Gönderen Konu: Pakistan Silahlı Kuvvetleri envanteri  (Okunma sayısı 63714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Pakistan Silahlı Kuvvetleri envanteri
« Yanıtla #60 : 09 Mart 2020, 17:54:59 »
Yabgu vicdanını kaybedersen insanlığını kaybedersin. Sen şu batılı robotlaşmış kafalar gibi yazıyorsun. Benim vicdanım olmadıktan sonra param olmuş, itibarım olmuş ne yazar. Fakir diye küçümsediğin insanlar 5 düvele karşı savaş verirken kolundaki kolyesini, kulağındaki küpesini çıkarıp gönderen insanlar. Hiç yoksa ahde vefalı ol bari.
dostum senin yazılarınida biliyorum hersn şamda emevi camisinde namaz kılmak için ayağa kalkacak ama sonra bir anlaşma sonucu böylesi daha iyi oldu diyecek kafan var. Ben gerçekler üzerine yorum yapıyorum robotlasmis değil.kiytirik Barzaninin bile kandirabildigi biri olmaktansa robotlasmis bir zihniyet ülke için daha iyidir herhalde... Belki o zaman kahrolsun Amerika diye bir tarafını yırtanlar Rus pisliğine karşı 3 maymunu oynamaz. Benim fikirlerim her zaman böyleydi. Ben her zaman sert fikirleri savundum. Sen Rus devlet başkanının ağzından dostum kankam kardeş kelimeleri duydun mu hiç? Duyamazsın cunkı Rus liderini sadece Rusya ilgilendirir. Önümüze gelen ülke kardeş o kardeş şu kardeş bu kardes. Ne kardeşlik sevgisiymis ya Müge anlı da görüyorum kardeşin kardeşe yaptıklarında neyse... Hoşunuza gider gitmez beni enterese etmez ben bu denli polyannaciligi saçma buluyorum. Türkiyenin tek dostu akıllı bir yonetimdir. Pakistan kardeş olsa ne olmasa ne? Bana faydası olmayan kilisenin papazindan başka birsey değil. Bu ülkenin lideri gidiyor pakistanda "kaşmir ikinci canakkalemizdir" diyor.. Karşına aldığın ülke gelecekte ekonominin süper güçlerinden biri... Değdi mi? Bu mu ülke menfaati. Kaşmir neresi ya neden Türkiye için ikinci Çanakkale oluyor anlamiyorum. Birde ben böyle düşünüyorum benim gibi düşünen insanlar var. Kardeşlik dostluk halkların kardeşliği falan filan amaaaann

Sen benim yazılarımı okusaydın. Gidipte CB'nin yaptıklarını savunuyorum iması çıkarmazdın. Rus düşmanlığım ortada varsa benden daha düşmanı çıkar karşıma konuşalım. Benim senelerdir çizgim değişmedi. Bi öyle bir böyle yapmadım. Kardeşe kardeşim derim. Rusa, Abdye demedim hiç bir zaman. Ama Pakistan'a derim çünkü bizi hiç satmadılar. Çizgilerini hiç bozmadılar. Herkez karşımızdayken en zor zamanımızda yanımızda oldular. Insana, devlete zor zaman kardeşi lazım.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 09 Mart 2020, 18:01:00 »
İnsanlar da, toplular da, şehirler de, devletler de... bunlar birbiriyle kardeş olabilir. Kardeşler birbirleriyle kavga da edebilir. Bunda hiç bir beis yok. Fakat kardeş olabilmek ve öyle kalabilmek, taraflar için büyük kazançlar getirecektir. Örneğin Azerbaycan' la ne gibi bir derdimiz olabilir ki? Adamın yönetim şekline, iç işlerine, dinine-mezhebine karışmazsan bizim Azerbaycan' la ne gibi bir derdimiz olabilir? Zaten bütün sıkıntılar bundan kaynaklanıyor. Komşu ve kardeş devletlerin iç işlerine karışmak! Gündelik hayatta kaynana, kayın baba, kaynata, elti, görümce, kardeş, bacanak  kavgaları bile bundan oluyor.

Bakınız bir örnek vereceğim; 16.yüzyıla kadar dünyayı kül halinde Türk Milleti yönetiyordu. Doğu' da Safaviler, Anadolu ve Balkanlarda Osmanlı Devleti, Ortadoğu ve Mısırda Memluk Devleti... Bu üç devlet köken itibariyle Türk-Müslüman ve kardeş oldukları halde birbirleriyle mücadele etmişlerdir. Sonuç olarak Memluk devleti yıkılmış, safevi devleti büyük ölçüde güçten düşmüş ve önemini kaybetmiş, Osmanlı devleti ise görece güçlenmiş olamakla birlikte aslında hinterlandını veya potansiyel müttefiklerini kaybetmiştir. Nitekim yüz yıla kalmadan Osmanlı devleti de çöküşe geçmiştir. Çünkü, asıl düşmanları bırakıp; potansiyel müttefikler veya kardeşleriyle savaşa tutuştukları için hem asıl motivasyon kaynaklarını hem de güçlerini kaybetmişlerdir.

