Gönderen Konu: Gölcük'te 4.3 Büyüklüğünde Deprem  (Okunma sayısı 1809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Gölcük'te 4.3 Büyüklüğünde Deprem
« : 20 Ocak 2011, 07:55:01 »
Kocaeli'nin Gölcük İlçesinde Saat 04.09'da Richter Ölçeğine Göre 4.3 Büyüklüğünde Bir Deprem Meydana Geldi.
Tüm Marmara'yı sarsan 17 Ağustos 1999 Depremi'nin de merkes üssü olan Kocaeli'nin Gölcük ilçesi sabaha karşı saat 04.09'da 4.3 şiddetinde depremle sallandı. Depremin nedeniyle Gölcük'te birçok kişi evlerinden dışarı çıktı.

Kandilli Rasathanesi'nin tesbitlerine göre merkezi Gölcük'ün Değirmendere semti olduğu belirtilen 4.3 şiddetindeki depremin yüzeye de yakın olması binaları daha fazla salladı. Aradan 11,5 yıl geçmesine rağmen 17 Ağustos 1999'da en büyük yıkımın meydana geldiği ve en çok can kaybı olan Gölcük'te, bir süre sonra bazı vatandaşlar evlerine dönerken, bazıları da korkudan evlerine giremedi. Kimisi arabasına binip şehir turu attı, kimisi ise arabasında yatmayı tercih etti. Sokakta sabahlayan vatandaşlar, bir süre evlerine girmeyi düşünmediklerini söyledi. Panik yapan bazı vatandaşlar hastanelere kaldırıldı.

Deprem Kocaeli'nin tamamnında ve Yalova'da da hissedildiği bidirildi.

DHA

O sıra uyanmıştım hissettim.Bi an 17 agustos 1999 geldi.Bu kesin artçı deprem gelicek galiba büyük sabaha kadar uyumadım.