Gönderen Konu: Tayland'da eski tanklar denizin dibine gidiyor  (Okunma sayısı 5619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Tayland'da eski tanklar denizin dibine gidiyor
« : 09 Ağustos 2010, 15:36:14 »

hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER    9 Ağustos 2010
Tayland'da hükümet eski tank ve kamyonları denize atıyor. Amaç ise deniz canlılarının yaşamlarını devam ettirebilmeleri için onlara daha uygun bir ortam sağlamak.

Tayland'da ülkenin güneyindeki Narathiwat şehri açıklarında hurdaya çıkmış 25 tank ve çok sayıda kamyon vinçlerle denize atıldı.

Hükümet, Tayland Körfezi'ne bırakılan tank ve kamyonlar sayesinde başta mercanlar olmak üzere deniz canlıları için yapay resif oluşturmayı planlıyor. Yetkililer, bu sayede yaratılacak suni yaşam alanlarıyla sahillerdeki canlı sayısını artırmayı amaçlıyor.

Denize atılmak üzere başkent Bangkok'tan getirilen T69-2 model tankların 1987 yılında Çin'den satın alındığı bildirildi. Tayland ordusunun T69-2 model tanklarla sık sık sorun yaşadığına dikkat çekildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15516660.asp?gid=373
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2010, 20:07:19 »
Hep ayni yalan baliklar icin ucak batirirlar tank atarlar denize  ??? ama isin gercegi turizm
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2010, 20:40:59 »
Hep ayni yalan baliklar icin ucak batirirlar tank atarlar denize  ??? ama isin gercegi turizm

Nasıl yani?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Tayland'da eski tanklar denizin dibine gidiyor
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2010, 09:37:43 »
Millet batıklara dalıyor. Scuba Diving yani. Çok para getiriyor bu işler..