Size bir şey söyleyim mi; bizler halen 1514 Çaldıran, 1516 Mercidabık ve 1517 Ridaniye Savaşlarının cezasını çekiyoruz. Tarihi olayları sebeb-sonuç ilişkisiyle analiz ettiğimizde bu söylediklerime hak vereceksiniz. ne olmuş oldu; Memluk ve Safevi devleti gibi iki büyük Türk devleti tarih sahnesinden silinmiş oldu... peki bu savaşları kazanmakla elimize ne geçti; tarihi iyi analiz ederlerse; hiç bir şey geçmediğini göreceklerdir. Netice de o topraklar da elimizden gitti.

O 2 türk devleti dediklerin yönünü Osmanlıya çevirmişlerdi. Doğu sınırlarımızın güvene alınması için yıkılması gerekiyordu. Yavuz Sultan Selim en doğru olanı yaptı sonrasında Viyana'ya kadar dayandık. Yıldırım beyazıd'a en büyük darbeyi Türk devleti dediklerimiz vurdu. Istanbulun fethi geçikti.  Şuan da iran devletinin yıkılması veya getirtilmesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin güçlenmesini istiyorsak önce doğu sınırlarını çözmemiz lazım. Gerekirse yeni devletler kurarak. Sınırları çizerek yapmamız lazım. Kendi Bop projemizi oluşturmanız lazım. Doğuyu çozmeden batıyla kavga edemezsin. Işte bir anda idlib gibi olaylar patlak verir. Doğudan en büyük tehdit ile karşılaşırsın sonra.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2020, 18:04:26 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 09 Mart 2020, 18:24:11 »
Ne yazık ki tarihimiz, Türk' ün Türkle mücadelesiyle doludur. Bütün Türk devletleri, Konfederasyon bayrağı altında birleşip, Büyük Türk İmparatorluğu kurabilseydi; Adriyatik' ten Çin Seddine kadar Türk İmparatorlukları devri yaşayacaktık. Ayrıca Kuzey' de Altınorda Devletinin yıkılması Türklük açısından felaket olmuştur. Nitekim tarih sahnesine Slavlar dahil olmuştur. Timur' un Anadolu seferi ise Yıldırım Beyazıt' ın suçu... Timur: Bak kafamı bozma! Otur oturduğun yerde; Çin' e sefere gideceğim, bir de seninle uğraşmak istemiyorum diyor (mealen). Nitekim belki de Çin' i zapt edecekti. Enerjisini Yıldırım Beyazıt' a harcamak zorunda kaldı. O da Yıldırım' ın suçu...

Görüldüğü üzere tarihte bir takım kırılma noktaları var. Bu hatalar yapılmamış olsaydı, belki yüzlerce yıl sürecek TÜRK ÇAĞINI yaşayacaktık. Fakat olmadı... Sonraki dönemde Osmanlının beyliği en fazla Yüz Yıl sürmüştür. Coğrafi keşiflerle birlikte Osmanlı devleti çöküşe geçti. Ayrıca Hilafetin Osmanlıya geçmesi hiç hayırlı olmamıştır. Memluklular' da kalsaydı ondan iyiydi. Türk' ün genetiğini bozmuştur. Ayrıca hiç bir faydasını da göremedik.     

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 09 Mart 2020, 20:46:47 »
Tarihten ders alacağız ama tarihte de kalmayacağız... Çağımız ilim - bilim -akıl çağı . Bugün dünyada borusu öten ülkeler bilimde ileri giden ülkelerdir... Tam bağımsız ülke olmak tek amacımız olmalı... Tam bağımsız olamayınca olanları görüyorsunuz... Sağdan soldan motor , füze dileniyoruz...
Tüm kaynaklarımızla ekonomik-askeri bağımsızlığımızı kazanmak için gayret göstermeliyiz... Bunun dışındaki her şey  “lafügüzaf”tır.

Atatürk bu ülkeyi küllerinden  , bir yıkıntıdan kurmuş , hedefi göstermiş  , bu hedefe ulaşma yollarını dağa,taşa her yere yazmıştır...

"Dünyada herşey için; medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir.
ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir."

Atam bize bu ülkeyi bize emanet edip gözlerini yummuştur...  Yukarıdaki sözden daha açık bir söz yoktur... Ya bu yolu izleriz yaşamaya devam ederiz ya da sömürge olur yok olur gideriz...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Pakistan 282 adet T-55 tankı alıyor
« Yanıtla #64 : 30 Mart 2020, 14:23:08 »
Pakistan, Sırbistan Silahlı Kuvvetleri envanterinde rezerv halde bulunan 282 adet T-55H Ana Muharebe Tankı (AMT)’nı, modernize edilmiş halde satın alacak.

Pakistan ile Sırbistan; 25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Belgrad’da gerçekleştirilen PARTNER 2019 Savunma Fuarı esnasında, Sırbistan Silahlı Kuvvetleri envanterinde rezerv halde bulunan 282 adet T-55H ana muharebe tankının, modernize edilerek Pakistan’a satışına yönelik anlaşma için mutabık kaldı. Bu kapsamda ilgili satın alım sözleşmesinin, gelecek haftalarda iki ülke arasında imzalanması planlanıyor.

Pakistan, halihazırda az sayıda T-54 ve T-55 ana muharebe tankına sahip.

https://www.savunmasanayist.com/pakistan-282-adet-t-55-tanki-aliyor/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #65 : 29 Ekim 2020, 20:14:35 »
Alıntı
A_H_M_E_T

#Pakistan, Fransa ile olan 1.5 Milyar Dolarlık Savunma Anlaşmasını iptal etti.

Tepki böyle verilir helal olsun Pakistan.

https://twitter.com/_ahmet_sever/status/1321841979144212483
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Pakistan’dan CH-4 İHA tedariki
« Yanıtla #66 : 27 Ocak 2021, 20:07:47 »
Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti’nden CH-4 tipi Orta İrtifa – Uzun Dayanım (MALE) sınıfı insansız hava aracı (İHA) tedarik etti. CH-4 İHA teslimatı, 15 Ocak’ta gerçekleştirildi.

Quwa’nın haberine göre Çin, 15 Ocak 2021 tarihinde Pakistan’a belirsiz sayıda CH-4 MALE İHA teslimatı gerçekleştirdi. Çin merkezli savunma kuruluşu Aersopace Long-March International Trade (ALIT) ise İHA’lara ek olarak Pakistan’a 21 parça ekipman tedarik etti.

Bu teslimatın, daha büyük bir satın alma işlemi öncesinde başlangıç partisi olduğu veya test amaçlı gerçekleştirildiği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Pakistan, bu satın alım ile Irak, Suudi Arabistan, BAE, Myanmar ve Ürdün gibi CH-4 operatörleri arasına katılmış oldu. Pakistan’ın CH-4A mı yoksa CH-4B mi sipariş ettiği ise henüz belirsizliğini koruyor.

CH-4 İHA, elektro-optik görüntüleme sistemi ve sentetik açıklık radara ek olarak maksimum 1300 kg’lik kalkış ağırlığına ve 345 kg faydalı yük kapasitesine sahiptir. Ayrıca 18 metre kanat açıklığı ve 8,5 metre uzunluğa sahip olan CH-4 İHA, 24+ havada kalış süresine sahiptir. İHA, füzeler ile de teçhiz edilebilmektedir.

2018’de Pakistan Havacılık Kompleksi (PAC) ve Çin’in Chengdu Uçak Sanayi Grubu, Pakistan Hava Kuvvetleri için Wing Loong II UAV (GJ-2) üreteceklerini bildirmişti. Bu İHA; gözetleme, havadan keşif ve hassas saldırı platformu olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Wing Loong II, uydudan haberleşme yeteneği ile uzun menzilde harekat yeteneğine sahiptir.

CH-4 ile karşılaştırıldığında ise Wing Loong II, 4200kg’lık daha fazla maksimum kalkış ağırlığına ve 32 saat havada kalış süresine sahiptir.

https://www.savunmasanayist.com/pakistandan-ch-4-iha-tedariki/

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 27 Ocak 2021, 23:03:13 »
pakistan yanlis tercih yapmis oldu  bu sihalar bes para edmez

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 28 Ocak 2021, 08:15:38 »
Hocam bazı silah alımları stratejik nedenlerle yapılır. Çin , Pakistan'ın ezeli düşmanı Hindistan'a karşı en büyük  destekçisi....

Ortak düşman Hindistan.Çin'in desteğini sağlamak için Pakistan bu silahları almak zorunda.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 28 Ocak 2021, 09:21:01 »
Pakistan dan hiç beklemediğim bir alım. Mis gibi Anka S, TB3 dururken ayıp etmişler. Çinden de alsın bizden de kim hangi alanda iyiyse ondan alsın.