Gönderen Konu: TAI´dan Mosquito Savaşçısı  (Okunma sayısı 34416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
TAI´dan Mosquito Savaşçısı
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2011, 14:45:30 »
arkadaşlar  belki  kızacaksınız  ama ben bu  helikopterin  terörle  mücadele  alanında  kullanılacağını  pek  sanmıyorum
helikopterin  cıkabileceği irtifayı  düşününce  ve  bizim  doğu  bölgesinin  yüksekliğini (rakımını)   düşününce  bu helikopterin  o bölgede  işe  yarayacağında ciddi endişelerim var  kaldıki kobralar  bile  bu  irtifa konusunda ciddi sıkıntı çektiği için  süper kobralara  yerini bıraktı ,
bence  bu ihayı  deniz kuvvetleri için  düşünüyor  olabilirler  diyecem  ama  o zamanda cirit  takmanın bir  mantığı olmaz ,  belkide sadece  ar-ge  amaçlı  üretilmiş  bir  araçtır.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2011, 15:00:10 »
İnternetim kopmasaydı aynı cümleleri bende kuracaktım. Enes kardeşim benden çok yaşayacaksın vallaha :D

Bende bu sistemin daha çok denize uygun olacağını düşünenlerdenim. Cirit bence bir hayal noktası olarak konulmuş makineye. yani denmek isteniyor ki. Biz bu silahıda kullanırız bundan daha iyilerinide koyarız. Bu alt yapı var ve gerekli olan bütün mühimmatı koyarız denmek isteniyor bence.. Çünkü bunu yapan adam işin ne boyuta yükseleceğini bilmek zorunda ve bunuda bütün dünyaya ispatlamak zorunda. İşte bu noktada da ortaya cirit çıkıyor ve yeterlilik konusunda bize bir fikir veriyor.. Sadece cirit olarak göremeyin, ben bu tür makinelerde hep Büyük radar taşıma ya da küçük boyutlu bir torpido kullanılmasını düşünmüşümdür.  Mesela Bir MK-42 Torpidosunu Ana gemiden en az 50-75 km arası bir uzaklığa taşıyıp denizaltılara karşı kullanmasını ben şahsen bu tip makinelerden beklerim..

Şüphesiz benim güşündüğümü bunu yapan insanlar hayli hayli düşünmüştür. Benim de demek istediğim işte bu. Hayal gücünüze kalmış herşey..

Ben TAİ yi tebrik ediyorum ve biliyorum ki bu makinelerin devamı gelecek hemde yakın bir zamanda..

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2011, 15:03:33 »
20 mm gatling topu 6-8 cirit taşıyan insansız helikopter çok iş görür.

Acaba bu heliye mini stamp monte edilebilir mi?Sevgili Orko_8 mini stampın ağırlığı hakkında bilgin var mı?

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2011, 15:04:47 »
20 mm gatling topu 6-8 cirit taşıyan insansız helikopter çok iş görür.

Acaba bu heliye mini stamp monte edilebilir mi?Sevgili Orko_8 mini stampın ağırlığı hakkında bilgin var mı?

20 mm gatlingin yaptıı geri tepmeden helikopter savrulur.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2011, 15:06:24 »
Misal örnek olarak..  

QH-50C

Bu arada yukarıda MK-42 yazmışım. Onu düzeltip MK-44 yapıyorum :D

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2011, 15:07:34 »
Gatling toplu helo bu helodan büyük olacak 2. aşama olarak düşünüyorum.Hatta umtas bile entegre edilebilir 2. aşama heloya tabiki daha güçlü motor ve daha büyük gövde gerekir.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2011, 15:19:23 »
Bakın kısa zamanda şöyle birşey yaptım kafada fikir oluşturması açısından...

Resme fazla takılmayın. Kısa zamanda bu kadar oluyor.. Hadiseyi kafanızda canlanrıması için yaptım.

İşte benim kafamdaki kullanım şekli bu tip görevler için uygun olur makine..

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2011, 15:20:50 »
Bu platformun en önemli iki işlevi, gemilerden atılan füzelerin güdümlenmesi ve denizlerde sürpriz saldırı silahı olarak kullanılması olabilir.

Gemilerden atılan füzeler, elektro-manyetik görüş alanı dışında füzenin güdümlenebilmesi mümkün olamadığından, ortaya çıkan menzil sorununa çözüm olabilirler. Örneğin, bir hava ya da kara radarından gelen hedef bilgisi, henüz görüş alanı dışındayken bile, atılan füzenin 150-250 mt yükseklikteki bir sivrisinek tarafından güdümlenmesi/yönlendirilmesi ile 50-60 km. daha uzun menzil kazanması mümkün olabilir.

Ayrıca, alt bölümüne bir deniz kızağı ve sonar monte edilmiş birçok sivrisinek, gemiden (YTKB veya SGK botu) havalanarak, kilometrelerce uzaklıkta suya iner ve sonarı ile denizaltı arayabilir.

Daha da ileri gidersek, kızak ve Cirit monteli bir sivrisinek Ege Denizinde suya inerek pusuda bekler ve adalar arasından ortaya çıkan bir hedef gemiye havalanıp cirit atarak geri dönebilir.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 17 Ocak 2011, 15:25:44 »
Kuyrukta Kara kuvvetleri yazıyor gibi.Bu prototip kara kuvvetleri için olsa gerek.Aciliyete bakarsak antiterör görevleri için tasarlandığını düşünüyorum.

------
Torpidolu versiyon 3. aşama falan olabilir torpido çok ağır bir sistem çünkü ayrıca sonarda lazım heloya. 5-6 tonluk bir helo gerekebilir bu iş için.

------
Ciritin savaş gemilerine ne kadar hasar vereceği soru işareti sahil güvenlik botu dışındaki hedeflere karşı etkisiz kalır.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #19 : 17 Ocak 2011, 15:40:56 »
Bakın kısa zamanda şöyle birşey yaptım kafada fikir oluşturması açısından...

Resme fazla takılmayın. Kısa zamanda bu kadar oluyor.. Hadiseyi kafanızda canlanrıması için yaptım.

İşte benim kafamdaki kullanım şekli bu tip görevler için uygun olur makine..

Ya kusura bakma ama bunu demessem içimde kalır :

Adam paint terk beyler :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)