Gönderen Konu: T-84 Oplot  (Okunma sayısı 40338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Azerbaycan Oplot-M tankıyla ilgileniyor
« Yanıtla #30 : 10 Ocak 2011, 23:52:30 »
su ve mig konusuna geldikde ise bu konuda fazla sansimiz ve seceneyimiz yoktu.bir sure idare ede bileceyimiz ucaklara ihtiyacimiz vardi ve en kolay secim onlardi.
birde tekrarliyorum.Azerbaycanin aldigi cogu silah Ukrayna yapimi Rusya diyil.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 11 Ocak 2011, 00:01:08 »
Sonuç aceleci davranmaya gerek yok.Mi serisi heli yedek parçasından Tsk nın yediği kazıktan sorna gardaş rus eskilerinden kurtulmalı peyderper.

T 129,Altay,umtas,omtas,kasırga roket sistemi,hava savunma radarı vs...

Gardaş sınırsız destek alabileceği,ambargo yeme tehtidinin sıfır olduğu,yedek parça ve bakımını kolayca düşük ücretle yapacağı silah sistemlerine yönelsin.

Reel politik bu 5 sene önce can ciğer olduğumuz israille ne hale geldik heron kazığını yedik...

Gardaş ders çıkarsın yaş tahtaya basmasın...Yarın rusların ne yapacağı belli olmaz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #32 : 11 Ocak 2011, 00:03:09 »
Teşekkürler _darkraven_, bu aralar epey bilgi sahibi olduk sayende. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 11 Ocak 2011, 00:05:56 »
Rica ederim; biz de çok şey öğreniyoruz forum üyesi dostlarımızdan.  8)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 11 Ocak 2011, 00:11:48 »
Sonuç aceleci davranmaya gerek yok.Mi serisi heli yedek parçasından Tsk nın yediği kazıktan sorna gardaş Rus eskilerinden kurtulmalı peyderper.

T 129,Altay,umtas,omtas,kasırga roket sistemi,hava savunma radarı vs...

Gardaş sınırsız destek alabileceği,ambargo yeme tehtidinin sıfır olduğu,yedek parça ve bakımını kolayca düşük ücretle yapacağı silah sistemlerine yönelsin.

Reel politik bu 5 sene önce can ciğer olduğumuz israille ne hale geldik heron kazığını yedik...

Gardaş ders çıkarsın yaş tahtaya basmasın...Yarın Rusların ne yapacağı belli olmaz...
e tabi bunlarla razilasmamak mumkun diyil.dogru olanda aslinda bu.ancak ... varki var
en buyuk problemlerden biride eski askerlerin yeni silajhlara alisamayacaklarini dusundukleri icin ortaya cikiyor.
Ordu ne kadar cabuk yeni zabitlerle(?) yenilenirse bu is o kadar hizli olur.zaten Turkiyede okuyup gelen askerler silahlarin deyistirilmesinde isteklliler.eskilere kalsa simdi 100-de 100 Ukrayna bagimlisiydik.
Gurcistan icin kolay.17 binlik ordusu var. Azerbaycanda 130 bine yakin.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #35 : 11 Ocak 2011, 00:37:44 »
Her ne olursa olsun Azerbaycan ile aramızdaki ilişki diğer ülkelerle olan ilişkinden çok farklı. Öyle de olmak zorunda. Azeriler bizim kardeşimiz. Kardeşler arasında bazen gerilim de olabilir, hatta küskünlük bile. Ama ne zor zamanlarda ilk yardıma koşan kardeşlerdir. Gerçekten güçlü bir Türkiye, Azerbaycan'ın da isteyeceği birşey. Aynı şeyi bizler de Azerbaycan için isteriz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #36 : 11 Ocak 2011, 10:18:49 »
Bende bişeyler yazayım.. Türkiye hiç bir zaman karabağ savaşında Azeriler yenilse bile fiilen savaşa katılmaz. ha ne olur yedekteki m-48 tanklarını ne bileyim şu an üretimdeki araçları yeri gelirse f-16 larla bile destek verir. Ama fiilen savaşa katılmaz. Azerbaycanın tek bir şansı var. Karabağa girersin tabiki ruslar ermenilere yardım eder yada gürcistan örneğindeki gibi fiilen saldırır. İşte o arada batı ülkeleri Amerika vs. olaya tepki gösterir. Gemi felan yollar korkutma amaçlı. Savaş durur. Bir antlaşma yapılır. İşte o antlaşmada Azerbaycan ne kadar toprak veya hak kopartırsa kardır.

Gelelim Türkiyeden alım konularına Türkiye savunma alanında gelişmekte olan bir ülke. Daha henüz tam gelişmiş olması için bu Altay,T-129,Milgem,GMH,Arıkopter,cirit,omtas,umtas,mehmetçik 2,diğer amfibi gemi projeleri,tf-2000,jsf,a400m,hürkuş, anka gibi projelerden anlının akıyla çıkmalı üretime başlamalı ki Türkiye bu işi yapıyor denilebilsin. Ben tahmin ediyorumki Azerbaycanın şu anki yaptığı alımlar bizim projelerimiz bitene kadar bir stop-gap yani boşluk doldurma. Bunu şurdanda anlayabilirsiniz. Eğer Azeriler uzun vadeli tank ihtiyaçlarını karşılamak isteselerdi. Bir ihale açarlardı adaylar gelir tanklar denenir ve alınırdı ama azeriler boşluğu doldurmak için t-72 alsalar pek bir fark olmayacak ama olası bir erken çatışmada rus tanklarına üstünlük sağlamak için t-80 alıyorlar.

Zaten Azerbaycan envanteride 250 civarında altay olsa ben kalıbım gibi buraya basıyorum. çok rahat 450-500 rus t-72 sini yerle bir ederler.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 11 Ocak 2011, 10:43:33 »
arkadaşlar   konumuz tank alımı   karabağ sorunu değil
ben  daha öncede söyledim yine söylüyorum  azeriler silah alımı konusunda en doğru kararları alıyorlar
altay almasını istemişiniz  azerbaycan çok zangin bir ülke değil , daha önce söyledim tekrar söylüyorum altay 10 milyon dolardan ucuza gelmeyecek!   biz fırtına obüslerini üretirken öngörülen fiyatı 2~3 milyon dolar olarak düşünüyorduk  bugün  bakın  fırtına 5 milyon doları buldu
oplot-m tankları  çok iyi tanklar  daha öncede söyledim şimdide söylüyorum  bizim leopart2a4 ler ile  eşit  düzeyde sayılabilecek bir amt dir ve fiyatı yaklaşık 2 milyon dolar  düzeyinde , yani azeriler en kralından bir  tank alımı yapmaya hazırlanıyorlar  ve alım gerçekleşirse azerbaycan adına sevinirim.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #38 : 11 Ocak 2011, 10:53:22 »
Azeri kardeşlerimize "Bizim üretmemizi bekleyin, bizden alın" demek doğru değil, zaten öyle bir şeyde denmiyor. Biz hele bir üretelim, Azeri kardeşlerimiz fiyat, yedek parça, yetenek kıstaslarına bakar ve kararını verir.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #39 : 11 Ocak 2011, 10:55:11 »
arkadaşlar   konumuz tank alımı   karabağ sorunu değil
ben  daha öncede söyledim yine söylüyorum  azeriler silah alımı konusunda en doğru kararları alıyorlar
altay almasını istemişiniz  azerbaycan çok zangin bir ülke değil , daha önce söyledim tekrar söylüyorum altay 10 milyon dolardan ucuza gelmeyecek!   biz fırtına obüslerini üretirken öngörülen fiyatı 2~3 milyon dolar olarak düşünüyorduk  bugün  bakın  fırtına 5 milyon doları buldu
oplot-m tankları  çok iyi tanklar  daha öncede söyledim şimdide söylüyorum  bizim leopart2a4 ler ile  eşit  düzeyde sayılabilecek bir amt dir ve fiyatı yaklaşık 2 milyon dolar  düzeyinde , yani azeriler en kralından bir  tank alımı yapmaya hazırlanıyorlar  ve alım gerçekleşirse azerbaycan adına sevinirim.

En fazla ama en fazla altay 6-7 milyon dolar olur. Bir tankın birim maliyeti 10 milyon dolar olsa o proje iptal olur bunu f-35le karıştırmayın lütfen. Ayrıca gereken indirim onlara yapılır altay tankında onlara. bazı parçaların ortak üretimiylede o tank onlara en fazla 5 en az 3 milyon dolara mal olur.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)