Anket

TAI nin yeni bir logoya ihtiyacı varmı?

Kesinlikle logo değişmeli
11 (57.9%)
Hayır böyle kalsın, böyle iyi
7 (36.8%)
Fikrim yok (Kararsızım)
1 (5.3%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: TAI'nin logosu değiştirilmelimi? (anket)  (Okunma sayısı 20117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Eski bir fotograf.

www.tai.com.tr yazmaktan aciz olmamalısın herhalde?

Orko senden bir ricam var ankanın ilk uçuşunda yaşanan sıkıntıyla ilgili bilgin var mı?
Motoru inerken güç kaybetmiş ve burnunu sürtmüş inerken.Uğur Cebeci'nin TAİ ziyaretindeki vidyosundan duymuştum.

Dostum eyvallah ama ben bunun sebebini merak ediyorum.Neyse konudan kopmayalım.

Bizim logo Kore ve israil havacılık sanayisisin logosuna benziyor...
Kai Kore
Iai israil
Tai Türk

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TAI'nin logosu değiştirilmelimi? (anket)
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2011, 13:27:32 »
bence logo diyil logodaki ucak deyistirilmeli.f-16 yerine orda Hurkusun cizimi olmali.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2011, 13:46:46 »
bence logo diyil logodaki ucak deyistirilmeli.f-16 yerine orda Hurkusun cizimi olmali.
ANKA daha iyi olmaz mı ;)

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2011, 21:33:52 »
Logolar uzun vadeli düşünülür bu yüzden anka olmaz. İlerde ankanın daha iyisini yaparsak logoyu tekrarmı değiştireceğiz. Bakın buraya yazıyorum er yada geç tai logosunu değiştirecek.  Logoya havacılığı anımsatan birşeyler eklenmeli.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2011, 23:04:34 »
Bizde şöyle bir hastalık var tespit ettigime göre
Biz bir şeyi yapabiliyoruz hemde hakkından gelebilecek birşekilde ama pazarlayamıyoruz.Logolar veya reklamlar tasarımlar bu konuda çok önemli bir yere sahiptir.İnsanlar size bakarlar.Küçük amiane bir örnek vermek gerekirse bir işçisiniz ve bir iş için başvuruya gidiyorsunuz.Ama üstünüz çok iyi degil laf gelişi paspal bir şekildesiniz.Ama çokta iyisiniz bu işte bir numarasınız.Ama insanlar sizin bir dış görünüşünüze bakıyorlar he bu adam bu şekilde ise bu budur.Her hareketinize bakıyorlar.Biz yapıyoruz ama bir türlü satamıyoruz.Satamıyoruz derken su anlamda satıyoruz ama bir uluslararası alanda bak işte şu firmada şu dedirtebilecegimiz belki 1 yada bir kaç firmamız var.

Saygılar....

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2011, 23:53:41 »
Bizde şöyle bir hastalık var tespit ettigime göre
Biz bir şeyi yapabiliyoruz hemde hakkından gelebilecek birşekilde ama pazarlayamıyoruz.Logolar veya reklamlar tasarımlar bu konuda çok önemli bir yere sahiptir.İnsanlar size bakarlar.Küçük amiane bir örnek vermek gerekirse bir işçisiniz ve bir iş için başvuruya gidiyorsunuz.Ama üstünüz çok iyi degil laf gelişi paspal bir şekildesiniz.Ama çokta iyisiniz bu işte bir numarasınız.Ama insanlar sizin bir dış görünüşünüze bakıyorlar he bu adam bu şekilde ise bu budur.Her hareketinize bakıyorlar.Biz yapıyoruz ama bir türlü satamıyoruz.Satamıyoruz derken su anlamda satıyoruz ama bir uluslararası alanda bak işte şu firmada şu dedirtebilecegimiz belki 1 yada bir kaç firmamız var.

Saygılar....

bu dediklerinize ek olarak o işçinin şunları diyebilmesi de etkendir/kullanılmaktadır:

beni işe almazsanız fabrikanın arka bahçesinde bombalar patlar.
beni işe alırsanız dayım sizin istediğiniz yasayı meclisten geçirecek. amcam sizin davanızı sümen altı edecek.

vs...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 21 Ocak 2011, 23:57:01 »
Zaten adamın işle ilgili geçmişine, tecrübesine, yeteneklerine vs değil de görünüşüne bakarak işe alıyorlarsa orada daha fazla zaman kabetmenin anlamı yok. Tabi bir manken ajansı vs değilse. :D
Logo vs aslında önemsiz görünse de dikkat çekmek açısından önemli bence. Psikolojik olarak etkilidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Marksmann

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 05 Haziran 2011, 19:47:41 »
Bu logoların marka değeri için şirketler çok ciddi paralar harcıyor.. ve en uygun logoyu buluyor. Bence iyi bir logo ama birkaç düzenleme yapılabilirdi hani..

katılırıyorum.en basiti bir yarışma düzenleseler iyi bir kampanya yapsalar güzel şeyler cıkacaktır

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #18 : 05 Haziran 2011, 20:55:27 »
Bence TAİ logosu iyi, her logo değişimi de işe yarayacak diye bir husus yok.

Arçelik'in eski logosu güzeldi, değiştirdi şimdiki daha kötü, PEPSİ zaten logoda bir dikiş tutturamadı.

Bu tür logo değişiklikleri elinde patlayan pek çok şirket var.

Bence logonun üzerine birşey eklenmesi de çok saçma olur.

Ne yani bugün ANKA'yı eklicez, daha gelişmişini yapınca başka bişey eklicez, uzaya çıkınca roket eklicez, aya adım atınca gezegenleri eklicez, kısacası bunun sonu olmaz.

Sade iyidir iyi :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
TAI logosunu değiştirdi.
« Yanıtla #19 : 12 Temmuz 2018, 00:21:35 »
https://www.tai.com.tr/

7 yıl sonra. İlginç olmuş.