Gönderen Konu: Pakistan'da 7.4 Şiddetinde Deprem  (Okunma sayısı 2138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Pakistan'da 7.4 Şiddetinde Deprem
« : 19 Ocak 2011, 00:04:20 »
Pakistan'ın Güney Batı Sınırında 7.4 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi.
Pakistan'ın Güney Batı sınırında 7.4 şiddetinde deprem meydana geldi. Yerel saat ile gece 01:58 sularında merkez üssü Afganistan İran sınırı yakınlarında meydana gelen deprem Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den de hissedildi.

Amerikan Jeoolojik Araştırmalar Merkezine göre merkezi Batı Pakistan'daki Dalbandian şehrine 55 kilometre mesafe olan deprem başta Pakistan olmak üzere İran'ın Zahidan şehri ve Hindistan'ın kuzeyinde de şiddetle hissedildi.

2005 yılında Keşmir'de meydana gelen depremde 73 bin kişi yaşamını yitirmişti.
Cihan Haber Ajansı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2011, 00:08:38 »
Deprem uzmanları senelerce o kadar açıkladılar televizyonlarda depremin şiddetiyle büyüklüğü farklı şeylerdir, büyüklük Richter ölçeğiyle tarif edilir, şiddeti ise yeryüzüne olan etkisidir diye. Ama bizim habercilerdeki beyin bir mercimekten daha küçük hacme sahip olmalı ki her konuda olduğu gibi bu konuda da kafaları basmıyor.

Pakistanlı Kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Umarım can kaybı yaşanmamıştır. Depremin büyüklüğünü göz önüne alırsak bu konuda pek umudum olmasa da yine de geçmiş olsun.  :(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2011, 00:14:40 »
Deprem uzmanları senelerce o kadar açıkladılar televizyonlarda depremin şiddetiyle büyüklüğü farklı şeylerdir, büyüklük Richter ölçeğiyle tarif edilir, şiddeti ise yeryüzüne olan etkisidir diye. Ama bizim habercilerdeki beyin bir mercimekten daha küçük hacme sahip olmalı ki her konuda olduğu gibi bu konuda da kafaları basmıyor.

Türk İnsansız Hava Aracına =Türk Heronu diyen adamdan ne beklenirki Anka Türk Heronu :) :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2011, 07:50:08 »
Deprem  Belucistan yakınlarında olmuş.Galiba can kaybı fazla yok

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2011, 10:26:27 »
Pakistan'ın başı bir türlü doğal afetlerden kurtulmuyor. Ülke ekonomisinin tamamını felaketlere ayırsa ancak yeterli gelir. Geçmiş olsun Pakistan'lı dostlarımıza, biz yine elimizden gelen yardımı yaparız.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk