Gönderen Konu: Ergenekon'da inanılmaz itiraf !  (Okunma sayısı 10469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ergenekon'da inanılmaz itiraf !
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2011, 11:54:53 »
Sakin beyler nabzımızı düşürelim!!

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2011, 12:16:37 »
Hala aynı tavırdasın(ız)...

Allah akıl fikir versin..

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2011, 12:27:12 »
Hala aynı tavırdasın(ız)...

Allah akıl fikir versin..
Tavır derken?
Ben kişisel olarak bir ileti yayımlamadım su olsun bu olsunda demedim.Kimin haklı yada haksız oldugunuda söylemedim.Sadece sakin olun!Herkesin kişisel yorumu farklıdır.Bunun içinde saygı duymak gerekir.Dogrulugu varsa bile.Kimse kimseyi kırmak istemez ve üzmekte istemez.
Bunun için hararetli bir tartışma yerine sakince ve kırmadan dökmeden bir tartışma.Lütfen....

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2011, 12:36:26 »
Hayır size demedim. Yanlış anladınız.. Kusura bakmayın.. Falcon..

Ben başka zati muhterem ve pek kıymetli arkadaşlar için kurdum o cümleyi..

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2011, 12:39:19 »
Hayır size demedim. Yanlış anladınız.. Kusura bakmayın.. Falcon..

Ben başka zati muhterem ve pek kıymetli arkadaşlar için kurdum o cümleyi..

Siz kusura bakmayın.Ben özür dilerim.Yanlış anlamalar oluyor böyle.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2011, 12:45:17 »
2  dış  güç  çatışır  :(  bizimkilerde  burada onlar  için birbiriyle  çatışır  :(
uğruna  birbirinizi üzdüğünüz  şahıslar  sizin  bu  savunmalarınıza  laik  değiller   ama  illede biz  onlar için  birbirimizi  üzeriz  diyorsanız  bilemem.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2011, 12:52:06 »
Ben kimseyi üzmek ya da kırmak istemem lakin, bana ve düşüncelerime sürekli bir saldırı var. Benimde bir sabrım var, Ben forumun gidişatı bozulmasın diye sesimi çıkarmıyorum, bana yapılanlara sessiz kalıyorum ki herkes kendini bir tartsın diye ama nedense kimse karşısındaki ni düşünmüyor..

Benim burada olma gayem hepimizinkiyle aynı ama nedense bazı kişiler çok saldırganca bir tavır içindeler. Ben bundan çok rahatsızım. Açıkca söylüyorum. Bu güne kadar hep sitenin iyiliği için çalıştım ve ses çıkarmadım ama bu daha da böyle devam ederse bende kendimi savunurum ve maalesef farklı yol çıkar karşımıza...

Herkes bir kendini toparlarsın bende dehilim buna. Ben kimsenin hayat tarzına ya da siyasi görüşüne saldırmıyorum, aynı şeyi diğerlerinden de bekliyorum...

Kusura bakmayın yük olmak istemezdim ama çok doluyum artık bu konuda.. kim ilgilenirse ilgilensin ama bir düzene sokun burayı..

Sygılar..

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #17 : 27 Ocak 2011, 16:46:37 »
sapka cikti kel gorundu ,egerki cok adaletlisinde polisimize yalan yere saldiri yapilinca neden yazmadin? shielt kardesim bunlarin artik soyu tukeniyor devirleri bitmek uzere asil tepkisi bunadir sayin seckin uyenin ....saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı Anti-emperyalist

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 27 Ocak 2011, 19:46:58 »
Teğmen Çelebi'nin Avukatı, Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu...

Avukat Günel, "soruşturma kapsamında ortaya çıkan ilk hukuki durumda tahliye talebinde bulanacağız" diyerek şöyle konuştu: "Dün akşam saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün sitesi olan iem.gov.tr adresinde bir basın açıklaması yer aldı. Açıklamayı üzüntüyle karşıladık. Bu açıklamada biz beklerdik ki emniyet kendi içine sızmış olan memurlarla ilgili bir idari işlem başlatacağı açıklamasında bulunsun. "Sehven" yüklemeyle ilgili hiçbir açıklama yer almamakla beraber müvekkile yapılan suçlamalar bu açıklamada devam etmektedir. Müvekkilim yargılandığı dava kovuşturma aşamasında. Emniyetin müvekkil hakkındı isnatlarda bulunması kabul edilemez. Mahkeme Süleyman Solmaz ve Kurtçe Bektaş irtibatı konusunda Çelebi'nin yaptığı açıklamalardan tatmin olmuştur. Müvekkilim, Solmaz'ın taksisinde dini konularındaki aşırı radikal tutumundan şüphelendiği Solmaz'dan bazı kitaplar almak için irtibat kurmuştur. Hiçbir irtibatları yoktur. Emniyetin yaptığı açıklamada Solmaz ve Bektaş ile irtibatlarının bulunduğu anlaşılmaktadır deniliyor. Hukuk dışı bir açıklama. Hizbut tahrir soruşturması kapsamında bu kişilerin hiçbiri tutuklu değildir. Ne Solmaz ne Bektaş tutuklu değildir. Ama müvekkilimiz 29 aydır tutukludur. Teknik bilirkişiler tarafından bu 2 dakikalık açılmanın söz konusu olduğu bildiriliyor. Biz elimizdeki tutanaklarla doğru olmadığını kanıtlıyoruz. Telefon 19 Eylül'de 2 dakikalık açılmış. Aslında bu cep telefonu mühürlü delil torbası içinde bulunması gerekirken açılıyor. Açılan bu telefon dünkü açıklamayla tescil edilmiştir". (Doğan Haber Ajansı) 27.01.2011
http://www1.haberler.com/tegmen-celebi-nin-avukati-polisler-hakkinda-suc-2497910-haberi/
Son ağaç kesildiğinde,son nehir kuruduğunda,son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı Anti-emperyalist

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2011, 19:58:59 »
(NOT:Amacım kesinlikle polise saldırı değildir.Ülkemizin refah ve mutluluğu için canla başla çalışan kahraman polislerimize saygı duyuyorum.Eğer gerçekten polisin içine sızmış kötü niyetli kişiler varsa bunlar ortaya çıkarılmalıdır.Bende sizler gibi adaletten yanayım, düşüncelerinize saygı duyuyorum.)

Bu Rapor ve Fotoğraflar İstanbul Emniyetini Zora Sokar

AVUKATLAR: TELEFON AÇILMIŞ VE YÜKLEME YAPILMIŞ

Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin avukatları, müvekkillerinin telefonuna gözaltındayken 'telefon numarası yüklendiği yönündeki iddiada bulunmuştu.

EMNİYET: DÖKÜMLERE SEHVEN EKLENMİŞ OLABİLİR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise, Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna yükleme yapılmadığını ancak Hizbü-t Tahrir terör örgüt üyeliğinden hakkında dava açılan Mahmut Oğuz Kazancı'nın telefonuna ait rehber bilgilerinin 'sehven', Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna ait 'rehber dökümlerinin' içerisine eklenmiş olabileceğini belirtti.

YEMİNLİ İKİ BİLİRKİŞİ RAPOR HAZIRLADI

Bu tartışmalar sürerken Ergenekon davasının görüldüğü 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Çelebi'nin telefonun ve bu telefonda kullanılan sim kart incelenmesi için yeminli bilirkişi görevlendirdiği ortaya çıktı. Mahkemenin talebi üzerine yeminli bilirkişiler Murat Akman ve Ramazan Akkan görevlendirdi. İki bilirkişi tarafından hazırlanan rapor, 15 Aralık 2010 tarihinde mahkemeye sunuldu.

EŞİM, KAYNANAM İSİMLİ KAYITLAR TELEFON HAFIZASINDA

Avukatların, 'Hizbü-t Tahrir terör örgüt üyeliğinden hakkında dava açılan Mahmut Oğuz Kazancı'nın telefonuna ait isimler, Çelebi'nin telefonuna yüklendi' iddiasına da raporda yanıt arandı. Avukatlar Kazancı'ya ait bazı numaraların Çelebi'ye ait telefona yüklendiğini iddia ederken Emniyet ise 'herhangi bir yükleme yapılmadığını, sadece dökümanlara sehven eklendiğini' belirtti. Ancak bilirkişi raporunda Çelebi'nin telefonunda söz konusu numaraların yer aldığı görüldü. Raporda, "Yapılan incelemede bahse konu Bacanak, Eşim, Kayınannem, Kaynana Ev, Kaynannem 2, Erkan Matbaa, Matbaa Yasin ve Milli Gazete isimli telefon kayıtlarının sadece telefon hafızasında olduğu görülmüştür. "denildi.

KAYITLARIN FOTOĞRAFLARINA YER VERİLDİ-

Bilirkişi raporunda, 'avukatların sonradan eklendiğini iddia ettiği telefon numaralarının' da telefon rehberindeki görünen halinin fotoğraflarına yer verdi. Bilirkişi raporlarında yer alan telefonun fotoğraflarında 'Bacanak, Eşim, Kaynana Ev' isimler adına yapılan kayıtlar yer aldı.

KAYITLARIN ÇOĞU 1/1/2005 TARİHLİ-

Telefon kayıtlarının bir çoğunun 1 Ocak 2005 olduğu, 09.00'dan sonra kaydedildiğinin belirtildiği raporda," Kayıt tarihinin bu şekilde olmasının sebebi olarak; Nokia marka cep telefonunun açılışlarında tarih-saat ayarlamaları için, tarih-saat ayar ekranlarının otomatik olarak 1/1/2005 ve 09.00 olarak geldiği ve kullanıcı tarafından gerekli tarih-saat ayarlamaları yapılmadan bu seçeneklerin kabul edilip cep telefonunun açılarak kullanıldığı düşünülmektedir." Denildi. Bilirkişi raporunda telefonun açıldığında 1/1/2005 ve 09.00'u gösterdiğini de fotoğraflarla destekledi (Doğan Haber Ajansı)   

http://www.sondakika.com/haber-tegmen-in-telefonu-tartismalari-2499148/

Son ağaç kesildiğinde,son nehir kuruduğunda,son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.