Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 41976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #190 : 29 Mart 2024, 02:09:12 »
Siz beni anlamıyorsunuz

Çevrimdışı HKY

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #191 : 29 Mart 2024, 11:11:35 »
Putty,nin demek istediği sanırım şu.
Adam asker olmuş, general olmuş, ama teknik bilgisi zayıf. Silahlar taktikler konusunda gelişmeleri takip etmiyor. Mesela Rusya Ukrayna savaşını takip eden var mı bizim orduda ? Takip etmek derken akşam haberleri izlemekten bahsetmiyorum. Sahada silahların taktik ayrıntılı taktik kullanımdan bahsediyorum.

Çevrimdışı kojiro_hyuga

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #192 : 29 Mart 2024, 11:35:49 »
putty şunu demek istiyor;
Adam asker ama dışı asker, içi asker değil. İsteyerek olmamış, şartlar zorlamış öyle asker olmuş.Memur gibi takılıyor.
Yada burdakiler asker değil ama ruhu asker karakteri asker.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #193 : 29 Mart 2024, 12:25:31 »
O zaman ben şöyle diyeyim;

Asker olup da kendi sınıfının gerektirdiği bilgileri takip eden, veya günlük vazifelerini mesaide hakkıyla yerine getiren adam 24 saat yetmez.. başını yastığa koyar , uyur. Ertesi gün erkenden kalkar mesaisine devam eder. Daha fazlası için gece 3'lere kadar internet veya kitap başımda kalması lazım.

Öte yandan  güncel işleri takip eden kurumsal yapı içindeki şubeler vardır. Plan prensipler dairesi, kuvvet gelistirme dairesi, egitim ve doktein komutanlığı, sınıf okullarındaki çalısma grupları, özel projeler için kuvvette kurulan çalısma grupları , ülkelere ait açık kaynak takip masaları, ülkelerdeki askeri ateşelikler gibi.  Buralarda görevi bu olup anlık takip edenler ve proje üretenler mevcut. Aynı zamanda MSÜ harp okulları ve akademisindeki mecburi dönem tezleri, bitirme tezleri , arastırma konuları da var.

Vakti kalıp veya kendine aiy bir uzmanlığı olan da fikir üretip beya bilgi edindiyse bir metin halinde kapalı devre internet (karanet, deniznet , jnet vb) üzerinden bu şubelere düsen notlar yazıp yollayabiliyor.

Muhtesem işliyor demek abartılı olsa da sistem mevcut.

Ha tabi; hakkıyla gelenlerin hakkıyla yükseldigi bir ortamda.

Coğunluk tabi ki sadece kendi mesaisine odaklıdır.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #194 : 08 Nisan 2024, 16:44:20 »
Sırf koKoreç yüzğnden bile Türkiye'ye gidilir.
Yanında da ayran olacak.
Bu yemeğin hiç bir yerde eşi benzeri yoktur.

https://www.youtube.com/shorts/aG4kHAFILas

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #195 : 08 Nisan 2024, 19:14:57 »
Vay be bir Ramazan'ın sonuna da geldik

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #196 : 08 Nisan 2024, 21:34:52 »
Dana koKoreçtir İzmir'de hile olarak çok yapılıyo. O kadar koKoreci İstanbul'da yapsalar bin lira eder iki yarım ekmek. Ben yanlışlıkla bilmeden dana koKoreç yedim. Tadı kötü değildi ama yerken bir kıvam farkı hissettim çok ayıp bir şey oldu bana onu yedirmeleri o günden beri Manisa dan aşağıda koKoreç yemiyorum.

(koKoreç yazınca ortadaki k neden büyük harf oluyor)
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2024, 21:37:19 Gönderen: putty »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #197 : 08 Nisan 2024, 21:53:29 »
Dana koKoreçtir İzmir'de hile olarak çok yapılıyo. O kadar koKoreci İstanbul'da yapsalar bin lira eder iki yarım ekmek. Ben yanlışlıkla bilmeden dana koKoreç yedim. Tadı kötü değildi ama yerken bir kıvam farkı hissettim çok ayıp bir şey oldu bana onu yedirmeleri o günden beri Manisa dan aşağıda koKoreç yemiyorum.

Klavyemde Türkçe harfler yok(aslında var ama gözükmüyor). Alt-shift ile klavyenin dilini değiştirirken caps lock'u birlikte tıklamışım. Bazen harflerin yeri değişiyor, başka harfleri koyuyorum, onun için hatalı yazmışım gibi oluyor maalesef...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #198 : 09 Nisan 2024, 05:32:30 »

Klavyemde Türkçe harfler yok(aslında var ama gözükmüyor). Alt-shift ile klavyenin dilini değiştirirken caps lock'u birlikte tıklamışım. Bazen harflerin yeri değişiyor, başka harfleri koyuyorum, onun için hatalı yazmışım gibi oluyor maalesef...

Hata değil bendede aynısı oldu bir şekilde otomotik düzeltme yapıyor ondan sordum

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #199 : 10 Nisan 2024, 11:30:00 »
Herkeze iyi bayramlar