Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 38612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #50 : 15 Kasım 2019, 20:47:19 »
Yalnız seçimlerde cidden bir katakulli var. Tabi halkın ayaklanmasında ABD etkisi var ancak haksız bir ayaklanma değil
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #51 : 15 Kasım 2019, 20:54:43 »
Orada iktidara kim gelirse gelsin (abd-ab-Cin) o yerli halkin bir gelecegi yok. Egitilemiyor, kaptitalist duzene uyum saglayamiyorlar. Umarim acisiz olur! 😢
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bolivya.
« Yanıtla #52 : 15 Kasım 2019, 21:54:54 »
Alıntı
Ülkenin en büyük işçi ve memur  sendikası Ulke de anayasal düzene en geç Pazartesi donulmemesi halinde süresiz genel grev kararı aldı. Ülkenin farklı şehirlerinden yüz binlerce kişi başkent La paz'a akıyor. Darbecilerden ayrılan bazı askeri birlikler halkla beraber protestolara katılıyor.

Uruguay, Arjantin, Meksika, Venezuela, Rusya, Macaristan, Nikaragua Devletleri Sözde başkan Janine Anez'ı darbeci ilan etti. Tanimadiklarini belirtti.  Bolivya cuntasi zor durumda. Uluslararası destek talep ediyorlar. Desteklenmediklerinden dert yanıyor.  Bolivya genelkurmay başkanı sözde başkan Janine Anez'in  orduya verdigi gösterileri dagitma emrini ret etti .

youtu.be/x_YiNWTTHgs

https://mobile.twitter.com/temmuz1071
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2019, 23:21:33 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 16 Kasım 2019, 00:12:48 »
Yalnız düşünsenize Rusya'dan yardım istediklerini güney Amerika'da bir Rus üssü daha

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 16 Kasım 2019, 10:48:49 »
Yalnız düşünsenize Rusya'dan yardım istediklerini güney Amerika'da bir Rus üssü daha
Rusyada her kafasına estiğinde yurtdışında üs açacak para yokki hocam.

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 16 Kasım 2019, 19:56:25 »
Rusyada her kafasına estiğinde yurtdışında üs açacak para yokki hocam.
Öyle ancak böyle bir fırsatı kaçırıcaklarını sanmıyorum

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 17 Kasım 2019, 14:21:13 »
Alıntı

Bolivya'da darbeci yönetim, 'iç düzeni sağlama" operasyonlarına katılan silahlı kuvvetler mensuplarını cezadan muaf tutacagını acıkladı.

Halk Başkent La Paz'â giden tüm yolları kesti. Kamyomcular grevi nedeni ile kentte yiyecek ve akaryakıt sıkıntısı var.

Hong Kong Politeknik Üniversitesi öğrencileri, okulun içerisinde seri molotof üretimine geçti.

Polis, öğrencilerin karargah haline getirdiği üniversiteye operasyon başlattı. Hong Kong'da bir polis, protestocular tarafından bacağından okla vuruldu.

Fransız polisinin saldırdığı basın mensubunun son hali.

Şili'de protestocular, Polisini engellemek için lazer kullanıyor.
youtu.be/xLZ3QaVDITI
youtu.be/ZL2OJ_jR9y0

İran Haberleşme Bakanı ülkedeki internet hizmetlerinin “güvenlik nedenlerinden dolayı” 24 saatliğine kısıtlandığını açıkladı. 2 günde cok sayida banka atese verildi. İran'ın Kirmanşah şehrinde güvenlik güçleri ve protestocular arasında çıkan çatışmalarda bir polis memuru öldü.
-Al Arabiya-
youtu.be/afl3XMzFrZM
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2019, 14:59:19 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Mert'in mayın bulan drone'u dünyaya açılıyor!
« Yanıtla #57 : 18 Kasım 2019, 22:41:29 »
İKİ yıl önce terör örgütlerinin tuzakladığı patlayıcılar nedeniyle askerlerin şehit olması haberinden etkilenen Mert Delibalta (13), 1 metre yükseklikten uçarak yer altındaki mayınları lazerle tespit edebilen drone üretti. Cumhurbaşkanlığı Özel Ödülü de alan Mert'in drone'undan dördü, Vietnam'da savaş döneminden kalan mayınların tespiti için kullanılıyor.

Uluslararası Yetenekli Çocuklar Eğitim Programları (UYCEP) ve Antalya AKEV Üniversitesi işbirliğiyle, üstün yetenekli ve dahi öğrencilerin Antalya'daki kampına katılan İstanbul Alparslan Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Mert Delibalta, yer altındaki mayın ve patlayıcıları bulabilen drone ve Türkiye haritası şeklindeki prototip projelerini anlattı.

