Gönderen Konu: Dünyanın ilk denizaltılı katamaranı  (Okunma sayısı 3162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Dünyanın ilk denizaltılı katamaranı
« : 19 Ocak 2011, 00:15:22 »

* yeni haber
    * İHA
    * Giriş Saati : 18.01.2011 17:46
      Güncelleme : 18.01.2011 18:42

Dünyanın ilk denizaltılı katamaranı Antalya Brilliant Boats Şirketi tarafından yapılacak.

Antalya Serbest Bölgesi'nde faaliyet gösteren Brilliant Boats Şirketi, dünyanın ilk denizaltılı katamaranı yapmak için çalışmalarını tamamladı. Bilgisayar üzerinde projeleri tamamlanan denizaltılı katamaranın yapımı yaklaşık 1 hafta sonra hangarda başlayacak. Adı açıklanmayan Avusturyalı ünlü işadamının iki adet katamaran için 10 milyon Euro vereceği belirtildi.

Çizgi film karakteri 'Thunderbird-2' ismi verilen katamaranların her birinin yaklaşık 2 milyon 300 bin Euro'ya malolacağı belirtildi. Brilliant Boats Şirketinin üst yöneticisi (CEO) Michael David Schutte, müşterinin hayal ettiği her şeyi tek bir katamaranda birleştirdiklerini belirtti. Katamaranın arka kısmında bulunan 3 yolcu kapasiteli Triton 3000 denizaltısının bin metre derinliğe inebilecek kapasitede olacağını anlatan Schutt, şöyle konuştu: "Denizaltılar Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılacak. Bu denizaltılar şahsa ait dünyanın en iyi denizaltılarından olacak. Yapımına 1 hafta içinde başlanacak. Yaklaşık 10 milyon Euro bir değer biçildi. Dünyada ilk kez uygulanan bir katamaran."

YOK YOK

Biri Güney Yarım Küre'de diğeri Kuzey Yarım Küre'de bulunacak katamaranın baş tarafında, geniş bir güneşlenme alanı, barbekü ve bar alanı, içeriye doğru gidildiğinde oturma alanı, ana güvertede yaşam alanı, tam donanımlı bir mutfak, çalışma odası, genel WC, kaptan köşkü alanı bulunuyor. Kıç güvertede 3 yolcu kapasiteli ve bin metreye inebilen Triton 1000 deniz altı mevcut. Denizaltının iniş ve çıkışı için özel tasarım 12 ton hidrolik platform kullanılmakta. Alt güvertede 1 adet Owner's suit (1 adet çift kişilik yatak, banyo ve WC) ve 1 adet çift kişilik kabin (2 adet tek kişilik yatak, WC ve banyo) bulunuyor. Alüminyum gövde malzemeli katamaranın yakıt kapasitesi 7 bin litre, boyu 20 metre, eni 9 metre ve ağırlığı 54 tonu bulacak.
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2011, 00:16:21 »
slm bunun ne oldugunu bilen var mi acaba ? ben bisi anlayamadim nedir ve ne ise yarar?
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2011, 10:25:58 »
Zenginlerin Gününü gün etmek ve işi daha da abartıp mini denizaltıyla dalış yapmasını sağlayan bir katamaran..

Şunu belirteyim yanılmıyorsam italyan bir sismik araştırma gemisi vardı Adını şimdi çıkartamıyorum ama gemi Hem katamaran hem de denizaltısı bulunan bir yüzen bilim üssü gibi birşeydi. Hatta dünyada deniz üzerinde stabil kalabilen birkaç gemiden biriydi. Discovery channelin eski reklamlarından bula bilirsiniz tanıtımını..

Ayrıca ne olmuş bi katamarana denizaltı eklediler diye.. Çok mu uçuk birşey..alt tarafı katamaran yahu..

Günümüzde çoğu araştırma gemileri denizaltı entegreli olarak araştırma yapıyor..bunda şaşıracak olay ne anlamadım..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2011, 11:10:43 »
kullanılma  amacına  bakıyorum  ve  ineceği derinliğe  bakıyorum  bir  türlü mantığım  almıyor
neden 1000 metre  derinliğe  inebilecek  kadar  dayanıklı  bir  denizaltı  yapma  gereksinimi  duydularki?  ne  yapacaklar  okyanusun  ortasında  1000  metre  derinlikte  turistik gezi  düzenleyecek  değiller ,  bence  bu  zımbırtıların  yapılış amacı  sivil  amaç için  değil.
1000 metre derinlikte ki  basıncı  düşünemiyorum    bizim  denizaltılarımız  1000 metre  derinlikteki basınca  dayanabilirmi?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2011, 14:35:45 »
yaw zenginler böyle işte.para çok olunca 1000 metreye'de inerler,milyonlarca dolar verip uzayada çıkarlar.onların dünyasıda apayrı. ;)fazla para insanı şaşırtıp uzaya çıkartıyor. ;D
ha, birde anladığım kadarıyla 1000 metre derinliğe arka tarafındaki küçük bir denizaltı iniyor.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2011, 14:53:19 »
kullanılma  amacına  bakıyorum  ve  ineceği derinliğe  bakıyorum  bir  türlü mantığım  almıyor
neden 1000 metre  derinliğe  inebilecek  kadar  dayanıklı  bir  denizaltı  yapma  gereksinimi  duydularki?  ne  yapacaklar  okyanusun  ortasında  1000  metre  derinlikte  turistik gezi  düzenleyecek  değiller ,  bence  bu  zımbırtıların  yapılış amacı  sivil  amaç için  değil.
1000 metre derinlikte ki  basıncı  düşünemiyorum    bizim  denizaltılarımız  1000 metre  derinlikteki basınca  dayanabilirmi?

Muhtemelen 1 adet 0'ı fazladan koydular,haberin yazarının gönlünden kopmuştur.Zaten benim de haberi okuyanların da birşey bildiğimiz yok bir 0 fazladan koysak ne çıkar demiştir içinden...