Gönderen Konu: WZ-10  (Okunma sayısı 8759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Çin’in ilk Z-10A birliği hazır
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2011, 10:03:27 »
57 mm relik roket ne işe yarar. zaten 70 mm bile bazen etkisiz kalıyor. Hayır bu roketlerde güdüm namına birşey olsada hedefi tam anlamıyla vursa bişey diyemem ama,57 mm lik bir roketin etki çapı düşük kalıyor diğerlerine göre..

Benim açımdan olay böyle. yani 57 mm yanlış seçim..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Çin dünyaya gözdağı verdi: WZ-10
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2012, 08:06:21 »

Çin dünyaya gözdağı verdi

Çin, yeni saldırı helikopterinin görüntülerini yayınladı.
12.11.2012 - 16:05

Devlet medyası, ülkenin güneyindeki Guangdong eyaletinin Zhuhai şehrinde yarın başlayacak havacılık fuarı öncesinde Çin'in WZ-10 saldırı helikopterinin fotoğraf ve görüntülerini yayınladı. Z-9B orta model helikopterin geliştirilmiş hali olan WZ-10'un net ağırlığı 5 bin 543 kilogram, uzunluğu 14,15 metre, yerden yüksekliği 3,84 metre, toplam genişliği ise 4,35 metre.
FUARDA SALDIRI ARAÇLARI TANITILIYOR

1996'dan beri iki yılda bir düzenlenen fuar, pazar gününe kadar devem edecek. Bu fuarda ayrıca Çin, yabancı müşterileri çekmek için geliştirdiği son model askeri savunma ve saldırı araçlarını tanıtacak. Bunların arasında kendi yapımı füze savunma sistemleri, en az kendi yapımı dokuz savaş uçağı da bulunuyor.

İşte Çin'in yeni savaş uçağı >>  http://videonuz.ensonhaber.com/izle/cin-in-yeni-saldiri-helikopteri-wz-10

ÇİN ASKERİ ALANDA GELİŞİYOR

Geçtiğimiz günlerde ilk uçak gemisini hizmete koyan Çin, bunun yanı sıra ABD'den sonra aynı teknolojiye sahip dördüncü nesil J-20'nin ikinci sürümü olan beşinci nesil J-31 hayalet uçağını denemişti. Geniş çaplı askeri donanım geliştiren Çin, ABD ve Avrupa Birliği'nin yüksek teknolojiye erişim kısıtlamasından şikâyet ediyor. ABD ve Avrupa Birliği, kanlı bastırılan 1989 Tiananmen olaylarının ardından Çin'e ileri teknoloji ambargosu uygulamaya başlamıştı.

http://www.ensonhaber.com/cin-dunyaya-gozdagi-verdi-2012-11-12.html
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2012, 14:17:56 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Yeni WZ-10 Saldırı Helikopterleri Göreve Başladılar
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2016, 17:33:46 »
Yeni WZ-10 Saldırı Helikopterleri Göreve Başladılar

Çin Savunma Bakanlığının WEB sitesine göre Çin'in ilk nesil yerli silahlı helikopteri WZ-10'un son sürümleri, ülkenin batısındaki havacılık tugaylarında görevlendirilmeye başlandı.

WZ-10; Rus Kamov Tasarım Bürosu tasarım girişi ile, Changhe Aircraft Industries Corporation tarafından inşa edilmiştir. 23 mm topu ile HJ-10 tanksavar füzeleri, 57 mm roketler ve Tianjian 90 havadan havaya füzeler de dahil olmak üzere güdümlü silah yükü bir tonun üzerindedir.

WZ-10 "Fierce Thunderbolt" ilk olarak 2003 yılında uçtu. PLA ve PLAN şu anda yaklaşık 80-100 WZ-10 helikopteri ile uçuyor.

Z-10 için gelecek yükseltmeleri; Amerikan Longbow sistemine benzer milimetrik dalga radarı, artırılmış hız ve zırh koruması, geliştirilmiş kızılötesi ve elektronik önlemler, daha güçlü WZ-16 turboşaft motorları ve helikopteri insansız olarak uçuracak sistemler olabilir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Z-10K
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2016, 18:56:53 »
Z-10K

CAIC ilk modelini Airshow China 2012'de sergilediği Z-10 saldırı helikopterinin son modeli olan Z-10K'yı da Airshow China 2016'da tanıttı.

Z-10K helikopterinin gelişimine 2011 yılında başlandı ve 2014 yılında hizmete girdi. Z-10K havadan havaya ve havadan yere füzeler taşıyabiliyor. Bunlar arasında Blue Arrow 7 ve Blue Arrow 9  havadan yere füzeleri de bulunuyor. Burnundaki 23 mm topu desteklemek için 19 tüplü roket lançerleri taşıyabilir. Bu lançerlerden BRM-1 90 mm güdümlü roketleri ateşleyebilir. Helikopter 1350 shp gücünde iki motor ile çalışıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
PLA Yeni Zırhlı Z-10 Helikopterlerine Sahip
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2018, 17:29:04 »
PLA Yeni Zırhlı Z-10 Helikopterlerine Sahip

Çinli bir askeri uzmanın devlet TV kanalına yaptığı açıklamaya göre Z-10 saldırı helikopteri artık güçlü ve hafif bir malzeme olan grafen içeren ekstra zırhla donatılmış. Geçen hafta China Central Television tarafından yayınlanan video, bir havaalanında Z-10 inişini gösterdi. Helikopterin kokpitin yanındaki tarafında ekstra zırh modülleri görülebiliyordu.

Pekin merkezli bir askeri analist olan Wei Dongxu, Çarşamba günü Global Times'a verdiği demeçte, "Z-10 da dahil olmak üzere Çinli helikopterlerin ekstra zırhı yoktu. Çünkü motorları sadece belirli bir ağırlığı kaldırabilecek kapasite. Yayınında gösterilen ekstra zırhın, güçlü ve hafif olan ve ağırlık problemini çözecek olan grafenlerden oluşması muhtemeldir" dedi.

chinanews.com, 2016'da;Pekin Havacılık Malzemeleri Enstitüsü'nün Çinli araştırmacılarının, zırh ve mermi yelekleri yapımında kullanılabilecek grafen materyalleri geliştirdiklerini bildirmişti.

Wei; grafenin çelikten yaklaşık 200 kat daha güçlü olduğunu ve sadece 0,77 gram/metre küp ağırlığında olduğunu söyledi. Z-10 gibi saldırı helikopterlerinin yer hedeflerine saldırmak için alçaktan uçtukları sırada uçaksavar sistemlerine karşı korumasız kaldıklarını belirtti. Ek zırhın, kokpit ve yakıt deposu gibi helikopterin anahtar parçalarını etkili bir şekilde doğrudan koruması nedeniyle helikopterin hayatta kalma şansını büyük ölçüde genişlettiğini söyledi.

Wei, grafen bazlı zırhın kitlesel olarak üretilmesini ve diğer uçaklarda da kullanılmasının, yüksek verimliliğini sağlayacağını maliyetleri düşüreceğini söyledi.

Çinli askeri analistler, Z-10ME helikopterinin Z-10'un geliştirilmiş bir ihraç versiyonu olduğunu belirttiler.

DefenceTurk.com