Gönderen Konu: IDEF 2011  (Okunma sayısı 148300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #100 : 13 Mayıs 2011, 10:36:02 »
arkadaslar bence altayin iri gorunmesi rengindende ola bilir.acik renk iri gosterir .belki tutkun bir renk olsaydiu bu kadar iri gozukmeye bilirdi.bence altayin dizayni iyi olmus.cunku diyer tanklara bakildiginda sanki agirlik merkezleri on tarafta yogunlasmis ve ya platformu merkezine dogru.altayda ise sanki biraz daha geride.boyle olmasi ozelikler daglik araziler icin iyi bir ozellik.amerikalilarin ve almanalrin duzen arazilerde ne kadar iyi olsada kendi tanklarinin daglik arazideki performansindan o kadarda hosnut olmadiklarini okumusdum bir yerlerden.altayda belki bunu hesaba katmisalar.Turkiyenin her tarafi daglik.ve bence disarida sade gorunmesi iyi tam olarak gucunu kestirmek zor oldugu icin daha korkutucu olur. ;)
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2011, 11:54:54 Gönderen: Vugar »

Çevrimdışı altor

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #101 : 13 Mayıs 2011, 12:22:40 »
 Bu olumsuz görüşlerin bir sebebinin renk olduğunu düşünüyorum. Tankın önün düz olması biraz demode eski görünmesine sebep oluyor. Ama dikkat ettim k2 ler de öyle önü düz. Her halde altsistemlerin devşirme olmasından diye düşündüm. Bir de k2 ve altayın önünde, iki farrın ortasındaki çıkıntı nedir bilen var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
IDEF 2011
« Yanıtla #102 : 13 Mayıs 2011, 13:37:36 »

Bir de k2 ve altayın önünde, iki farrın ortasındaki çıkıntı nedir bilen var mı?

Kamera olması lazım.

Çekmiş oldugun fotograflar harika gercekten Eline ve emeğine Sağlık Dİyorum sen çok yaşa ...  Haklısın Monitor İle Gercek Hiç Bİr olur mu... DoğRusu Güzel memleketimin Gurur Diyorum Hayaldi gercek oldu... Siyaseti konuşmayı sevmiyorum ama Hükümete de buradan Tşk Etmek İsterim.. Hakikaten Onlarrında Bu yonde Teşviği Az değildi  İsrailden Neredeyse Tank Alacaktılar  Ama Şukurler olsun Artık bizim var inşallah 2015 te  tamamlanmış halini göruruz.

Teşekkürler. İsrail'den tank almak istediğimizi hatırlamıyorum. Zaten tank ihalesinde bile İsrail yoktu.

Tankın rengi fuar alanının yetersiz aydınlatması ve kamera flaşları nedeniyle gerçeğinden biraz farklı görünüyor olabilir arkadaşlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #103 : 13 Mayıs 2011, 17:04:58 »
Ya arkadslar rengine büyüklügüne suna buna takilmayin, bu tank bir mock-up yani üretilecek 4 protyp ile bile alakali degil ,IDEF 2011 de dünyaya bir sunus icin acele sekilde yapildi.
yani biz yapariz mesaji verildi gerisi gelecek insaallah aceleci olmayalim  ;D yetisemiyoruz arkalarindan valla göz boncugu yokmu takalim .

Sayin Murat Bayar icin                                                                                   
ASELSAN                                                                                                     
TAI
TUSAS                                                                                                                                   
OTOKAR                                                                                                       
KALEKALIP                                                                                                   
TERSANELER                                                                                                Ve ADINI YAZAMADIKLARIM ICIN.... Bütün Mehmetcikleri, Polislerimizi hepsini Allah korusun..
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #104 : 13 Mayıs 2011, 17:28:41 »
Resimler çok güzel gururlanmamak elde değil.Savunma sanayi ile ilğilenmiyen birisi haberlerde altay'yı seyretmiş nasıl anlatıyordu sahit oldum çok sevindim.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2011, 17:50:09 Gönderen: kuduzcan »

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #105 : 13 Mayıs 2011, 21:13:13 »
Peki bu Leopard 2 modernizasyonu bizim tanklarımıza uygulanıcakmı? Uygulanıcaksa nezaman başlanacak ?

Çevrimdışı goekhan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #106 : 13 Mayıs 2011, 21:30:46 »
altay ciddiden baslangic icin super olmus su aralar projeler yagiyor temennimiz bu sekil devam etmesi
kaderle oturup zarmi sallasak

Çevrimdışı Bertazoo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #107 : 13 Mayıs 2011, 21:33:49 »
Leopard 2 NG lerde T-Zırhı kullanılmış olabilir mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
IDEF 2011
« Yanıtla #108 : 13 Mayıs 2011, 21:36:21 »
Leopard 2 NG lerde T-Zırhı kullanılmış olabilir mi?

T-Zıhı ne oluyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı goekhan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
IDEF 2011
« Yanıtla #109 : 13 Mayıs 2011, 21:38:56 »
KE, ATGM ve RPG Kompozit ve hafif alaşım içeren seramik yüzeyli zırh modülleri idi sanirim
kaderle oturup zarmi sallasak