Gönderen Konu: Milli Modern Makinalı Tüfek Projesi  (Okunma sayısı 86059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Milli Modern Makinalı Tüfek Projesi
« Yanıtla #50 : 17 Ocak 2011, 21:08:14 »
imza törenindeki ön tarafta duran makinalı silahların insansız araçlara takılabileceğini düşünüyorum. durduk yerede kimse o silahları getirip oraya koymaz...

Eğer bu resimdekilerden bahsediyorsanız bunların hiçbir şekilde kullanılmasını hayal dahi etmeyin. Sadece müzelerde görebilirsiniz.
1. Dünya savaşı ve sonrasındaki savaşlarda kullanılan "Mitralyöz" olarak adlandırılan makineli tüfeklerdir. İlk makineli tüfeklerden oldukları için törene getirilmişler.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #51 : 17 Ocak 2011, 21:34:22 »
el atmışken böyle birşey yapsınlar.

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #52 : 18 Ocak 2011, 01:02:07 »
makinalı tüfeklerin yerine %100 kendi tasarımları mehmetçik-1 neden koymamışlar ? Demekki gelen eleştiriler onlarada etki etmiş anlamışlar kendilerinin tasarlamadıklarını.
Benim merak ettiğim konu kalekalıp projeye dahil miydi ismi hiç geçmiyo ? Onlar el atmazsa bişey çıkaramıycakları gibi geliyo bana mke.resimlerdeki tüfek üstünde çalışıyolarsa kötü olur,daha modern görünümü olsa daha ses getirir bence.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #53 : 18 Ocak 2011, 01:14:15 »

Bununla ne vuracaksınız?

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #54 : 18 Ocak 2011, 17:03:47 »

Bununla ne vuracaksınız?

Kuş vuracam diyeceğim de fenerli arkadaşlar gücenecek... .neyse kuşta vurmuyalım şaka biyana

resimdeki silahın 5.56 mm hafif ve sarsıntısız olanını yaparsak.  insansız araçlara takılabilir. tainin sivrisinek araçının gelişmişlerine takarız. kullanım alanlarını okadar çok ki hangisini sayayım. Aklıma gelen bir kaç tannesini yazayım. Şehir savaşlarından tut snır karakollarımızı korumamaya + askeri konvoylara eşlik etmeye kadar bir çok alanda kullanılabilinir.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #55 : 18 Ocak 2011, 17:15:24 »
Soruyu bu yüzden sordum bu silah tek er tarafından siper almışken kullanılamaz.Ayakta etkilidir antiterör tecrübemize görede çatışma anında ayakta durursan 1 dakika içinde ölürsün.

Silah optik sensör ilavesiyle cobralarda,zptlerde,zmalarda,ihalarda kullanılabilir.

Ama 5.56 sı ihalarda sıkıntı yaratır menzil problemi kara araçlarında sıkıntı yaratmaz.

Hatta sabit olarak karakol savunmasında da etkili olur.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #56 : 18 Ocak 2011, 17:30:24 »
ben insansız araçlar için kullanılabileceğini kasıt etmiştim. şehir çatışmalarında menzil sorun olmaz. her türlü insansız araca takılır.
Peki bir soruda ben sorayım herkes silahların menzilini ve etkisini artırırken  biz durduk yere neden 5.56 mm makinalı tüfek yapıyoruz. Geleçekte çelik yeleklersiz ordu kalmayacağına göre 5.56 mm neden?

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #57 : 18 Ocak 2011, 17:49:05 »
Daha önce açıklamıştım 5.56 projeler rafa kalktı 7.62 ye geri dönüş makineli ve piyade tüfekleri bu yüzden gecikiyor kalibre değişti...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #58 : 26 Ocak 2011, 11:22:48 »
MİLLİ MODERN MAKİNALI TÜFEK PROJESİ İMZALANDI

Milli Makinalı Tüfek yapım projesi, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile MKE Kurumu arasında 14 Ocak 2011’de imzalandı.

İmza Törenine, Milli Savunma Bakanı Sayın M.Vecdi GÖNÜL, Milletvekilleri, Gn.Kur.Başkanlığı, K.K.Komutanlığı, Dz.K.Komutanlığı, Hv.K.Komutanlığı ve J.Gn.Komutanlığı’ndan ilgili Generaller, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Sektörden üst seviyede çok miktarda personel ve basın mensupları katıldı.

Proje kapsamında;
          Türk Silahlı Kuvvetlerinin taktik ve teknik istek özelliklerini taşıyan, muharebe ortamında, gece ve gündüz her türlü arazi ve hava şartlarında kullanılabilecek Milli Modern Makinalı Tüfeğin tamamen milli imkanlar kullanılarak tasarlanıp üretilmesi, MKE Kurumu tarafından yapılacaktır.

Proje kapsamında ülkemizdeki ARGE kuruluşları ile üniversitelerle işbirliği yapılacak, ayrıca özel sektörden de pek çok sayıda üretici alt yüklenici olarak görev alacaktır.

Projenin tamamlanmasıyla, Cumhuriyet tarihinde ilk defa Türkiye’nin öz kaynakları kullanılarak Milli Makinalı Tüfek üretilecek, Savunma Sanayii'nde tasarımdan, üretime dışa bağımlılığı azaltma yönüyle çok önemli bir adım daha atılmış olacaktır.

Proje, sadece Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacını karşılamakla kalmayacak, önemli ölçüde ihracat imkanı da sağlayacaktır

Kaynak: http://www.mkek.gov.tr/foHaberler.aspx?iKodHaber=146

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #59 : 26 Ocak 2011, 11:28:26 »
Alıntı
shielt

kaydedip yakınlaştırdım resmen biksi resmi var orada. Sadece dipcik değişik o kadar.  Bize pkm yapacaklar sanırım.
Hayal kırıklığı..

Ben demedimmi size PKM benzeri bir silah çıkacak ortaya diye... O kadar bekle , sabırsızlan ama mke yine mke..Yazıklar olsun.. >:( Başka da birşey demiyorum..

Oradaki mühendislerin (!) topunu ........ kovacaksın. Bana tutup biksi yi yeni silah olarak kakalamaya kalkan bir zihniyetin içine tüküreyim.. >:(