Gönderen Konu: T-84 Oplot  (Okunma sayısı 40273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Azerbaycan Oplot-M tankıyla ilgileniyor
« Yanıtla #40 : 11 Ocak 2011, 10:59:53 »
Bencede Altayın birim maliyeti 10 milyon dolar civarında olabilir. Sadece prototipleri yapabilmek için 500 milyon dolar ayrıldığını düşünürsek...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 11 Ocak 2011, 11:12:32 »
Oplot-M tankini niye kucumsediginizi anlamadim.

Leo2A4 seviyesindemi?  ::)

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 11:16:35 Gönderen: ASQ-1918 »

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #42 : 11 Ocak 2011, 11:13:44 »
Altay 10 milyon dolar olamaz . Altay ortaya çıktığında taş çatlasa leopard 2a6dan burun farkıyla önde olacak. Leopard 2a6 ne kadar 5-6 milyon dolar. Altayın 10 milyon dolar olması imkansız. Gerçi bizim için bir sorun olmaz parayı bir cebimizden alıp diğerine koyacağımızdan ötürü ama dış satışta sorun teşkil edebilirki zaten benim görüşüm altay 10 milyon dolar olmaz.
Oplot-M tankini niye kucumsedigini anlamadim.

Leo2A4 seviyesindemi?  ::)

Oplot-M Leo2A4u yer bitirir.

Oplot-m'inizle çok leopard 2a4 ile kapıştınız galiba. :D Hay allahım.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 11 Ocak 2011, 11:16:06 »
Oplot-M tankini Leo2A4le karsilastiracaksiniz diyecek birsey yok zaten.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #44 : 11 Ocak 2011, 11:20:41 »
Gerçi bizim için bir sorun olmaz parayı bir cebimizden alıp diğerine koyacağımızdan ötürü

Bu kısmı bir daha düşün.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #45 : 11 Ocak 2011, 11:23:29 »
Altayda maliyeti arttırabilecek tek etmen arge maliyeti bu da seri üretim ve olası ihracatlarla minimize edilir.

Şöyleki argeye 500 milyon dolar verdik.Bir tankın maliyeti(üretim kaynaklı maliyet)5 milyon dolar olsun.250 tank üretilecek ilk etapta 500 bölü 250 den 2 milyon dolar ilave maliyet tank başı.Ama 250 de dışarıya satarsak maliyet 1 milyon dolar daha düşecektir bunu gibi...

Ayrıca kendi kendimizden fahiş kar alamayacağımıza göre dışarı satış dahi yapmasak altayın max. maliyeti 6-7 milyon dolar...En pahalı tank merkava onun bile 4.5-5 milyon dolar bir fiyatı var.

Bizim tank taş çatlasa 5 eder.2 milyonda arge maliyeti birim başına düşen en tuzlu rakam 7 milyon dolar...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #46 : 11 Ocak 2011, 11:25:26 »
pardon  leopart2a6 nın fiyatına 6 milyon dolarmı dediniz? en son alım yapan ülke  sanırım  yunanistandı  170 tank için 1.7 milyar dolar ödedi  ekipmanlar dahil değildir  bu rakama.
leopart2a4 lerin modernize olmuş durumu ile oplot-m  tankının arasında bir  fark olduğunu sanmıyorum , yaş olarak leopart2a4 biraz daha yaşlı olması  dışında oplot tan geri kalır hiçbir yanının olduğunu  düşünmüyorum
eğer oplotun  fiyatı  4 milyon dolarsa  azerilerin akıllıca silah alımları konusunda söylediklerimi geri alıyorum , madem  2. el tank alacaklar  ozaman gitsinler  çok daha ekonomik  olan leopart 2a4 lerden alsınlar.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #47 : 11 Ocak 2011, 11:29:36 »
Gerçi bizim için bir sorun olmaz parayı bir cebimizden alıp diğerine koyacağımızdan ötürü

Bu kısmı bir daha düşün.

Motor ve bazı küçük aksamlar dışarıdan alımlar dışında ne olabilirki.Zaten Tei milli güç paketi projesini yapıp motoru ürettiğinde motoruda halletmiş olacagız.
pardon  leopart2a6 nın fiyatına 6 milyon dolarmı dediniz? en son alım yapan ülke  sanırım  yunanistandı  170 tank için 1.7 milyar dolar ödedi  ekipmanlar dahil değildir  bu rakama.
leopart2a4 lerin modernize olmuş durumu ile oplot-m  tankının arasında bir  fark olduğunu sanmıyorum , yaş olarak leopart2a4 biraz daha yaşlı olması  dışında oplot tan geri kalır hiçbir yanının olduğunu  düşünmüyorum
eğer oplotun  fiyatı  4 milyon dolarsa  azerilerin akıllıca silah alımları konusunda söylediklerimi geri alıyorum , madem  2. el tank alacaklar  ozaman gitsinler  çok daha ekonomik  olan leopart 2a4 lerden alsınlar.

O fiyata aksam ekipman ve para geç ödendiğinden ötürü bir takım faiz ve ceza ücretleride dahildir bunu waffda yunanlılar söyledi.

Ayrıca bizim leopard 2a4 NG ile veya Şilinin Leopard 2a4 Evolution larıyla oplot-mleri bir tutanlara afedersiniz ama neyse gülerim.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 11 Ocak 2011, 11:30:56 »
1.7 milyar doların içinde eğitim,yedek parça gibi giderlerde var.Bir savaş aracının maliyeti x ise onun ömür boyu idamesi 2x lik ek maliyet getirir.

----
En pahalı tank merkava mark 4 ve fiyatı dahada artacak.Üstüne trophy denen aktif koruma sistemi takılıyor.1 milyon dolar civarı fiyatı var...
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 11:33:25 Gönderen: _darkraven_ »

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #49 : 11 Ocak 2011, 11:54:26 »
1.7 milyar doların içinde eğitim,yedek parça gibi giderlerde var.Bir savaş aracının maliyeti x ise onun ömür boyu idamesi 2x lik ek maliyet getirir.

----
En pahalı tank merkava mark 4 ve fiyatı dahada artacak.Üstüne trophy denen aktif koruma sistemi takılıyor.1 milyon dolar civarı fiyatı var...

Trophyninmi fiyatı 1 milyon dolar.