İki yıl önce terör örgütlerinin tuzakladığı patlayıcılar nedeniyle şehit düşen askerlerin haberlerini izleyen Mert Delibalta, o dönem Muş 2071 Melikşah Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisiyken, 1 metre yüksekten yer altındaki patlayıcı ve mayınları lazerle tespit edebilen drone geliştirdi. Bu projesiyle Cumhurbaşkanlığı Özel Ödülü alan Mert Delibalta'nın drone'u, Vietnam'da savaş döneminden kalan mayınların temizlenmesi için Vietnam Konsolosluğu'nun girişimiyle dört adet üretilerek bu ülkeye gönderildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ÖZEL ÖDÜLÜ ALDI

Tasarladığı drone hakkında bilgi veren Mert Delibalta, “Mantığı, yerin 1 metre üstünden yer altındaki patlayıcıları bulmasıydı. Bir gün haber izliyordum, askerlerimiz patlayıcıların tuzaklanması sonucu şehit olmuştu. Bir sonraki gün de aynı şekilde şehit oldukları haberi gördüm ve çözüm bulmak istedim. Yapılan projelere baktım, karadan robotlar var ama çok uzun süre dayanmadığını öğrendim. Ben de neden bunları havadan yapmamayım diye düşündüm. Böyle bir drone tasarladım ve Cumhurbaşkanlığı Özel Ödülü'ne layık görüldüm" dedi.

LAZERLE TESPİT EDİYOR

Drone'da lazer kullanıldığını, yerin üstündeki patlayıcıları 'görüntü işleme' diye tabir edilen şekilde bulduğunu anlatan Delibalta, "Drone üzerine görüntü işleme cihazını yerleştirdim. Bu cihaza barutun elementlerini bilgisayar ortamında java yazılımı desteğiyle kodladım. Kodlanmış görüntü işleme cihazına bağlı kamera, bu elementleri dedektör sistemi sayesinde gördüğünde hemen uyarı sinyali vermeye başlıyor. Barutun nerede olduğunu tespit ediyor. Drone 1 metre derinliğindeki barutu bulabiliyor. Barutun tiplerini tanıtmak için 1107 satır kod yazdım. Bu kodlama işlemi 3 ay sürdü. Drone yerin altındaki patlayıcıları lazerle bulabiliyor" diye konuştu.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'NDAN (Bence Vietnam savaşından kalma) KALAN MAYINLARI BULUYOR

Drone projesiyle ilgili Vietnam Konsolosluğu'nun kendisiyle iletişime geçtiğini belirten Delibalta, “Benden bilgi istediler ve Vietnam'a 4 tane drone gönderdim. Orada savaştan kalmış mayınları buluyor. Türkiye'de ise Jandarma Özel Harekat ile görüşmelerimiz oldu ve çalışmalar devam ediyor. Drone yapmaya karar verdiğimde sıfır bilgiye sahiptim. Türkiye'de drone hakkında bilgiler 2015'te çok azdı. Ben de İngilizce kaynaklardan araştırmalar yaptım. Oralarda da bir şey bulamadık. Deneme yanılma yoluyla aslında buraya kadar geldim" dedi.

TÜRKİYE HARİTALI PROTOTİP

Drone projesi dışında çalışmalar da gerçekleştiren Mert Delibalta, Türkiye haritası şeklinde bir prototip tasarladı. Prototipin üzerinde Türk bayrağı bulunuyor. 'TürkDuino UNO' olarak isimlendirdiği prototip ile istenilen her şeyin yapılabileceğini belirten Delibalta, “Mesela pinine bir tuş atıyoruz ve ışık yakabiliyoruz. İstediğimiz şekilde programlayıp örneğin 'Saat 10.00'a gelince ışığı aç' diyebiliyoruz. Bütün evlerde, iş yerlerinde otomasyon projeleri gibi her şey yapılabilir" dedi.

http://www.haber7.com/teknoloji/haber/2916772-mertin-mayin-bulan-droneu-dunyaya-aciliyor/?detay=1

Bence böyle genç beyinlerimize sahip çıkmalı ve onlara her türlü desteği vermeliyiz ki ileride Türkiye'mize daha çok faydaları dokunabilsin bu çok önemli...

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2019, 22:42:48 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 23 Kasım 2019, 03:12:36 »
Alıntı
Kolombiya Devlet Başkanı, başkent Bogota'da  sokağa çıkma yasağı ilan etti.

https://mobile.twitter.com/RT_com/status/1198019991695757313

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 23 Kasım 2019, 12:26:56 »
Amerika gene bir şeyler yapıyor.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.