Gönderen Konu: Genel kurmay Basın Açıklaması 13.01.2011  (Okunma sayısı 2600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Genel kurmay Basın Açıklaması 13.01.2011
« : 14 Ocak 2011, 15:56:46 »
TARIH   : 13 Ocak 2011

SAAT    : 19:25

NO        : BA - 02 / 11

1.   Umman’ın 200 deniz mili açığında seyretmekte olan Danimarka bandıralı LEOPARD isimli bir yük gemisi, deniz haydutlarının saldırısına uğradığını belirterek dün gece telsizle yardım çağrısında bulunmuş, müteakiben gemi ile irtibat kesilmiştir.     

2.   Çağrıyı alan bölgedeki NATO Daimi Deniz Görev Grup Komutanlığı (SNMG-2/CTF-508), yardım isteyen gemiye diğer gemilere göre daha yakın durumdaki Türk Deniz Kuvvetlerine ait TCG GAZİANTEP gemisine, çağrıyı yapan gemiye yardıma gitmesi görevini vermiştir.

3.   Bugün öğle saatlerinde yardım isteyen geminin bulunduğu mevkiye ulaşan TCG GAZİANTEP, denizden ve havadan keşif yapmış, geminin motorlarının susmuş olduğu ve gemide herhangi bir insan hareketinin (ne deniz haydutu, ne de mürettebat) olmadığı görülmüştür.

4.   Gemiye çıkmak için izin isteyen TCG GAZİANTEP Komutanına izin, Türkiye saatiyle 16.00’da (yerel saatle 18.00) verilmiştir.

5.   Gece karanlık şartlarında gemiye çıkan Türk Deniz Komandoları, gemide arama ve kontrollere devam etmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İşte komandolarımıza verilen eğitimlerin meyvesi..Tatbikat vari olmuş bu olay.. :P

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Genel kurmay Basın Açıklaması 13.01.2011
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2011, 16:23:55 »
Yahu bu adamlar madem fidye isteyecek neden sadece adamları kaçırsınlar ki? gemi daha fazla para ediyor?

Nedir bu şimdi amerikan filmi mi?