sipariş ettiği Antey 2500 tipi füze savunma sistemleri teslimatı gerçekleştirmeye başlamıştı.

http://tr.sputniknews.com/ortadogu/20150525/1015647292.html#ixzz3b9u4Z2LK

Mısırda costu. Gerci paraları Suud lar dandır..
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 02:23:34 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2015, 22:43:22 »
Bu Misir hükümeti fransadan ucak anlasmazi yapti   Ben bu isi anlamadim

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2015, 23:31:31 »
Bana da pek gerçekçi gelmiyor. İmzalasınlar o zaman görelim. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2015, 02:57:11 »
Parası nasılsa kendinden cıkmıyor ondandır...
Rusya Mısır’a 46 adet Mig-29 satıyor.

http://www.c4defence.com/rusya-misira-46-a
Sayısı bile kesinleşmiş gibi...
« Son Düzenleme: 13 Mart 2016, 11:00:52 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2015, 08:33:02 »
F-16, Rafale ve Mig-29 bir arada. İlginç bir hava kuvvetleri. :D :D
Gerçi önceden de ilginçti. Sorun sadece para değil Maraşlı. Farklı ülkelerden alınan araçların bakım ve işletme zorluğu ayrı bir sorun. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2016, 17:57:26 »
Mısır'ın Mig-29 Sözleşmesi Kesinleşti

Geçtiğimiz yıl Rusya'nın bir Kuzey Afrika Ülkesi'ne Mig-29  savaş uçakları satışı için sözleşme imzalandığı söylentileri dolaşıyordu. Söz konusu müşterinin Mısır olduğu ve 46 Mig-29M savaş uçağının satıldığı belirtiliyordu.

Şubat ayında Rus yetkililer bir Kuzey Afrika ülkesine 50 MiG-29M savaş uçağı satışını doğruladılar ancak alıcıyı belirtmeyi reddettiler.

Askeri Teknik İşbirliği'nin Rus Komisyonu 50 MiG-29M savaş uçağının Kuzey Afrikalı alıcısı olarak Mısır'ı doğruladı ve 2015 yılında en az 5.000.000.000$ değerinde diğer bazı silah sistemlerinin Mısır'a satışına ait taze detayları yayımladı.

Rosoboronexport Mısır'a satış için Nisan 2015'te anlaşma imzaladı ve bu yıl ilk iki uçağın teslim edilmesi bekliyor. RAC MiG genel müdür yardımcısı  Alexey Beskibalov, teslimatların 2020 yılına kadar tamamlanması gerektiğini söyledi.

Mig-29M; meşhur Mig-29 Fulcrum uçaklarının geliştirilmiş türüdür. Genişletilmiş iç yakıt tankları, hafifletilmiş gövdesi, hafif ve güçlü geliştirilmiş RD-33MK motorları ile önceki modellere göre daha uzun menzillidir. Geliştirilmiş aviyonikler ve çok fonksiyonu ekranlarla donatılmış kokpit uçağın diğer özellikleri arasında.

Nizhny Novgrod kentinde geçen hafta gerçekleştirilen oturumda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sunulan bir rapora göre Mısır ile imzalanan sözleşme; MiG-29M uçakları, Buk-M2E (SA-SA-17 Grizzly) ve Antey-2500 (SA-23 Gladiator / Giant) füze sistemleri ve 46 Ka-52 helikopterini içeriyor. Sözleşme 5 Milyar dolar değerinde ve teslimatların bu yıl başlaması bekleniyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 17:58:05 Gönderen: SKYWOLF »