Gönderen Konu: IDEF 2011  (Okunma sayısı 148294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #180 : 18 Mayıs 2011, 10:55:43 »
O güdüm kitlerini topcu roketine takıp harcayan akıl nasıl bir yapıya sahiptir..

Ha taş atmışsın ha topcu roketi..

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #181 : 18 Mayıs 2011, 10:57:24 »
ozel kullanimlar icin ola bilir.

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #182 : 18 Mayıs 2011, 12:00:52 »
ozel kullanimlar icin ola bilir.

Özel kullanım için topcu roketimi ilk başta gelir.
Şunu anlarım bir alanda üstünlük sağlanmış ve bu araçlar yoğun kullanılıyor,etrafta da başka çare yok. o zaman elde olan bir iki tanesi besmele çekilerek yollanır hedefe. İşte o zaman çok işe yarar ama genel itibariyle benim açımdan çok geçerli bir şey değil.

Karşı değilim ama bence başka şeylere harcanmalı bu meblağlar..

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
IDEF 2011
« Yanıtla #183 : 18 Mayıs 2011, 12:15:32 »
topcu roketleri icin lazer ve gps gudumu giderek yayginlasan, afganistan ve irakta uzun suredir basariyla kullanilan cozumler. Belli bir bolgeyi, dusuk cepp ve sacilim miktariyla etkili bicimde sature etmek icin artan bicimde tercih ediliyor. Bu gudum sistemlerinin maliyetleri de oneml i olcude dusmus durumda, zaten bir bolgeyi etki altina almak icin harcanacak roketin yerine ayni etkiyi daha az sayida roketle sagalmak mumkun. Benzer ihtiyaz cirit gibi 2.75 lazer gudumlu roketlerin ortaya cikmasini saglamistir. Bilmeden konusmamak lazim, arastirmak okumak farkli cozumlere kustahca ve cahilce yaklasmamak lazim. Bbugun havan topu mermilerine bile gps gudumu takiliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #185 : 18 Mayıs 2011, 14:52:22 »
kasirga super gozukuyor sunun menzilini bi artirabilseydik 1500 falan tadindan yenmezdi

Ne yaptın sen yahu? O, o zaman topçu roketi olmaktan çıkardı herhalde. :D
Bkz balistik füzeler... :D
yanlislikla kasirga yazmisim kusura bakmayin ama dedigim gibi topcu roketlerinr gudum takilkabilir arastirmanizi tavsiye ederim aslinda orko cok guzel anlatmis soylencek fazla birseyde yok
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 14:56:00 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
IDEF 2011
« Yanıtla #186 : 18 Mayıs 2011, 15:01:06 »
kasirga super gozukuyor sunun menzilini bi artirabilseydik 1500 falan tadindan yenmezdi

Ne yaptın sen yahu? O, o zaman topçu roketi olmaktan çıkardı herhalde. :D
Bkz balistik füzeler... :D
toros dicektim kasirga yazmisim yanlislikla ama topcu roketlerinde gudum vardir arastirmanizi tavsiye ederim

;D
tamam  toros olsun  , bizim  topcu roketlerimizdeki  (roketsanın üretimi toros füzeleride dahil)   güdüm sistemi hangisi?
araştırdım bulamadım  bir kaynak  verirseniz sevinirim. 8)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #187 : 18 Mayıs 2011, 15:12:00 »
yukarida orko cok guzel sema ile anlatmis ama yinede ikna olmadiysan bulurum sana kaynak problem yok
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
IDEF 2011
« Yanıtla #188 : 18 Mayıs 2011, 19:13:35 »
YÜKSEL SAVUNMA

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #189 : 18 Mayıs 2011, 21:29:54 »
Herkese selam, bu idef tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Aselsan'ın 2010 faaliyet raporunda umtas için geliştirilen ıır seeker'ların ilk prototiplerinin teslim edildiği yazıyo ama fuarda yok. Alçak irtifa hava savunma sistemi için geliştirilen arama radarının kaç ay hatta yıl önceki aselsan dergisinde testlerinin resimleri vardı ama piyasada radar yok? hedef takip radarı da yok?
Tübitak-sage'le ilgili bisürü şey söyleniyo ama nedense hiç resim eklememişsiniz! Hani nerde atmacanın bi maketi bile yok? havadan atılan ıır güdümlü bir füzeden bahsediliyodu ama anlaşılan onunla ilgili de bişey yok! neden yok? aselsan 2009 daki idef'de bisürü prototip ve maket sergilemişti neden tübitak-sage hiçbişey sergilemiyo. birileri şunu yapıyolar bunu yapıyolar diyo ama muallakta kalıyo, doğrulanamıyo. Görende yeni bir güdüm sistemi veya patlayıcı yada silah sistemi geliştiriyolar sancak...

Sayın skywolf  acilen tübitak-sage sıtandından bolca resim ve bilgi bekliyoruz....